Net septyniolika Kalėdų senelių važinėjo po Pagėgių apylinkes

2016-12-29, Asociacijos „ Pagėgių bendruomenė“ informacija

„O cho cho! Su Šventomis kalėdomis“, -  girdėjosi garsūs šūksniai iš milžiniško autobuso, kuriame jaukiai įsikūrė septyniolika trečio tūkstantmečio kalėdų senelių, su šturmanu elniu Rudolfu ir palyda. Trečiojo šimtmečio Kalėdų seneliai Pagėgiuose visiškai netyčia susitiko 2010 metais. Apsidairė, apsižiūrėjo: gražėja Pagėgiai, vaikai geri, miesto eglė gražuolė, tai kaip tik ta vieta, kur galėtume sukviesti kasmetinį Kalėdų senelių simpoziumą, nutarė seneliai. Kaip tarė, taip ir padarė. Ir taip kasmet,  atkeliavęs Kalėdų Senelis, vis susikviečia  savo brolius, praėjusių trečio tūkstantmečio Kalėdų senelius.  Sklinda gandas, kad jų yra 20, o dar kiek pusbrolių... Ir visi kaip vienas, dosnūs ir pareigingi.

Susirinkę į šių metų simpoziumą, Kalėdų Seneliai nutarė ne tik Pagėgių miesto vaikus aplankyti, naująją  rezidenciją miesto parke apžiūrėti, bet ir į svečius nuvykti. Susėdo į savo „žvaigždėtą“ autobusą ir nuriedėjo į Trakininkus (Lumpėnų seniūnija). O ten ypatingai linksmi ir vaišingi žmonės gyvena. Aikštelėje, prie papuoštos eglutės susirinkę, kalėdinio stebuklo laukia. Ir sulaukė: pasipylė iš autobuso septyniolika Kalėdų Senelių. Muzikantas Kaziukas dar garsiau užgrojo ir prasidėjo šokiai bei žaidimai. O eilėraščius Trakininkų gyventojai deklamavo kaip padūkę - visi iki vieno. Teko dovanų maišus seneliams gerokai pratuštinti. Trakininkų kaimo žmonės ir jų bendruomenės pirmininkė Lina Krūminienė apie viską pagalvojo, kad Kalėdų seneliai lietuje sušalti ir sušlapti gali, todėl užkūrė laužus, pietus pagamino. Draugiškai visi kartu valgė kopūstų sriubą ir plovą, ant laužo  išvirtus. Nustebo Kalėdų seneliai, kad ne tik jie, bet ir jiems trakininkiečiai dovaną įteikė. Išlingavo Kalėdų senelių autobusas pas kitus senelius, į Pagėgių senelių namus.

Į šią įstaigą Kalėdų seneliai kasmet užsuka . Kol mieto parke būriavosi pagėgiškiai, seneliai aplankė kitas įstaigas. Mažiesiems pagėgiškiams sutrukdė lietus žaidimus žaisti, tačiau eilėraštį ar norą Kalėdų seneliams išsakyti pavyko visiems - ir dideliems, ir mažiems. O čia vyriausiam Kalėdų seneliui suskambo telefonas, skubus iškvietimas į Šilgalius ir Plaškius . Ten vaikai susirinkę, Kalėdų senelių laukia ir netiki, kad net septyniolika  vienu metu aplankyti gali. Rieda autobusas į Šilgalius. Ten jaukiuose bendruomenės namuose šilgališkiai, drausmingai susėdę, Kalėdų giesmes repetuoja. Bendruomenės pirmininkė Kristina Dvarvytienė dovanomis atsidėkojo ir, pamojavę vieni kitiems, kelią į Plaškius nurodė.

Nuriedėjo autobusas į senąjį Plaškių kaimą . Vyriausias Kalėdų senelis per žiūronus žiūri, o ten, prie istorinės Plaškių bažnyčios, dvi moterys besisukioja . Na, dvi - tai dvi .. ir jos senelių laukia, teks užsukti . Užsuko Kalėdų senelių laineris.  Moterys sveikina atvykusius senelius, jie dovanas traukia , o Plaškių bendruomenės pirmininkė Danutė Bardauskienė  nuveda senelius į bendruomenės namus . O ten židinyje malkos rusena , Kalėdoms viskas papuošta . Visai kaip savo namuose pasijuto Kalėdų seneliai. Nustebo be galo, kaime vos kelios pirkios, o vaikų – visas būrys. Ir ne šiaip sau kokių tinginių, bet dainuojančių, deklamuojančių, nuoširdžių ir paklusnių.

Išklausius galybę eilėraščių, aplankius dešimtis vaikų, Kalėdų senelių jėgos sekti pradėjo. O ir diena vakarop... Ir ne tik diena, bet ir 2016 metų  Kalėdų senelių suėjimas - simpoziumas pasibaigė. Aptarė   viską, kitų metų planus susirašė, paskambino 2018-tųjų Kalėdų seneliui, pasiteiravo, ar jis atvyks 2017-aisiais, palydint į Senelių simpoziumą Pagėgiuose. Pažadą gavo ir tuomet, tvirtai vienas kitam ranką paspaudę, išsiskirstė kiekvienas į savo rezidencijas. Kas žino, gal kitais metais Kalėdų Seneliai sulauks skambučio ir iš kitų Lietuvos miestų ir miestelių... Teks važiuoti, juk kur žmonės laukia ir tiki stebuklu, ten privalu vykti . Toks jau tas Kalėdų senelių Darbo kodeksas...


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Onute2017-01-06
Saunuoliai pagegiskiai, vis ka nors idomaus sukuria!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ir2016-12-30
gražu... ir graudu... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?