Leitgiriškiai nebemoka sėdėti rankų sudėję

2016-12-29, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Leitgirių kaimo bendruomenė jau skaičiuoja trečius savo veiklos metus. Dabar ji jau gali pasidžiaugti, jog pavyko pasiekti pagrindinį tikslą – bendrai veiklai suburti vietos gyventojus.

Vasarą bendruomenė suorganizavo pirmąją savo kaimo šventę „Geriausi mūsų vakarai“. Gražiausias linkėjimų puokštes tuomet įteikė ir Juknaičių seniūnas Alfredas Guobys bei bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė, Leitgirių seniūnaitis Regimantas Grigalis, bendruomenės pirmininkė Rita Raulynaitienė, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Gečas, buvęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstas Komskis.

Daug puikių padėkos žodžių ištarta ir Leitgirių kaimo seniūnaičiui R. Grigaliui. Už Leitgirių kaimo bendruomenės vienijimą, žmonių telkimą kultūriniam gyvenimui, už širdies šilumą, kantrybę, atsakomybę ir nuoširdų darbą dėkota vietos aktyvistei Ritai Grigalienei. „Mes esame tie žmonės, kurie šiandien čia gyvename ir kuriame istoriją, o Leitgirių kaimo istorija prasidėjo jau bemaž prieš 500 metų. 1540 metais pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose minima Leitgire. Leitgiriuose XIX amžiuje yra gyvenę 380 žmonių. Dabar jų nėra net šimto“, - pradėjo savo kalbą ji. Anot R. Grigalienės, matydami kaip nyksta jų kaimas leitgiriškiai nutarė įkurti kaimo bendruomenę. Čia nuveikta jau nemažai – įgyvendinti du projektai. Pirmiausia, įrengta laisvalaikio aikštelė. Surengta ir daugybė susirinkimų, organizuojant įvairias veiklas, talkas.

Leitgiriškiai stengiasi kuo daugiau laiko leisti drauge, skatinti bendruomeniškumą. Todėl jie jau ir  baidarėmis plaukė, organizavo šeimų turnyrą, dalyvavo Juknaičių ir Pašyšių vasaros šventėse. Kaimo vaikai mokėsi plaukti net su trenere. Tą darė ne upėje, o sveikatingumo ir sporto centre „Oazis“, mat vasara buvo pakankamai šalta.

Ne vieną sužavėjo mokymų ciklas „Vaistinių augalų vartojimas žmogaus sveikatai sustiprinti“. Daug leitgiriškių klausimų teko išgirsti ir jiems patarimų išdalinti  lektoriui, vaistininkui, žolininkui Virgilijui Skirkevičiui.

Edukacines pamokas vedė Birutė Servienė ir Nijolė Stanelienė. Moterys mokė ir kalėdinius vainikus pinti, ir iš šiaudų įvairiausias grožybes pasigaminti. Tai tik keletas paminėtų veiklų.

Per jas Leitgiriuose populiarinama savanoriška veikla, puoselėjamos, vietos tradicijos, skatinamas vietos gyventojų užimtumas, saviugda, turiningai leidžiamas laikas su artimiausiais žmonėmis.

Galimybę aktyviai leisti laiką jie turėjo dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagalbos, kuri finansavo projektą „Bendruomenės veiklos stiprinimas Leitgirių kaime“.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Reda2017-02-20
Saunu, linkiu siai bendruomenei augti, neissekti ryzto ir ideju .Na, kaip jau ir mineta straipsnyje, manau didziausia aciu uz visa tai kaimas turetu pasakyti Ritai, kuri daug labai savo seimos laiko dovanoja siam tikslui. Komentaras patinka Komentaras nepatinka