Politikų facebook paskyrose – pasityčiojimas iš pensininkų, vištos, šunys ir meilė krokodilams

2017-01-12, Stasys BIELSKIS

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai yra viešieji asmenys, tad pasidomėjome, kaip jie elgiasi viešojoje erdvėje – savo facebook paskyrose, t. y. kuo džiaugiasi, piktinasi, o galbūt iš ko nors ir šaiposi...

Tarybos narys Raimundas Ambrozaitis atrodo rimtas vyras, skaitydami jo facebook paskyrą galime suprasti, kur ir kuo dirba: reklamuoja neseniai Šilutėje duris atvėrusį prekybos centrą „Bikuva“, kviečia į jo atidarymą. Kartais šis politikas mėgsta ir pajuokauti, nes tai liudija toks „vyriškas“ jo paskelbtas sveikinimas:

„Tegul gyvenimas būna toks šviesus, kaip kiaušinio baltymas,

Te saulėtas – kaip kiaušinio trynys,

O sunkumai – trapūs, kaip kiaušinio lukštas.

Su Šv. Velykom!“.

Panašu, kad Savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris dar rimtesnis žmogus – po savo facebook paskyrą be reikalo nelandžioja, o informacijas deda retai, ir jos yra reikšmingos. Naujausioje, paskutinėje jo facebook‘o nuotraukoje – 2016 metų rugsėjo pirmoji. A. Bekeris nufotografuotas kartu su jau buvusiu Seimo Nariu Artūru Skardžiumi ir Vydūno gimnazijos direktore Marina Stirbiene. Tik po nuotrauka - nelabai malonus kažkokios Kamilės komentaras: „Ponas Skardžius ir vėl visus šokdina? Galėtų bent jau iki stringų išsirengti, paveikiau būtų“. Priešpaskutinė informacija – Bekerių šeimos nuotrauka ir sveikinimas su Naujaisiais, 2016 metais, įdėtas 2015 m. gruodžio 24 –ąją.

Tomas Budrikis – jaunas politikas, bet su facebook paskyra nežaidžia. Matyt, gyvenime yra užsiėmęs kitais dalykais. Jo viešoji paskyra – tuščia, o ir draugai tėra tik du – Arvydas Jakas bei verslininkas Edvardas Jurjonas.

Skaitant Algirdo Gečo facebook paskyrą taip ir norisi sušukti: „Štai koks rimtas politikas!“. Į facebook‘ą jis deda tik politinę reklamą, padėkas ir turi 497 draugus. Bet tai – tik ten, kas yra viešai matoma, o štai draugai jo facebook‘e gali stebėti daugiau visokių linksmų dalykų...

Bene pats darbščiausias facebook‘ininkas yra Arvydas Jakas, kurio draugų ratą sudaro 2 151 asmuo. Šis politikas, kaip Savivaldybės tarybos opozicijos atstovas, deda ir įvairius dalykus kritikuojančią informaciją, ir pats būna kartais patraukiamas per dantį. Štai užvakar, trečiadienį, įsidėjo nuotrauką su višta ir parašė: „Užtikau šiandien nelauktą svečią kieme“. Ir iškart kažkokia Elytė pakomentavo: „Ji žino, kad gaidys tai čia gyvena...“. O viršelio nuotraukoje A. Jakas – rimtas, susimąstęs, ant stalo šalia jo – trys buteliukai.

Jonas Jatautas šiuo metu – Tauragės Žalgirių gimnazijos direktorius. Savo galimai kritinį straipsnelį facebook paskyroje jis pavadinęs „Atgal į trasą“. J. Jatautas rašo: „Pradėjau vadovauti ketvirtai mokyklai savo karjeroje. Buvo Žemaičių Naumiesčio vidurinė, Šilutės Vydūno gimnazija, Tarptautinė Europos mokykla Bergene ir štai - Tauragės Žalgirių gimnazija. Mokykla nacionaliniame reitinge tik trečiajame šimtuke, bet išanalizavus situaciją priskirtina prie stiprių vidutiniokių, su dideliu potencialu augti ir tobulėti kokybės prasme, ką sutelktomis pajėgomis ir bandysime daryti.

Nacionalinis švietimas šlubuoja visomis keturiomis. Europos mąstais žiūrint turime bene daugiausiai piliečių įgijusių universiteto diplomą ir tuo pačiu išskirtinai žemą Lietuvos moksleivijos bendrąjį raštingumą ir bendruosius gebėjimus.

Švietimo sistema gina savo apgailėtiną padėtį popierinėmis tvarkomis, aprašais, nuostatais ir taisyklėmis, kurias kosminiais tempais gamina švietimo ir mokslo ministerija apaugusi agentūromis ir centrais.

Man 25 metų vadybos patirtį turinčiam profesionalui teko laikyti kartu su pradedančiaisiais bendrųjų kompetencijų egzaminą iš dviejų dalių. Gerai - išlaikom. Po to konkursas gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti, kuris nuo paskelbimo, dokumentų pateikimo, vertinamojo pokalbio, prisistatymų Savivaldybės tarybai iki mero potvarkio dar truko keturis mėnesius. Galiausiai aiškėja, kad man suteikta prieš kurį laiką aukščiausia vadybos kvalifikacinė kategorija yra niekinė. Štai taip grįžtame į trasą“.

