Piketuojančių valdžia nepastebėjo

2017-01-03, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Piketuotojai piktinos, kad nė vienas jų išrinktas valdžios atstovas neatėjo net pasikalbėti.
Piketuotojai piktinos, kad nė vienas jų išrinktas valdžios atstovas neatėjo net pasikalbėti.

Prieš Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdį būrelis žmonių rinkosi į piketą priešais savivaldybę, kitoje Lietuvininkų gatvės pusėje. Susirinkusieji buvo prieš Pirminės sveikatos priežiūros centro (Toliau – PSPC) prijungimą prie Šilutės ligoninės. Tačiau piketuotojų nė vienas rajono vadovas nepanoro net išklausyti.

„Mero noras nėra teisėtas. Juk pirmas ir antras lygis niekada negali įstatymiškai būti sujungti. Sveikatos apsaugos ministerija finansavimą skiria atskirai“, - dėstė  piketuotoja.

Susirinkusieji  tikino – nei vienas rajono vadovas, nei tarybos narys neatėjo su jais pasikalbėti, jų išklausyti. „ Mūsų išrinktai valdžiai, ko gero, nelabai įdomu. Išsirinkome tiesiogiai merą, o dabar jis nebesiskaito. Gautas net Prezidentės raštas. Jei mūsų meras aukščiau jos, tada jau nežinau“, - svarstė kita šilutiškė.

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis teigė, kad tądien pusę dviejų jis buvo lauke, tačiau tuo metu nematė nė vieno piketuotojo. „Jei jie susirinko po pusės dviejų, tuomet jau buvau frakcijų vadovų susirinkime, kurio metu buvo derinami darbotvarkės klausimai. O be penkiolikos dvi išėjau į tarybos posėdį. Jau nebebuvo kada išeiti pasikalbėti. Tai buvo šešių ar septynių žmonių parodija, o ne piketas. Jei tikras piketas, jie turi susirinkti, išsiimti leidimą. Tai yra politinis užsakymas. Kažkam tai patogu. Nemanau, kad čia piketavimas. Tai susirinkimas pasišnekėti. Nesiuntė niekas jokių raštų. Nemačiau jokio Prezidentės rašto. Gal anksčiau ir buvo, gal pavasarį... Kiek atsimenu, buvo parašyta, kad tai savivaldos kompetencijoje. Čia yra tiesiog užtęstas laikas, ir visi politiniai aponentai džiaugiasi, kad kuo ilgiau vyktų reorganizavimas, kad būtų jiems ką veikti. Viskas tęsiama dirbtinai“, - įsitikinęs V. Laurinaitis.

Meras neslėpė  - savivaldybė savo pozicijos nežada keisti. Todėl PSPC bus reorganizuojamas. V.Laurinaitis ketino šią savaitę susitikti PSPC kolektyvu, kad dar karą aptartų klausimus, susijusius su šios viešosios įstaigos reorganizavimu. Tačiau gavo atsakymą, jog to padaryti negalės, mat daug atostogaujančių, sergančių, o jei pageidauja susitikti, ateityje apie tai kolektyvą turi informuoti prieš dvi savaites.

Dėl teisminių ginčų sveikatos reformą vėl bus bandoma atlikti  2017-ųjų sausio mėnesį. Tuomet bus patikslintas savivaldybės tarybos besibaigiančių metų birželį priimtas sprendimas ir numatytas naujas PSPC reorganizavimo terminas.

Tai bus galima padaryti, jei nebus apskųsta Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjų kolegijos gruodžio 5-osios nutartis. Pagal ją skundas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimo, reorganizuoti PSPC prijungiant prie Šilutės ligoninės panaikinimo, atmestas.

Gruodžio 27-ąją žiniasklaidos susitikimo su rajono vadovais metu  Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis patvirtino, kad 2017-ųjų sausio mėnesį  bus svarstomas ir savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės parengtas projektas. Šis  dar nėra svarstytas. Juo siūloma nutraukti sveikatos reformą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Kestas2017-01-04
Ir siap sis piketas buwo pries naujus pats maciau tuos zmones o straipsnis kada? Is sudo nk verda marods Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Dalia2017-01-03
O kodėl piketavo nuo 14 val, kai valdžia posėdį sėdi. Čia tyčia taip, kad paskui visokie rašeivos galėtų trimituoti, kad niekas neišeina? Kodėl nepiketavo bet kuriuo metu iki posėdžio? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o ypač ar aprupintį ju giminaičiai 2017-01-03
o nuo kada paprasta žmogu valdžia matė ir pastebėjo svarbu juk ju norai ir ar pilnos kišenės Komentaras patinka Komentaras nepatinka
sakoma2017-01-03
karavanas eina pirmyn, nors kai kas apsimeta mokančiais loti... Komentaras patinka Komentaras nepatinka