Broliai Ernestas ir Edvardas Sagalec – Lietuvos jaunių dziudo čempionai

2017-01-24, „Šilokarčemos“ informacija
Lietuvos dziudo jaunių čempionato prizininkai ir nugalėtojai šilutiškiai (iš kairės): Dominykas Šatkus, Edvardas Sagalec, treneris Rimvydas Lukošius, Ernestas Sagalec ir Rokas Šadzevičius.
Lietuvos jaunučių (13-15 m.) ir jaunių (16-17 m.) dziudo čempionate Kėdainiuose sausio 12-13 dienomis šauniai pasirodė Šilutės sporto mokyklos trenerio Rimvydo Lukošiaus auklėtiniai: čempionų titulus iškovojo  broliai Ernestas ir Edvardas Sagalec, sidabro medalius pelnė Rokas Šadzevičius ir Dominykas Šatkus.

Pirmą varžybų dieną ant tatamio ėmėsi jaunučiai. Šilutiškis Matas Gerulskis užėmė penktąją vietą, o jo treniruočių draugas Uosis Knapkis pralaimėjo pirmąją kovą ir iš varžybų pasitraukė.

Daug geriau sekėsi keturiems pamariškiams jauniams, kurie jėgas išbandė kitą dieną. Visi šilutiškiai laimėjo   po 3 kovas preliminarinėse grupių varžybose ir pateko į finalą. Kad į finalą prasiveržė Lietuvos  rinktinės nariai broliai Ernestas ir Edvardas Sagalec, niekas nenustebo, bet tą patį padarė Rokas Šadzevičius ir Dominykas Šatkus. Aišku, tokia auklėtinių dovana ypač buvo patenkintas treneris R. Lukošius. Tarp dziudo imtynininkų, sveriančių iki 60 kg, finale šilutiškis Ernestas Sagalec nugalėjo Vilniaus atstovą ir tapo čempionu. Svorio kategorijoje iki 66 kg finale grūmėsi Rokas Šadzevičius ir vilnietis D. Rogoža. Kovą laimėjo sostinės atstovas. Rokas pelnė sidabro medalį. O už kurį auklėtinį reikėjo „sirgti“ treneriui R. Lukošiui, kai ant tatamio dėl čempiono titulo ėmėsi Edvardas Sagalec ir Dominykas Šatkus. Tai ne pirmoji jų tarpusavio dvikova. Vėl stipresnis buvo Edvardas, o Dominykas džiaugėsi sidabro medaliu.