Genovaitės Kimbrienės paskyroje, kaip ir dera moteriai, - daug gėlių, sveikinimų, šukuosenų mados, patiekalų receptai, gražiausia kalėdinė vitrina, Nacionalinės mokėjimo agentūros pranešimai ir t. t.

Savo facebook paskyrą tikraisiais jau yra pamiršęs Antanas Kubaitis. Vieną nuotrauką, kurioje jis apsirengęs Kalėdų seneliu, paviešinęs 2016 m. sausio 4-ąją, o kitą - su jį aplankiusiomis viešniomis – 2015 m. liepos 22 dieną. Užtat A. Kubaitis facebook‘e turi 65 draugus.

Arūnas Kurlianskas, būdamas ir politiku, lieka ištikimas savo – veterinaro profesijai. Viename vaizdo klipe rodoma, kaip moteris glosto gulinčios, ką tik apsiveršiavusios karvės priekinį petį, o ši užpakaline koja taip spiria jai į veidą, kad šeimininkė griūva aukštielninka. Kitame filmuotame kadre vyriškis vandenyje bučiuoja didžiulį krokodilą – tiesiai į didžiulius dantis, o tas žmogui nieko blogo nedaro. Dar vienas vyras demonstruoja savo drąsą bučiuodamasis su baltąja ir rudąja meškomis, tigru ir net liūtu.

Turbūt vienintelis meras Vytautas Laurinaitis yra tas politikas, apie kurio facebook paskyrą žurnalisto plunksna negali nieko blogo parašyti. Nebent tik tiek, kad šis jo socialinis kūrinys yra labiau panašus į internetinį laikraštį, kuriame aprašomi visi mero ir Savivaldybės nuveikti geri darbai. Akivaizdu, kad vienas meras nepajėgtų leisti tokio laikraščio, tad, „Šilokarčemos“ šaltinių teigimu, rašyti informacijas ir įdėti nuotraukas padeda viena iš jo sekretorių.

Vaido Pavilonio paskyra iš kitų tokio lygio politikų niekuo neišsiskiria. Jame tebėra įrašas: „Direktorius at Nemuno deltos regioninis parkas“ (kažkodėl pusiau lietuviškai, pusiau angliškai), nors šiose pareigose jis jau nebedirba. O kad V. Pavilonio darbas susijęs su gamta, liudija filmukas pačiame jo facebook‘o viršuje, kaip per melioracijos griovį bėga daugybė šernų. Prie šernienos, matyt, tiktų ir marinuoti agurkai. Todėl V. Pavilonio facebook‘e yra nuotrauka su straipsneliu: „Patikimiausias agurkų konservavimo būdas: išsilaikė dvi žiemas“.

Ričardas Stonkus mėgsta savo paskyroje viešinti nuotraukas iš įvairių renginių, dėti politinę reklamą. O labiausiai džiaugiasi, kad moka vairuoti laivą – yra trys nuotraukos, kuriose jis už laivo šturvalo.

Sandros Tamašauskienės facebook paskyroje pilna politikos. Apie jos pomėgius galima spręsti iš tokio įrašo: „Gera turėti tokias pat lengvai išprotėjusias drauges ir drauge sausio 1-ąją švęsti prasmingai: Lietuvos valstybės vėliavos dieną paminėti žygyje tėviškės laukais, miškais ir ... upėm, lietui lyjant. Pasitikrinom: Tėvynę mylim!“.

Visokių demotyvacijų pilna Povilo Tunaičio facebook paskyroje. Ten ir pelytė draugauja su katinu, ir įvairių spalvų žirgai šokinėja. Ir pensininkų šis politikas nepamiršo, jiems skirtas piešinys su pasišaipymu: „...ne tik kad pensijų nemokės, bet dar ir skirs baudą už per ilgą gyvenimą...“. P. Tunaičio facebook‘e yra net V. Putino bei V. Brežnevo karikatūrų, komiksų...

Laimutės Uselienės facebook paskyroje galima pamatyti šunį ant klozeto ir tai, kaip iš apvirtusios valties į vandenį iškrenta žmonės, sužinoti, kaip pigiai ir efektyviai išvalyti orkaitę bei kitokių įdomybių, niekuo nesusijusių su politika.

Daivos Žebelienės facebook paskyroje – daugybė sveikinimų atvirukų, netrūksta politikos ir savireklamos.

...Kitų devynių Savivaldybės tarybos narių facebook paskyrų internete rasti nepavyko. Tikriausiai jų ir nėra. Bet susipažinę su tais, kurie juos turi, galime susidaryti nuomonę, kokie yra tie mūsų išrinktieji – labai jau panašūs į paprastus mirtinguosius.


Straipsnio komentarai

Jonas2017-01-15
oi kiek grybų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
po 100 000 eu 2017-01-13
babajam sugiabėjo surast lėšu pastatyt o estakados tipo lėšu nėra nors gauna kiekvienais metais ES parama ir ne maža Komentaras patinka Komentaras nepatinka
bet taip degraduot 2017-01-13
kad pastatytu žadėta tiek metu estakada žmonėm tai dar tyčiojasi iš gyventoju ir dar tokia valdžia vadinasi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
bet taip degraduot 2017-01-13
kad pastatytu žadėta tiek metu estakada žmonėm tai dar tyčiojasi iš gyventoju ir dar tokia valdžia vadinasi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
heiteris2017-01-12
Eisiu prachekinsiu jų profilius. Ką nors palaikinsiu, ką nors paheitinsiu. PEACE Komentaras patinka Komentaras nepatinka