Naujajam vicemerui Algiui Bekeriui linkėta būti lojaliu merui

2016-12-30, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Iš kairės į dešinę: mero pavaduotoju tapęs A. Bekeris ir juo netapęs A. Pupšys.
Iš kairės į dešinę: mero pavaduotoju tapęs A. Bekeris ir juo netapęs A. Pupšys.

Šilutės rajono savavaldybės taryba rinkosi į paskutinį šiais metais posėdį.  Jo metu iškilo klausimas - ar tik nesikeičia politinė padėtis? Šis klausimas iškilo išgirdus Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojo rinkimų rezultatus.

Iškilęs klausimas perša išvadą - niekas negali būti garantuotas, kad, prasidėję politiniai procesai, nenulems tai, jog pasikartos praėjusios tarybos istorija, kai politiniai sandoriai buvo sudaromi kas keletą mėnesių.

Mero pavaduotojo pareigos Šilutės savivaldybės taryboje pagal koalicinę sutartį priklauso socialdemokratų partijai. Ne iš pirmo karto pavyko šiai partijai „įsodinti“  siūlomą kandidatą į vicemero kėdę.

Pirmasis bandymas buvo lapkričio mėnesį. Tuomet Šilutės socialdemokratų deleguotą kandidatą Arūną Pupšį palaikė tik devyni tarybos nariai, keturiolika balsavo „prieš“,  o du „susilaikė“. Iki tol tvirtas pozicijas turėjusi septyniolikos tarybos balsų dauguma pasielgė ne taip, kaip planuota.

Praėjusią savaitę, antras bandymas išrinkti mero pavaduotoją vietoje Anapilin išėjusio Algirdo Balčyčio, buvo sėkmingas.

Tarybos nariams buriuojantis, ruošiantis eiti balsuoti kalbinome A. Pupšį, kaip jis ketina balsuoti? „Balsuosiu pagal savo sąžinę. Renkuosi tik geriausius variantus, bent jau stengiuosi taip. Sunku pasakyti, koks bus rezultatas šiandien. Tai sprendžia dvidešimt penki tarybos nariai. Manau, yra daug tarybos narių, kurie čia yra daug metų, yra susigyvenę, turi asmeninių  interesų. Manau, dėl to viskas ir vyksta“, - kalbėjo buvęs kandidatas į vicemerus. Jis negalėjo prognozuoti, ar šį kartą pavyks išrinkti mero pavaduotoją. „Visi, kurie šiuo metu dirba administracijoje, vadovaujančiuose postuose... Dar kartą sakau, čia jų gilios šaknys įleistos. Sudėtinga čia. Manau, tiesiog nurodoma žmonėms kaip gyventi. Nėra visi tokie stiprūs ar laisvi. Paprasčiausiai, trūksta savarankiškumo“, - tęsė pašnekovas. Jis mano, kad dalis tarybos narių lyg šachmatų lentos figūros – kaip padedi, taip ir eina.

Po slaptų rinkimų mero pavaduotojo pareigas eiti pavesta Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariui Algiui Bekeriui. Jam Šilutės savavaldybės meras Vytautas Laurinaitis linkėjo išminties ir didelio lojalumo merui.

A. Bekeris vicemero pareigas pradės eiti iš karto po Naujųjų metų. Jį mero pavaduotoju norėjo matyti ar bent jau palaikė trylika tarybos narių t.y. minimalus galimas politikų skaičius. Devyni buvo „prieš“, o trys „susilaikė“. Atkreipus dėmesį į mero pavaduotojo rinkimų rezultatus, galima daryti išvadą – abiejų slaptų rinkimų rezultatai lyg savotiškas signalas, kad politinė padėtis keičiasi.


Straipsnio komentarai

super 2016-12-30
tai juk kuo didesnis skandalas tuo didesnis postas Komentaras patinka Komentaras nepatinka