Meilės istorijos pabaiga: smūgis betonine šiukšliadėže į parduotuvės langą

2017-01-10, Stasys BIELSKIS

Ši nekasdienė istorija apie tai, kaip vienas apsukrus kaunietis Vilkyškiuose susirado „žmoną“, du mėnesius jos bute šventė savo gimtadienį, o linksmybės baigėsi, kai jis betonine šiukšliadėže išdaužė Pagėgių savivaldybės mero žmonos Laimutės Komskienės vadovaujamos UAB „Lavirga“ parduotuvės langą.

Tauragės rajono apdylinės teismo viešame posėdyje  išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje Gintas (vardas pakeistas, - red. pastaba) buvo kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 1 d. Didžiausia bausmė, kuri galėjo būti skirta, - laisvės atėmimas iki dvejų metų. Vyriškis gali tik džiaugtis, kad nebuvo kaltinamas pagal minėtojo straipsnio 2 dalį – turto sunaikinimas arba sugadinimas visuotinai pavojingu būdu. Tada, kaip ir pasieniečių tarnybinį šunį Ramzį nušovusiam Arvydui Komskiui, grėstų iki penkerių metų nelaisvės..

Teismo nuosprendyje nepaminėta vieta, kurioje kaunietis Gintas, vidurinio išsilavinimo, nedirbantis, registruotas darbo biržoje, anksčiau du kartus  teistas, susipažino su vilkyškiete Reda (vardas pakeistas, - red. pastaba). Beje, antrąkart jis teistas 2016 m. gegužės 9 d. 753,20 eurų bauda, kurios nesuspėjo sumokėti... nes sutrukdė meilės reikalai Vilkyškiuose.

Nustatyta, kad Gintas praėjusių metų rugpjūčio 20-osios rytą, apie 5 val. 30 min., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia, vieną kartą betonine šiukšlių dėže trenkė į UAB „Lavirga“ parduotuvės langą. Taip išdaužė plastikinio lango paketą bei sugadino lango rėmus. Tokiais  veiksmais jis pastarajai bendrovei padarė 433,40 eurų turtinę žalą.

Kaltinamasis Gintas teisme kaltę pripažino visiškai, nuoširdžiai gailėjosi. Ir paaiškino, kad buvo atvykęs į Vilkyškių miestelį pas Redą, kurios pavardės nepamena. Susipažino su ja birželio mėnesį ir netrukus nuvyko pas ją į svečius. Gintas jos namuose šventė savo gimtadienį, kuris buvo birželio 12-ąją. Su Reda „baliavojo“ du mėnesius, paskui nusprendė nustoti gerti. Dvi dienas buvo prastai, ketvirtą dieną pradėjo vaidentis ir... išdaužė langą. Prieš išeidamas buvo išgėręs dvi stiklines sidro. Alkoholis padarė poveikį. Tą rytą buvo susibaręs su Reda, kuri neatidarė durų, Gintui atrodė, kad jos buto langą daužia.

Vėliau, kai policijos pareigūnai jį nuvežė prie parduotuvės, pamatė, ką padarė. Gintas neginčijo padarytos žalos.

Ikiteisminio tyrimo metu liudytoja L. Komskienė parodė, jog yra UAB „Lavirga“ direktorė. Parduotuvė, kurios langas išdaužtas, priklauso jai, gyvena šalia parduotuvės. Rugpjūčio 20-ąją, apie 5 val. 30 min., prabudo išgirdusi stiklo dūžį, didelį daužimo garsą ir suveikusią signalizaciją. Iš karto suprato, kad kažkas vyksta jai priklausančioje parduotuvėje. Nuėjusi į parduotuvę pamatė, kas atsitiko... Pastebėjo numestą betoninę šiukšlių dėžę, kuri būdavo pastatyta prie laiptų. Prie parduotuvės nieko nebebuvo, iš jos nieko nepavogta, net nebuvo patekta  į ją.

Gintui pasisekė tik tiek, kad „Lavirgos“ turtas buvo draustas, ir apie šį įvykį pranešta ,,Lietuvos draudimui“. Kaltininkas nebuvo atvykęs, neatsiprašė. Civilinio ieškinio „Lavirga“ nereiškė, nes visą padarytą žalą atlygino „Lietuvos draudimo“ bendrovė.

Po nusikalstamo įvykio, 5 val. 55 min., Gintui buvo nustatytas 0,68 promilių girtumas.

Kaltinamojo Ginto atsakomybę lengvinanti aplinkybė buvo tai, kad jis kaltę pripažino visiškai ir nuoširdžiai gailėjosi dėl savo elgesio. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė tokia, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir ši aplinkybė turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui. Kaltinamasis baustas administracine tvarka vienerių metų laikotarpyje, anksčiau teistas du kartus, paskutinį kartą teistas 2016 m. gegužės 9-ąją - Trakų rajono apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta 753,20 eurų bauda.

Teismas pripažino Gintą kaltu ir paskyrė jam laisvės apribojimą šešiems mėnesiams, įpareigojant  per penkis mėnesius neatlygintinai išdirbti 60 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Šiuo nuosprendžiu paskirta bausmė subendrinta su Trakų rajono apylinkės teismo paskirta ir neatlikta bausme –753,20 eurų bauda. Pasak Vilkyškių seniūno Dariaus Jurkšaičio, Gintas iš Vilkyškių dingo po nusikaltimo padarymo ir daugiau čia nebesirodo. Matyt, ir savo meilę jau bus pamiršęs, o gal dabar „švenčia“ su kita, kol vėl jį aplankys baltieji žirgai...


Straipsnio komentarai

jei2017-01-11
jau pavadino Reda - viskas aišku...Redos ir Afrikoje Redos... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vietinė2017-01-11
eta takaja liubov I ničievo niepadielajieš Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?