Išlaidavimas dėl jubiliatų? Jurbarko meras šaiposi iš Šilutės politikų

2017-01-17, Stasys BIELSKIS
Pagėgiškė Albina Naujalienė, kuriai šių metų sausio 3 dieną sukako 90 metų, kartu su artimaisiais. Ją pasveikino meras Virginijus Komskis ir seniūnas Dainius Maciukevičius.
Pagėgiškė Albina Naujalienė, kuriai šių metų sausio 3 dieną sukako 90 metų, kartu su artimaisiais. Ją pasveikino meras Virginijus Komskis ir seniūnas Dainius Maciukevičius.
Pasidomėjome, kaip ilgaamžiai sveikinami Šilutės ir kaimyniniuose rajonuose. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis be dovanų jubiliatams į jų sąskaitą dar perveda ir piniginę išmoką, kitose savivaldybėse tikima, kad garbaus amžiaus sulaukusiam senjorui svarbiau ne materialinė parama, o nuoširdi valdžios atstovų pagarba. Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, sužinojęs apie tradicijas pamario krašte, net gi pašmaikštavo: „Galėtų tokia proga šilutiškiai šimtamečiui duoti ir šimtą VRP!“ (10 200 eurų, - red. pastaba)...

Pagėgių savivaldybėje yra tokia tradicija, kai meras Virginijus Komskis ir seniūnas, pagal gyvenamąją teritoriją, vyksta pasveikinti 90-ąjį gimtadienį švenčiančius žmones. Praėjusiais metais buvo pagerbta 20 devyniasdešimtmečių. Turėtų susimąstyti stipriosios lyties atstovai, mat tarp šių ilgaamžių - tik 5 vyriškiai. Matyt, ne tokie jie ir stiprūs. Pasitvirtina ir teiginys, kad fizinį darbą dirbantieji gyvena ilgiau. Tie 5 vyrai – iš kaimiškųjų vietovių, Pagėgių mieste tokių pernai nebuvo nė vieno.

Pagėgių savivaldybės mero patarėja Milda Jašinskaitė-Jasevičienė „Šilokarčemai“ teigė: „Bendros sumos, skirtos 90-mečių sveikinimams, pasakyti negaliu, neskaičiavome. Tai labai simbolinės dovanos - gėlės ir saldainių dėžė. O svarbiausia - mero dėmesys“.

Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sakė, kad jubiliatams dovanojamos gėlės, vitaminų ar kalendorius. Be to, pagal Vienkartinių pašalpų iš Savivaldybės biudžeto skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą, šimtamečiams jubiliatams skiriama vienkartinė 1 VRP (Valstybės remiamos pajamos) išmoka – 102 eurai, 95 metų sulaukusiems – 51 euras, 90-mečiams – 30,6 euro.

Tauragės r. savivaldybės vicemerė Virginija Eičienė sakė, kad meras vyksta sveikinti tik 90 ir 100 metų sulaukusių jubiliatų. Jiems įteikiama gėlių puokštė, mero sveikinimas ir dovanėlė. Jokių piniginių išmokų neskiriama. Na, o 50, 60, 70, 75, 80 ir 85 metų sulaukusiems Tauragės rajono gyventojams mero sveikinimai siunčiami paštu.

Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius „Šilokarčemai“ sakė vykstantis sveikinti tik 100 metų sulaukusių asmenų. Jiems užrišama jubiliato juosta, padovanojama gėlių, šakotis. Pasidomėjus, ar skiriama kokia nors piniginė išmoka, meras atsakė: „Manome, kad tokio garbingo amžiaus sulaukusiems žmonėms materialinė parama nėra būtina, svarbiausia – pagarba. Ir, aišku, viso to paviešinimas spaudoje“. O iš „Šilokarčemos“ korespondento išgirdęs, kad Šilutėje 100 metų sulaukusiems žmonėms dar skiriama ir 1 VRP dydžio (102 Eur) išmoka, pašmaikštavo: „Galėtų tokia proga šilutiškiai duoti ir šimtą VRP!“ (tai būtų – 10 200 eurų, - red. pastaba).

Galbūt panašiai ir atsitiks. Vakar, sausio 12-ąją, Šilutės r. savivaldybės administracijoje nuspręsta teikti Tarybai sprendimo projektą, kuriame vienkartinės išmokos ilgaamžiams didinamos dvigubai. Šimto ir daugiau metų sulaukusiems turėtų būtų išmokama po 204 eurus, 95-mečiams – 102 eurus ir 90-mečiams - 51 euras.

Pernai 100 metų jubiliejų sulaukė trys Šilutės rajono gyventojai. 95-ąjį gimtadienį šventė dvidešimt du senjorai, 90-ąjį – trisdešimt asmenų. A. Šimelionio teigimu, 2016 metais jubiliatams buvo išmokėta apie 2 800 eurų.

Šiemet, jei Taryba priims sprendimą šitas išmokas padvigubinti, reikėtų maždaug 1 500 eurų daugiau, nes mažiau belikę ilgaamžių.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

vita2017-01-19
Tikrai ne visus sveikina, tai tiesa. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Onute2017-01-18
Baisiu skurdu kvepia :( Simtameciui - 200 euru. Tik tokia suma vertinamas zmogus. Ka jis veiks su ta pagarba? Zmogus turi ir fiziniu poreikiu, kuri yra svarbiausi. Juk savivaldybe neisnaudoja visu socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms skirtų lėšų, kad po to galetu jas isleisti SAVO reikmems :( Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as 2017-01-18
nagi ar visus pasveikina baikit juokus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ųųųųųųųųųų2017-01-17
ar tai naujiena juk nebevienas gyventojas ir pirštais bado ir tai žino kad jie kaip maži vaikai iš smėlio dėžės neišlipa visi turtai mano ir viskas tik mano nors juk ir yra valstybės kaip karabasas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?