Šilutiškė Nina Adamovič gyvenimo džiaugsmo galėtų pamokyti ir kitus

2017-01-16, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Moteris su šypsena pasitiko susirinkusius  svečius.
Moteris su šypsena pasitiko susirinkusius svečius.

Šalčiui išpaišius gražiausius ornamentus languose, gamtai pasidabinus balta skara, gražaus jubiliejaus proga pasveikinta šilutiškė Nina Adamovič. Ji džiaugėsi jai parodytu dėmesiu, juokavo, pasakojo apie savo šeimą. Susirinkusiems ji atskleidė savo ilgo gyvenimo paslaptį.

Niekas nepatikėjo, jog sukako 90 metų

Moteris su šypsena pasitiko jos atėjusius pasveikinti Šilutės rajono merą Vytautą Laurinaitį, jo pavaduotoją Algį Bekerį, Socialinės paramos skyriaus vedėją Alvidą Šimelionį bei Šilutės seniūną Raimondą Steponkų. Svečiai stebėjosi jubiliatės judrumu, humoro jausmu. „Negali būti, jog jums sukako devyniasdešimt. Gal pase sumaišyta gimimo data“, - juokavo svečiai. Nina svečiams tvirtino, kad klaidos tikrai nėra ir mielai  papasakojo apie savo gyvenimą. Parodė  nuotrauką, kai ji šventė aštuoniasdešimtąjį gimtadienį. Vėl visi stebėjosi, kad per dešimt metų senolė visiškai nepasikeitusi. Atrodė, kad ji ne prieš dešimtmetį, o ką tik nufotografuota.

Orios laikysenos, šviesaus ir šilto žvilgsnio moteris gimė Baltarusijoje. Augo gausioje šeimoje  - penki broliai ir keturios seserys. Tėvai buvo darbštūs žmonės, dirbo ūkyje. Kad ir kiek darbų turėjo, visuomet savo vaikams skyrė dėmesį, juos mylėjo, prižiūrėjo.

„Vaikystė buvo graži, geri tėvai. Trys broliai lankė mokyklą, o aš vis verkiau, kad taip pat  noriu. Todėl tėveliai išleido ir mane mokytis“- pasakojo N. Adamovič. Jai mokslai sekėsi puikiai. Pirmoje klasėje beveik nebuvo ką veikti, todėl  vadovai paskyrė į aukštesnę klasę, o iš viso baigė septynias.

1945-aisisias likimas ją atvedė į Lietuvą. Apsigyveno  pamario krašte. Vyrą Valentiną sutiko Šilutėje. Jis buvo  brolio draugas. Ištekėjo būdama dvidešimt dviejų metų. Pora gerai sutarė. Sutuoktinis dirbo vairuotoju, o pašnekovė visą gyvenimą su pinigais. Susilaukė  dviejų dukterų. Sako, kad dabar yra labai turtinga moteris, mat jau turi ir penkis anūkus bei aštuonis proanūkius bei vieną proproanūkį.

Džiaugiasi artimųjų dėmesiu

Jubiliatė mėgo megzti. Daug šilutiškių jos rankų darbais  pasipuošę. Senolė niekuo nesiskundžia,  save apsitvarko. Dienas leidžia namuose, geru oru išeina pakvėpuoti į lauką, vasarą – pasėdėti ant suolelio. Patinka jai laiką leisti prie televizoriaus, atsipalaiduoja žiūrėdama įvairius serialus.

Kiekvieną rytą ji valgo avižinius dribsnius. Pagardina juos mėlynėmis, cukinijomis, morkomis ir kitomis gamtos gėrybėmis. Pasak N. Adamovič, norint ilgai gyventi, reikia valgyti daug avižinių dribsnių. Mėgsta pašnekovė ir tai, kas pagaminta iš bulvių, neatsisako lašinių.

Labiausiai ji džiaugiasi artimųjų dėmesiu, nuolatine pagalba, meile. „Vienos dukters netekau, sustreikavo  širdis. Šilutėje gyvena dukra Liudmila Sandra Tunaitienė su šeima. Ji dirba Šilutės meno mokykloje, moko groti vaikus. Turiu puikų žentą Povilą. Tokių būna tik vienas iš tūkstančio. Vaikai visada padeda“, - tikino devyniasdešimtmetė.

Kai tik gali,  susirenka būrys artimųjų, nes jiems visada gera sugrįžti į jaukius, šiltus močiutės namus. Grįžę glaudžia galvas prie žilos senolės ir džiaugiasi, kad yra kas jų visuomet laukia...

Tądien svečiai įsitikino, kad noro gyventi ir gyvenimo džiaugsmo galėtų Nina pamokyti ir aplinkinius.

 

 


Straipsnio komentarai

o senoliai ilgiausiu metu 2017-01-17
dar viena fotogeniška foto tik idomu kodėl mano uošvenės niekas nefotografuoja su valdžios atstovais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?