Kilus teisiniams ginčams bus geriau atstovaujama vaiko interesams

2017-01-21, socmin.lt informacija

Sprendžiant ginčus dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo priteisimo ar bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo teismas pagal patvirtintą tvarką parinks konkretų globėją konkrečiai situacijai. Jis tarpininkaus viso proceso metu ir sieks kuo efektyviau užtikrinti vaiko interesus.

Ministrų kabinetas šiandien priėmė Vyriausybės nutarimą, kuriuo įgalioja Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją patvirtintiad hoc globėjo parinkimo tvarką. Tai numatyta ir Civilinio kodekso pakeitimuose.

„Vaiko interesų užtikrinimas yra ir bus svarbiausias prioritetas, ypatingai esant tėvų konfliktams. Todėl tinkamai parinktas taip vadinamas ad hoc globėjas, kitaip tariant tarpininkas, padės, tarpininkaus ir sieks, kad visų pirma būtų žiūrima vaiko gerovės ir interesų“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Ad hoc globėjo veiklos paskirtis – atstovauti nepilnamečiam vaikui teisme sprendžiant konkretų ginčą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo priteisimo, bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo bei veikti tik vaiko interesais ir tai daryti savo iniciatyva be specialaus pavedimo.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taip pat patvirtins valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos, ištyrusios šeimos aplinkos sąlygas, teismui teikiamos išvados dėl nagrinėjamo ginčo turinio reikalavimus. Taip bus išvengta šiuo metu egzistuojančio subjektyvumo teikiant šias išvadas ginčuose dėl vaikų. Be to, bus patvirtinta vieninga vaiko globėjo (rūpintojo) atstovavimo teisę patvirtinančios pažymos forma.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?