Laisvės gynėjų dienai – neužmirštuolės ir rekordinis kraujo donorų skaičius

2017-01-18, Stasys BIELSKIS
Laisvės gynėjų atminimo paminėjime dalyvavo nemažas būrys Pagėgių moksleivių.
Laisvės gynėjų atminimo paminėjime dalyvavo nemažas būrys Pagėgių moksleivių.

Pagėgiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, gausus vietos gyventojų bei svečių būrys paminėjo 26-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines. Renginys vyko prie Pagėgių kultūros centro.

„Už tautai švenčiausią idėją, beginkliai širdim tyromis, ant aukuro laisvės atėję, paliksit visad su mumis, primindami mums Prometėją. O koks Prometėjas be savo ugnies?“, - pradėjo minėjimą jo vedėja, Pagėgių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Danutė Bardauskienė.

Pagerbdami tautos didvyrių atminimą Pagėgių pradinės mokyklos moksleiviai, Algimanto Mackaus gimnazistai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnai uždegė tris Laisvės laužus.

O štai Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas prisiminė: „Šitų tragiškų įvykių metu buvau dar tik mokinys“. Klebonas palaimino visus, susirinkusius čia šio kilnaus tikslo proga.

Kultūros centre Pagėgių meno ir sporto mokyklos mokytoja Regina Pilkionienė, akomponuojant Evelinai Norkienei, atliko kūrinį „Dainuoju Lietuvai“. Veikė Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio asmeninio  archyvo fotografijų paroda. Nuotraukose užfiksuotos akimirkos iš septynerių metų jo tarnybos pasienyje laikotarpio. Šalia nuotraukų buvo ir du medaliai, kuriais įvertintas pasieniečio V. Komskio triūsas.

Ant sienos pritvirtintame piešinyje „Laisvės kelyje“, ant jame „įspaustų“ pėdų, visi norėjusieji „įmynė“ savo pėdas“, t. y. prisegė po neužmirštuolės žiedą.

Jau šeštus metus iš eilės vyko tradicinė kraujo Donorystės akcija. Šį kartą kraują dovanojo rekordinis donorų - pagėgiškių ir moksleivių, Savivaldybės darbuotojų, ūkininkų, pasieniečių – skaičius, iš viso 74 donorai.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?