„Šventino“ žmonas, sprogdino ir degino automobilius

2017-01-03, Stasys BIELSKIS
Sausio 2-osios naktį Šilutėje, prie Melioracijos gatvės 8-ojo namo, degė lengvasis automobilis „BMW 545“.
Sausio 2-osios naktį Šilutėje, prie Melioracijos gatvės 8-ojo namo, degė lengvasis automobilis „BMW 545“.

Naujametė naktis Šilutėje nepraėjo taip ramiai, kaip norėtųsi, kai vieni kitiems linkime laimės, sveikatos, kai yra skriaudų atleidimo metas. Šį kartą šventiniuose siautuliuose nukentėjo ne tik žmonės, bet ir automobiliai. Medikai Šilutės ligoninėje turėjo daugiau darbo dėl to, kad gyventojai, ruošdamiesi šventėms, labiau rūpinosi ne savo sveikata, o vaišėmis ar dovanėlėmis...

Petarda uždegė automobilį

Gruodžio 31-ąją, 23 val. 58 min., Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad mieste, šalia Pramonės gatvės 1D pastato, dega automobilis.

Praėjus vos porai minučių po vidurnakčio, atskubėję ugniagesiai pamatė, jog dega iš automobilio „Audi A6“ bako lašantys degalai. Įvykio metu apdegė automobilis. Nuostolis – 3 tūkst. eurų.

Įtariama, kad po automobiliu kažkas susprogdino kol kas nenustatytos  kilmės įtaisą, kuris prakirto degalų baką. Lašančius degalus ugniagesiai surinko į talpas, nuplovė kelio dangą. Automobilis buvo išvežtas į servisą remontui.

Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas „Šilokarčemai“ sakė, jog tai, koks galėjo būti tas sprogmuo, ir kas taip nevykusiai Naujųjų metų naktį pajuokavo, tikriausiai nustatys policijos pareigūnai, dėl šio įvykio pradėję ikiteisminį tyrimą.

Galimai panaši situacija pasikartojo ir kitą naktį. Sausio 2-ąją, 2 val. 20 min., gautas pranešimas, kad Šilutėje, prie Melioracijos gatvės 8-ojo namo, dega transporto priemonė.

Ugniagesiams atvykus, atvira liepsna degė lengvasis automobilis „BMW 545“, 2005 metų laidos. Gaisro metu išdegė automobilio salonas, variklio skyrius, nuo karščio išdužo visi langų stiklai, apdegė dažai, galinis buferis ir ratai, deformavosi kėbulas.

„Šventino“ žmonas, vogė brangius daiktus

Gruodžio 30-ąją policija gavo pareiškimą, kad vyriškis, gyvenantis Šilutėje, Laisvės alėjoje, jau pradėjo „ruoštis“ Naujųjų metų šventei, tiksliau – žmonos „pašventinimui“. Jis gruodžio 29-osios pavakarę taip pastūmė savo žmoną (gim. 1936 m.), kad ši griuvo ant kėdės. Ligoninėje nukentėjusiajai nustatytas kojos šlaunikaulio lūžis.

36-erių metų šilutiškis jau gruodžio 29-ąją, apie 22 val., praktikavosi, kaip reikės „švęsti“ Naujųjų metų sutiktuves. Tuo metu jis neblaivus (1,70 prom. alkoholio) šlaistėsi Dariaus ir Girėno gatvėje. Su savimi turėjo dujinį pistoletą – be leidimo jį nešioti. Ginklą policininkai iš jo atėmė, „šventimas“ baigėsi.

Prieš Naujuosius nemiegojo vagys – juk reikia „užsidirbti" pinigų šventėms. Laikotarpyje nuo gruodžio 30 dienos, apie 12 val., iki gruodžio 31-osios iš vyriškio, gim. 1948 m., sandėlio, esančio Kintų miestelyje, buvo pavogti elektros varikliai. Nuostolis – 660 eurų.

Dar kažkas pasidarbavo prieš pat Naujuosius metus. Gruodžio 31-ąją, apie 23 val. 30 min., išlaužus namų, esančių Švėkšnos miestelyje, plastikinį langą, iš vidaus buvo pavogti 2 nešiojami kompiuteriai ir fotoaparatas. Nuostolis – 2 tūkst. eurų.

Matyt, per daug linksmai sausio 1-osios naktį buvo švęsta viename klube Dariaus ir Girėno gatvėje, Šilutėje. Apie 5 val. 15 min., vaikiną, gim. 1994 m., šitame klube sumušė nepažįstami asmenys.

Naujametės „linksmybės“ tęsėsi dar ir sausio 2-osios naktį. Apie 1 val. namuose, esančiuose Švėkšnos seniūnijoje, vyras, gim. 1967 m., fiziniu smurtu „auklėjo“ savo žmoną, gim. 1967 m. Jis policininkų buvo sulaikytas, ramybė atėjo į moters namus.

Kai vaišės svarbiau už sveikatą...

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus „Šilokarčemos“ korespondentui vakar sakė, kad šios šventės praėjo pakankamai ramiai – nebuvo didelių traumų, incidentų ar nelaimingų atsitikimų.

„Reikšmės tam turėjo ir oro sąlygos, nebuvo slidu, žmonės galėjo ramiai sutikti Naujuosius metus, - pasakojo ligoninės vadovas. – Aišku, buvo ir trumpas šventinis laikotarpis. Praėjusį savaitgalį padidėjo tik terapinėmis ligomis sergančių pacientų kiekis, daugiau atvežta ir sudėtingomis ligomis sergančiųjų. Tai liudija, kad žmonės tuo metu mažiau dėmesio skyrė savo sveikatai, o labiau rūpinosi artėjančiomis šventėmis. Daugiau nieko ypatingo ir nenutiko mūsų ligoninėje per šventinį, naujametį budėjimą“.

D. Steponkus pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais gyventojai atsakingiau švenčia ir prisižiūri save – ne taip, kaip anksčiau būdavo gana daug susižalojusiųjų petardomis ar kitaip nukentėjusių. Galima tik pasidžiaugti, kad šilutiškiai ramiau šiuos Naujuosius metus pasitiko, ne taip, kaip Vilniuje – kur buvo pjaunami bei kitaip žalojami žmonės.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?