Usėnų etnografinio mėgėjų teatro metams besibaigiant

2017-01-03, Salos etnokultūros ir informacijos centro etnografė – vadybininkė, Usėnų etnografinio teatro vadovė Jūratė Daugalienė

Usėnų seniūnijos etnografinis mėgėjų teatras naująjį sezoną pradeda pasipuošęs Mažosios Lietuvos tautiniu kostiumu. Tautinius rūbus kolektyvas įsigijo iš projekto „Usėnų seniūnijos bendruomenės materialinės bazės stiprinimas“ skirtų lėšų, kurį LR žemės ūkio ministerijai teikė bei laimėjo finansavimą Usėnų seniūnijos bendruomenė.  Kolektyvui, puoselėjančiam savo krašto tradicijas, tautiniai rūbai suteikė daugiau autentiškumo, išskirtinumo.

Smalsiam žiūrovui rūpi ne tik spektaklio siužetas, bet kyla ir klausimų: kodėl artistai dainuoja vieną ar kitą dainą, kodėl sekama tokia ,,bjauri‘‘ sakmė, kodėl  vilkima tautiniais rūbais? Vaidinimo turinio, formos bei išraiškos dermė leidžia dar labiau priartinti žiūrovą prie  XX a. pr.  Mažosios Lietuvos  tradicijų ir papročių. Šiame krašte gyvenusių rašytojų kūriniai, tautosaka, teatro meno išraiškos galimybės, vaidintojų nuoširdumas veda žiūrovą į praeitį, kuri kviečia atsigręžti į dvasines vertybes: besąlygišką meilę artimui, pagarbą santuokai, ištikimybę.

Mėgėjų etnografinis teatras, einantis savo krašto tradicijų puoselėjimo keliu,  žiūrovus džiugino spektakliu ,,Kitą sekmadienį“(pagal Šarlotės Kaizer apsakymus bei Pamario sakmes). Vaidinimą pamatė apie 1000 žiūrovų iš įvairių Šilutės, Klaipėdos, Tauragės rajono seniūnijų. Spektaklis buvo rodomas įvairiose erdvėse: bendruomenės salėse, kultūros centruose, muziejuje, parapijos namuose, bažnyčioje, bažnyčios šventoriuje, gyvenamųjų namų svetainėse, etnografinės sodybos kieme, mokyklos salėje. Buvo pasirodyta Mažosios Lietuvos gyventojų genocido dienos minėjimo proga, paskutinės Perkūno dienos šventėje, Šv. Antano atlaiduose, Šiupinio šventėje, Šeimos dienos minėjime, Bendruomenių metų renginiuose, ,,Nendrynų raganėlėje‘‘, Mokytojo dienos šventėse ir kitur. Spektaklį žiūrėjo įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žiūrovai. Visus žavėjome nuoširdžia vaidyba, spektaklio temos aktualumu ir originalumu. Tikimės, jog vaidinimą ‚, Kitą sekmadienį‘‘ pamatys dar daug žiūrovų.

Artėjant rašytojo Hermano Zudermano 160 –osioms gimimo metinėms, pasitelkdami Mažosios Lietuvos tautosaką, ėmėme kurti vaidinimą pagal ,,Lietuviškas apysakas‘‘. Vėl atsigręžėme į  pamario lietuvių gyvenimą, jų meilę ir paklydimus. Spektaklio herojai darbštūs, stiprūs, valingi žmonės, kovojantys dėl savo laimės, gyvenantys vandens apsuptyje. Ištrauką ,,Mano širdies marios“ jau rodėme Šilutės rajono mėgėjiškų teatrų apžiūroje ,,Lėkis – 2016’’ bei Usėnų bendruomenės Advento renginyje. Manome, kad šis vaidinimas bus įdomus jaunam ir senam bei puikiai atstovaus mūsų krašto kultūrai.

Usėnų seniūnijos etnografinis mėgėjų teatras – tai kolektyvas, savo veiklą pradėjęs praėjusių metų rudenį, turintis ryškų braižą ir ambicingus bei darbščius aktorius. Prisiliesdami prie Mažosios Lietuvos tautosakos bei raštijos paminklų puoselėjame tai, kas trapu, paprasta  ir, žinoma, taip reikalinga šiandienos žmogui.

Artėjančių Šv. Kalėdų proga dėkoju šauniesiems artistams už kūrybišką ir sąžiningą darbą repeticijų bei pasirodymų metu. Tikiu, kad už visa tai Jūs gausite ,,saldainį, kuris bus išluptas“... Linkiu nepaskęsti kasdieniniuose darbuose ir kuo dažniau išleisti savo sielą pasivaikščioti po teatro labirintus!

Dėkoju Usėnų seniūnijos bendruomenės pirmininkei Aldonai Rauktienei už nuoširdų rūpestį ir palaikymą, statant spektaklius, rengiant renginius. Linkiu ir toliau daryti tai, kas gražu, tikra ir taip reikalinga!

Dėkoju Usėnų seniūnijos seniūnui Algirdui Raukčiui už dėmesingumą, vertinimą ir tikėjimą mūsų veikla bei kūryba. Linkiu originalumo ir šmaikštumo visose gyvenimo situacijose, kaip visada!

Dėkoju Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorei Birutei Servienei už profesionalius patarimus ir pagalbą, ruošiant teatro repertuarą, už įkvepiantį požiūrį į naujas idėjas. Linkiu  ir toliau skleisti savo širdies šilumą bei sutikti  bendraminčių, kurie Jus dar labiau pakylėtų!

Džiaugsmingų Šventų Kalėdų, mieli žiūrovai!


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?