Statybos valstybinės priežiūros elektroninės paslaugos nepalieka vietos korupcijai

2016-12-28, am.lt

Baigiantis metams nuveikti darbai ir veiklos rodikliai vertinami visais svarbiausiais aspektais.  Vienas jų, vis dar išliekantis Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) dėmesio centre, – korupcijos pasireiškimo galimybė. Kad galimybė netaptų realybe, kasmet planuojamos ir įgyvendinamos vis naujos prevencijos priemonės, tobulinamos jau esamos. Institucijos funkcijoms atlikti naudojamos informacinės sistemos leidžia ne tik didinti veiklos efektyvumą, bet ir užkirsti kelią galimoms korupcijos apraiškoms.

Korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų VTPSI šiais metais nenustatyta. Dėl vieno statybos valstybinės priežiūros pareigūno galbūt su korupcija susijusios veiklos buvo gauta anoniminių pranešimų. Atlikus tarnybinio nusižengimo tyrimą, paprašyta ir kitų institucijų įvertinti įtarimus dėl galimos korupcijos. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir Valstybinė mokesčių inspekcija atsakė, kad, nesant konkrečių faktinių duomenų apie darbuotojo galimas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, nėra pagrindo nei pradėti tyrimą, nei šį asmenį traukti atsakomybėn.

Siekdama išvengti korupcijos apraiškų ir sumažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę, VTPSI ieško priemonių užtikrinti skaidresnę, efektyvesnę ir viešą VTPSI darbuotojų veiklą. Veiksmingiausia iš jų – statybos valstybinės priežiūros paslaugų teikimas nuotoliniu būdu. Šia kryptimi šiemet nuveikta bene daugiausia. Metų pradžioje pradėjusi veikti modernizuota informacinė sistema „Infostatyba“ suteikia galimybę 18 paslaugų teikti bendradarbiavimo lygiu – pateikti ir gauti statybos dokumentus, klientui tiesiogiai nekontaktuojant su tarnautoju. IS „Infostatyba“ įdiegta nauja funkcija, 2017 metais leisianti VTPSI padaliniams atsitiktiniu būdu skirstyti tikrinti pažymas apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių statinio projekto sprendinių, deklaracijas apie statybos užbaigimą, statybos užbaigimo aktus. Gauti prašymai suteikti administracines paslaugas viename teritoriniame departamente bus per IS „Infostatyba“ paskiriami nagrinėti kitiems departamentams. Taip pat ir statybų patikrinimus inspektoriai atliks nesilaikydami teritorinio principo.


Straipsnio komentarai

Klausimas2016-12-28
Valstybines elektronines paslaugos man kelia tylu siauba. Pasidomekite gerb.zurnalistai kaip veikia valstybines mokesciu inspekcijos savitarnos puslapis mano vmi adresu www.vmi.lt . Jau pusantro menesio kai beveik neimanoma prisijungti,o galop prisijungus,pamatai,kad jie atsipraso ,bet del tech.kliuciu pvz verslo liudijimo issiimti negalima, tvirtinti dokumentu el.parasu irgi negalima. Ir taip jau beveik du menesiai. Tai kazkoks siaubas,kosmaras. Kai jiems kokia kapeika nesumoki,tai kelia bangas kai reikalas,bet stai patys atsiprasant,apsisike iki ausu. Zodziu,valsttbinis IT skyrius Lietuvoje yra nusikalstamai zemo lygio. Pasidomekite. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?