Pagėgių jaunieji šauliai tapo... ugniagesiais

2017-01-22, Stasys BIELSKIS
Pagėgių gaisrinės budinti pamaina ir jaunieji šauliai-ugniagesiai prie neseniai gauto ir parengto darbui padidinto pravažumo ugniagesių automobilio „Tatra“, potvynių metu galinčio įveikti 120-130 cm vandens gylį.,
Pagėgių gaisrinės budinti pamaina ir jaunieji šauliai-ugniagesiai prie neseniai gauto ir parengto darbui padidinto pravažumo ugniagesių automobilio „Tatra“, potvynių metu galinčio įveikti 120-130 cm vandens gylį.,

Šiais metais Sausio 13-osios paminėjime pagėgiškiams pranešta naujiena: Pagėgių jaunieji šauliai atkuria savo veiklą ir nuo šiol jie bus ne tik šauliai, bet ir šauliai-ugniagesiai. Šios atmintinos dienos paminėjime prie Pagėgių kultūros centro be vietos bendruomenės, valdžios ir įstaigų atstovų bei miesto svečių būrio jau dalyvavo jaunieji šauliai-ugniagesiai.

Čia pat Pagėgių gaisrinės budinti pamaina džiaugėsi neseniai gautu ir parengtu darbui padidinto pravažumo ugniagesių automobiliu „Tatra“, pagamintu 2016 metais Čekijoje. Didžiausias jo privalumas, kad potvynių metu galės važiuoti per 120-130 cm vandens gylį. Vandens gali vežti iki 9 tonų. Pravažumas – visi 6 ratai valdomi atskirai, nėra tiltų, pakabinama sistema. Palyginimui – dabartinės gaisrinės mašinos veža 2,5 arba 3 tonas vandens.

Padidinto pravažumo ir galintis įveikti vandens kliūtis gaisrinės automobilis bus didelė paspirtis Pagėgių ugniagesiams, nes potvyniai Nemuno užliejamose lankose atkirsdavo gyventojus nuo skubios pagalbos suteikimo, todėl nuo šiol šie gyventojai galės būti saugesni.

Užsiėmimai jauniesiems šauliams ugniagesiams vyksta Pagėgių gaisrinės patalpose, o juos veda tarnybos viršininkas Alvydas Mikašauskas su Pagėgių A. Mackaus gimnazijos mokytoju Robertu Maziliausku. Užsiėmimuose miesto šventėse bei gamtoje dalyvaus ir savo patarimais pagelbės buvęs jaunųjų šaulių vadas Algirdas Saročka.

„Tikimės, kad padidintas dėmesys jaunimui duos teigiamų rezultatų ir pavyks juos sudominti aktyvia veikla, skatins kūrybingumą bei padės kiekvienam atrasti savo gyvenimo kelią. Kviečiame jaunimą jungtis prie jaunųjų šaulių-ugniagesių būrelio ir aktyviai leisti laiką su bendraamžiais“, - „Šilokarčemai“ sakė Pagėgių ugniagesių vadas A. Mikašauskas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!