Girtas, be teisių vyriškis vos ne mirtinai sužalojo dvi moteris ir liko laisvėje

2017-01-19, Stasys BIELSKIS

Paskelbtas teismo nuosprendis Šilutės rajono gyventojui Kęstui Gružinskui, kuris nebeturėdamas vairuotojo pažymėjimo ir beveik parą su dviem kolegėmis atšventęs gamtoje vienos iš jų gimtadienį, neblaivus sėdo prie vairo. Kelionė į namus baigėsi taip, kad automobilis tėškėsi į pakelės medį, o šalia vairuotojo sėdėjusi moteris „išskrido“ pro priekinį langą...

Teismas, atlikęs sutrumpintą įrodymų tyrimą ir išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad K. Gružinskas, vairuodamas automobilį, pažeidė  Kelių eismo  taisyklių reikalavimus, draudžiančius vairuoti asmenims, neturintiems šios teisės, taip pat neblaiviems. Jis nepasirinko saugaus važiavimo greičio, neatsižvelgė į važiavimo sąlygas ir taip sukėlė eismo įvykį, kurio metu buvo sunkiai sužalota moteris. Kitai kolegei sveikata buvo sutrikdyta nesunkiai. Šią avariją jis padarė 2016 m. gegužės 28-ąją, o teisės vairuoti motorinio transporto priemones buvo atimta 2015 m. rugsėjo 11 dieną 48 mėnesių laikotarpiui.

K. Gružinskas kaltu prisipažino visiškai. Nusikaltimo padarymo metu jis vairavo mamai priklausantį automobilį „Mazda 323“. Kaltinamasis teigė, kad kartu su bendradarbėmis Maryte ir Onute (vardai pakeisti, - red. pastaba), kurių net pavardžių nežino, nuvažiavo prie upės švęsti Marytės gimtadienio. Nors teisė vairuoti buvo atimta, jis vis tiek vairavo automobilį. Prie upės per dieną, su pertraukomis, visi išgėrė keturis butelius degtinės. Vakare, apie 19 valandą, sugalvojo važiuoti į parduotuvę nusipirkti cigarečių. Jis nesijautė apsvaigęs nuo alkoholio, tad sėdo prie vairo ir  išvažiavo. Šalia, keleivio vietoje,  atsisėdo Marytė, o Onutė užmigo automobilio galinėje sėdynėje. Važiuojant keliu, automobilį sumėtė ir – šiek tiek atsimena - staiga metė į dešinę pusę, po to - į kairę, ir mašina atsitrenkė į kairėje buvusį medį. Prieš pat įvykį matė, kad priešpriešais  atvažiuoja  automobilis.

Nukentėjusioji Marytė ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad tą dieną su minėtais bendradarbiais  nuo pat ryto Stankaičių kaime, prie upės, šventė savo gimtadienį. Automobilį vairavęs K. Gružinskas taip pat vartojo alkoholinius gėrimus, nes tą vakarą važiuoti namo nesiruošė. Marytė negalėjo paaiškinti, kodėl namo visi išvažiavo tą patį vakarą - dėl eismo įvykio metu patirtų sužalojimų nieko neatsiminė. Automobilį tikrai vairavo K. Gružinskas, nes nei ji pati, nei jos bendradarbė automobilio nevairuoja. Ieškinio  įvykio kaltininkui nereiškė.

Marytės kraujyje, kuris paimtas 20 val. 55 min., rasta 1,12 prom. etilo alkoholio. Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialisto išvadoje nurodyta, kad jai padaryti sužalojimai, kurie gavosi nuo kūno sumušimo, atsitrenkimo į automobilio salono vidaus dalis ir prispaudimo. Tai sukėlė sunkų sveikatos sutrikdymą.

Mažiau nukentėjusi Onutė ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad gegužės 27-ąją, po darbo, kartu su bendradarbiais išvažiavo švęsti Marytės gimtadienio. Gamtoje visi trys vartojo alkoholį beveik parą - iki kitos dienos vakaro. Per tą laiką vis pamiegodavo automobilyje. Gegužės 28-ąją miegojo automobilyje ant galinės sėdynės, po to atsimena tik tai, kad ligoninėje jai tyrė galvą. Apie tai, kad buvo eismo įvykis ir ji sužalota guli Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, jai  pasakė atvykusi  dukra. Kaip atsitiko eismo įvykis, nežinojo, nes buvo neblaivi ir miegojo. Pretenzijų automobilio vairuotojui neturėjo, ieškinio nereiškė. Dėl susižalojimo jautė ir savo kaltę, nes buvo neblaivi ir važiavo kartu.

Vienas liudytojas ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad gegužės 28-ąją, apie 19 val. 30 min., važiavo  nuo Aisės kaimo Saugų link. Pervažiavus Veiviržo upę, pamatė viduryje kelio stovintį šviesios spalvos automobilį. Kai nuspaudė garsinį signalą, minėtas automobilis dideliu greičiu nulėkė į priekį. Sakūtėlių kaime pamatė tą patį automobilį, atsitrenkusį į pakelės medį. Jame prie vairo sėdėjo vyras, ant variklio dangčio gulėjo moteris, iškritusi pro priekinį langą, kita moteris buvo automobilio viduje. Kadangi iš po variklio dangčio rūko dūmai, pirmiausia atjungė akumuliatorių, po to ištraukė žmones, kurie yra jo įmonės darbuotojai.

Kita liudytoja metu  parodė, jog, apie 19 val. 30 min., važiavo nuo Vilkyčių Kebelių kaimo link. Pervažiavus pervažą, pamatė  priešais ją, jos eismo juosta, atlekiantį šviesios spalvos automobilį. Pradėjo lėtinti greitį, nes nesuprato, kodėl tas automobilis važiuoja prieš eismą. Automobilis iš jos eismo juostos nesitraukė. Kai keletą kartų įjungė šviesos signalą, automobilis grįžo atgal į savo važiuojamąją kelio dalį, po to staiga vėl grįžo į jos eismo juostą ir nestabdydamas rėžėsi į pakelės medį. Po atsitrenkimo šalia vairuotojo sėdėjusi moteris iškrito pro priekinį langą.

Specialisto išvadoje nurodyta, kad K. Gružinsko kraujyje, kuris paimtas 22 val. 35 min., rasta 1,87 prom. etilo alkoholio.

Teismas K. Gružinską pripažino kaltu pagal Lietuvos Respublikos  baudžiamojo kodekso 281 straipsnį 4 dalį ir nuteisė laisvės atėmimu dvejiems metams. Bet bausmės vykdymas atidėtas vieneriems metams ir šešiems mėnesiams. Uždrausta dvejus vairuoti kelių transporto priemones, per 6 mėnesius sumokėti 5 MGL (188, 30 Eur) dydžio įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.


Straipsnio komentarai

vairas2017-01-20
niekaip nesuprantu kodel greztinami ir priimami ystatymai uz vairavima neblaiviems/. gal teisejai tiesiog ju neskaito ir nezino.Su tokiomis nuobaudomis galima vairuoti ir be teisiu ir girtam.O jeigu busi blaivas ir vaziuosi be teisiu tada tave nubaus kaip reikiant.SLOVE LIETUVOS ,,TEISINGUMUI,, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pa2017-01-19
Nu fantastika Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rrrr2017-01-19
durniams juk visada laisvė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?