Rekordiškai daug pritaikyta būstų neįgaliesiems

2017-01-09, Stasys BIELSKIS
Vainuto miestelyje pritaikytas būstas gyvenamojo namo viduje judėjimui su neįgaliojo vežimėliu bei įrengta nuovaža patekimui į namą. Deja, pastato šeimininkas Antanas Lukočius numirė taip ir nesuspėjęs pasidžiaugti šiomis naujovėmis.
Vainuto miestelyje pritaikytas būstas gyvenamojo namo viduje judėjimui su neįgaliojo vežimėliu bei įrengta nuovaža patekimui į namą. Deja, pastato šeimininkas Antanas Lukočius numirė taip ir nesuspėjęs pasidžiaugti šiomis naujovėmis.
Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis „Šilokarčemai“ sakė, kad jau nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo įgyvendinama Būsto pritaikymo neįgaliesiems programa. Anksčiau per metus būstų neįgaliesiems būdavo įrengiama po vieną-du, o šiemet tokių sąraše yra net penki.

2016 metų pradžioje būsto pritaikymo darbams Šilutės rajono savivaldybei valstybės biudžeto lėšų buvo skirta beveik 1853 eurai. Papildomai du kartus kreiptasi į Neįgaliųjų reikalų departamentą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei gauta papildomų valstybės biudžeto lėšų – iš viso 17 257 eurai.

Įgyvendinant 2016 metų Būsto pritaikymo neįgaliesiems programą, būstai buvo pritaikyti keturiems asmenims ir vienam šiuo metu tai daroma. Iš viso šių darbų atlikimui panaudota 31 884 eurai, iš kurių 17 257 eurai - valstybės lėšos ir 14 627 eurai - Savivaldybės lėšos.

Praėjusią savaitę Savivaldybės komisija vyko pažiūrėti, kaip neįgaliai šilutiškei, stikline mergaite vadinamai Gintarei Bieliauskaitei, gim. 1997 m., gyv. E. Kanto gatvėje, įrengtas liftas į antrą aukštą. Asmuo lifto įrengimo darbus organizavo savarankiškai. Lifto įrengimui kompensuota valstybės biudžeto lėšomis 6 118 eurų ir Savivaldybės biudžeto lėšomis – 6 416 eurų. Iš viso - 12 534 eurai. G. Bieliauskaitė prašymą būstui pritaikyti pateikė 2016 metais.

Atvykusi komisija rado „Šiaulių lifto“ bendrovės darbuotojus bebaigiančius lifto montavimo darbus. Gintarė „Šilokarčemos“ korespondentui sakė, kad labai džiaugiasi naujuoju įrenginiu, ir už jį dėkojo Savivaldybei. 2016-aisiais ji baigė Vydūno gimnaziją, bet stoti mokytis toliau negalėjo, nes vasarą jai buvo daroma operacija. Šiais metais ji stos į Vytauto Didžiojo universitetą.

Komisija apžiūrėjo, kaip Antanui Lukočiui, gim. 1934 m., gyv. Vainuto miestelyje, pritaikytas būstas gyvenamojo namo viduje judėjimui su neįgaliojo vežimėliu bei įrengta nuovaža patekimui į namą. Šiems darbams atlikti panaudota 1 900 eurų, iš kurių valstybės biudžeto lėšos – 1 158 eurai, Savivaldybės – 742 eurai.

Deja, paties A. Lukočiaus paklausti, ar jis džiaugiasi judėjimo palengvinimu, nebegalėjome. Tą dieną jis buvo palaidotas, žmonės skirstėsi iš laidotuvių.

Taip pat 2016 metais Andriui Petrošiui, gim. 1990 m., gyv. Gluosnių g., Šilutėje,  buvo įrengtas nuožulnus keltuvas. Gretai Deduraitei, gim. 1994 m., gyv. Kintų miestelyje, įrengtas ir pritaikytas vonios kambarys, patekimas į gyvenamąjį namą.

O štai Steponui Dragūnui, gim. 1945 m., gyv. Stubrių k., Katyčių sen., šiuo metu dar tik įrengiamas ir jam pritaikomas vonios kambarys gyvenamajame name. Būsto pritaikymo darbams bus panaudota apie 3 191 euras Savivaldybės biudžeto lėšų. Valstybės biudžeto lėšos nebus skiriamos, nes gyvenamasis namas kol kas dar neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre.


Straipsnio komentarai

Lina 2017-01-16
Is kur tokios kainos? Raso kas paranku. Kazkas, matyt, i Egipta nuvaziavo.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jonas 2017-01-15
renkosi dokumentus istoti del buto jeile kek laiko lukt reis kat gauceiu turiu nejgaluma Komentaras patinka Komentaras nepatinka
viena pareklamuoja 2017-01-10
o kiek parduoda išvaržytiniu geru bustu o landynes kaip socialiai remtiniems žmonėm duoda apsigyvent geručiai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?