Šventinės dvynukės auga sparčiai

2017-01-05
Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Mamos kasmet metų sandūroje dovanoja šventinius vaikus.  Tokios buvo Giedrės ir Andriaus Bžeskų atžalos. Jiems  gandrai dovanojo dvigubą dovaną - dvynukes Simą ir Eglę. Domėjomės, kaip joms sekėsi 2016-aisiais.

Sausio 3 dieną pirmoji dukra Sima gimė 16 val. 14 min. Ji svėrė 2,73 kg, buvo 49 cm ūgio. Po kelių minučių, t. y., 16 val. 18 min., gimė ir Eglė. Ji svėrė 2,54 kg, buvo 48 cm ūgio. Jų gimimą stebėjo akušerė ginekologė M. Strakšienė.

Dabar 78 cm ūgio Sima sveria jau beveik 10 kg, o jaunesnioji Eglė – beveik 9 kg ir yra 74 cm ūgio.

Tuomet naujagimių tėvams vardus buvo sudėtinga išrinkti, o dar sunkiau buvo nustatyti, kurią kuriuo vardu pavadinti, nes buvo jos abi vienodos. Dabar sako, jog jos visiškai skirtingos. Tėvams nėra problemos atskirti, sudėtingiau tiems, kas retai mergaites mato.

Pasak mamos, dukrelės nėra identiškos ir yra visiškai skirtingos. Sima – judresnė, greičiau net ropoti ir pirmuosius žingsnius pradėjo žengti. Eglė – ramesnė, tingesnė, bet labiau mėgstanti kalbėti.

Sesutės drauge žaidžia, puikiai viena kitą supranta, kalbasi savo kalba. Anot G. Bžeskuvienės, būna net taip, kad tarpusavyje dvynukės pasibara. Dabar  joms auga krūminiai dantys. Todėl ramiau miega tik Eglė.

Visi sako, kad Sima panaši į tėtį, o Eglė į savo penkiametę sesę Gretą. Mamai saugoti mažyles padeda vyresnėlė septynmetė Aistė. Sesės visos viena kita džiaugiasi ir yra laimingos, jog turi viena kitą.

„Nėra lengva su dvynukėmis, bet įsivažiuoji ir tiek. Negalvoji, sunku mergaites auginti ar ne. Tik kartais trūksta poilsio, norisi pamiegoti. Su vyru turime savo laiką tik tuomet, kai vaikai užmiega. Tada ir arbatos ramiai atsigeriame. Šiaip vaikų nėra kam palikti. Mūsų su Andriumi tėvai gyvena toli nuo mūsų.  Rytais, kol vieną dukrą nuvežu į darželį, o kitą į mokyklą, pabūna su mažylėmis kaimynė“, - kalbėjo jauna mama. Bžeskas visą dieną dirba, o, grįžęs į namus, visuomet padeda žmonai namų ūkyje, mielai užsiima su savo atžalomis.

„Džiaugiamės savo dukromis. Dabar ir reikia tai daryti - kol jos neišskleidė savo sparnų iš namų. Laikas bėga greitai. Atrodo, ką tik pirmagimę iš ligoninės parsivežėme, o čia jau metukų gimtadienis ne už kalnų mažiausiųjų“, - tęsė tėvai.

G. ir A. Bžeskų visos dukros gimusios 3-iąją mėnesio dieną – vyriausioji per Mamos dieną, gegužę, antroji po Vėlinių, lapkritį, ir mažiausiosios sausį, po gražiausių metų švenčių.

Visų mergaičių atėjimą į pasaulį nuo pirmosios akimirkos stebėjo tėtis. Jis visada buvo šalia  gimdytojos

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!