„Šilutės viltis“ su viltimi žvelgia į ateitį

2016-12-10, Informaciją apibendrino Kęstutis JOČYS

Baigėsi dar vieni gražūs metai. Slenkstį peržengė nauji metai, su naujomis idėjomis, viltimis, siekiais, darbais. Bet norisi apžvelgti praėjusius metus, kokie jie buvo bendrijai.

2016 metai sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „ Šilutės Viltis“ buvo geri

Baigėme vykdyti Socialinės reabilitacijos ir  paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą. Teikėme meninės raiškos terapiją: muzikos ir  teatro terapijos paslaugas, kuri orientuota į neįgaliojo gabumų ir sugebėjimų atskleidimą, veikė savitarpio pagalbos ir šeimos paramos grupė tėvams, auginantiems ar globojantiems vaikus su protine negalia. Visus metus bendravome su šeimomis , surengėme keletą renginių: motinos dienos šventę, renginį „ Sujunkime draugystės tiltus“ , kurio metu dramos teatro „ Žvaigždės“ aktoriai vaidino spektaklį „ Žiogas stiklinėje“, vaišinomės, piešėme ant plytelių. Vykome į ekskursiją Vilniuje. Jos metu aplankėme Gedimino pilį, Valdovų rūmus, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią.  Rudenį kartu su Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija  „ Viltis“ surengėme Respublikinį meninės raiškos teatro festivalį „Aš esu“ į kurį atvyko aktoriai iš įvairių Lietuvos miestų, dramos teatras „ Žvaigždės“ ,dalyvavome F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykusiame renginyje Europos dienai paminėti ir kituose renginiuose.

Naujas automobilis – džiaugsmas neįgaliesiems

Bendrija labai džiaugiasi panaudos sutartimi iš Neįgaliųjų departamento gavusi naują automobilį Ford Tranzit Custom“, pritaikytą neįgaliesiems. Vienu metu galime vežti net 3 neįgaliuosius vežimėliuose ir tris lydinčius asmenis arba 8 keleivius . Automobilis tikrai palengvins bendrijos ir rajono neįgaliųjų keliones, išvykas, nuvykimą į gydymo įstaigas, sanatoriją, į neįgalumo ir darbingumo  nustatymo tarnybą.  Nuo 2017 metų  sausio 1 dienos pradedame teikti pavežimo paslaugas visiems rajono neįgaliesiems. Dėl  pavežimo sudarėme sutartį su Šilutės rajono savivaldybe.

Gražios naujametinės šventės

Gražų gruodžio 26 dienos rytą sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „ Šilutės Viltis“ nariai rinkosi į seniūnijos salę tradiciniam metų užbaigimo renginiui prie Kalėdinės eglutės. Nuo ankstyvo ryto vyko paruošiamieji darbai, puošėme stalus, laukėme atvykstant jaunųjų dramos kolektyvo  „ Žvaigdždės“ aktorių, ansamblio „ Svaja“ atlikėjų, visų bendrijos narių, atvykstančių iš atokiausių rajono kaimų, Šilutės miesto.   Labiausiai jaudinosi jaunieji aktoriai laukdami savo premjeros. Visus metus jaunuoliai su teatro režisiere Jolita Ežerinske ir vadove Birute Obrikiene mokėsi, repetavo spektaklį pagal Maironio baladę „ Jūratė ir Kąstytis“. Negalima nusakyti žodžiais to šilto ir nuostabaus  jausmo, kuris užlieja kiekvieną kartą žiūrint, kaip jaunieji aktoriai iš visos širdies ruošėsi ir kaip laisvai  jautėsi scenoje. Tai didieji mūsų gyvenimo mokytojai, kurie parodė, kiek daug gyvenime galime pasiekti. Ansamblis „ Svaja“ su vadovu Antanu Kmita dovanojo linksmas dainas. Labiausiai visi jaunuoliai laukė Kalėdų senelio, kuris žiūrėjo pasirodymą ir džiaugėsi aktorių vaidyba.  Tai šiltos, pilnos gėrio, atjautimo , džiaugsmo Kalėdos. „Dėkoju visiems, padėjusiems organizuojant renginius“, - sakė bendrijos pirmininkė Eglė Paulauskienė.

Padėka suprantantiems ir padedantiems

Tiek daug nebūtų nuveikta be rėmėjų. „Didelis ačiū: UAB „ Tima“ vadovui Petrui Juraškai, UAB „ Stamela“ vadovui Stanislovui Liepiui, UAB „ Statyk pats“ vadovui Vladui Kainovaičiui, UAB „ Toluta“ vadovei Daivai Žebelienei, UAB „ Šilutės būstas“ vadovui Aleksui Kvederiui, UAB „ Šilutės prekyba“ vadovui Egidijui Kuzminskui, UAB „ Smaližiaus kertelė“ vadovei Ramutei Pupšienei, verslininkui Sauliui Stankevičiui, UAB  „Šilutės autobusų parkas“ vadovui Artūrui Stonkui, Šilutės pirmosios ir Vydūno gimnazijų mokiniams ir jų vadovams už savanorišką paramą, organizuojant teatro festivalį „ Aš esu“. Dėkojame informaciniams rėmėjams: „Šilokarčemai“, „Šilutės naujienoms“, „Pamariui“, - visų bendrijos narių vardu sakė E. Paulauskienė.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?