Pamariškių krepšinio čempionatas: mįslė fanams, kas nugalės, užminta…9

2017-01-24, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Šilutės rajono krepšinio pirmenybių archyvas: kamuolį į Ž. Naumiesčio „Pilupio“ krepšį meta „Fen Team“ puolėjas; 2015-ųjų metų rajono čempionų taurė buvo įteikta SM-97 įžaidėjui T. Ulevičiui, kuris jau studijuoja Vilniuje ir yra Regionų lygos krepšininkas.
Šilutės rajono krepšinio pirmenybių archyvas: kamuolį į Ž. Naumiesčio „Pilupio“ krepšį meta „Fen Team“ puolėjas; 2015-ųjų metų rajono čempionų taurė buvo įteikta SM-97 įžaidėjui T. Ulevičiui, kuris jau studijuoja Vilniuje ir yra Regionų lygos krepšininkas.

Sausio 21-22 dienomis prasidėjo Šilutės rajono krepšinio pirmenybės, kuriose dalyvauja 12 komandų. Intriguojanti mįslė oranžinio kamuolio fanams, kas nugalės, jau menama. Favoritais laikomas pernykštis čempionas Ž. Naumiesčio „Pilupis“, Šilutės „Fen Team“ ir „Draugystė“. Kas šioms ekipoms mes iššūkį? Kol kas visi pilni įvairių prognozių. Iki jų išsipildymo ar žlugimo - ilgas kelias iki balandžio.

Kaip ir pernai, pirmenybėse jėgas išmėgins 12 komandų. Bet varžybų, kurias rengia VšĮ „Šilutės sportas“ (direktorius D. Gricevičius), sistema kita. Šiemet komandos neskirstytos pagal pajėgumą į dvi grupes. Pirmajame pirmenybių etape kiekviena  sužais po 11 rungtynių. Po to – atkrintamųjų varžybų serija iki dviejų pergalių. Kelialapių į atkrintamąsias varžybas tik 8. Komandos, užėmusios 9-12 vietas, savo kelią čempionate bus baigusios.  Žodžiu, yra dėl ko pakovoti. Įvyks apie 90 rungtynių. Pirmenybių biudžetas, neskaitant eksploatacinių išlaidų – apie 3000 eurų. Pusę šios sumos dengia pagrindinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Varžybų vyr. teisėjas – D. Gricevičius, sekretorė – L. Stančiauskienė.

Rajono pirmenybėse dalyvaus Ž. Naumiesčio „Pilupis“ (vadovas M. Lileikis), Šilutės „Fen Team“ (K. Vaičiūnas,  „Draugystė“ (G. Mirauskas), Sporto mokykla – 1999 (treneris A. Rauluševičius), Sporto mokykla – 2000 (treneris A.Kuncaitis), Sporto mokykla – 2001 (treneris P.Jonikas), „Šamai“ (J.Jaunius)„Vandentiekis“ (V. Urbonas), Vilkyčių „Germanika“ (L. Žitkus), „Jėga“ (D. Černeckytė, K. Uselė), „Stubriai“ (E. Mickus) ir Švėkšnos rinktinė (A. Stonis). Pastaroji ekipa, anksčiau vadindavosi „Meška“, praleidusi kelis čempionatus, prabudo ir, matyt, bandys susigrąžinti turėtą aukštą reputaciją. Gaila, čempionate nematysime dukart rajono čempionų juknaitiškių, nebedalyvauja buvę pajėgūs vainutiškiai.

Reguliariajame čempionate įvyks 66 rungtynės. Anot varžybų sekretorės, krepšinio trenerės L. Stančiauskienės, komandų pajėgumas įvairus, tad ne visos rungtynės bus įtemptos. Bet netrūks ir aštrių kovų, kai pergalę švęs labiau rungtynėms pasiruošę krepšininkai, lemiamais momentais pademonstruosiantys ne tik savo meistriškumą, bet ir atkaklesnę valią. Ar Ž. Naumiesčio „Pilupis“, pernai finale išplėšęs pergalę iš čempionų titulus gynusios SM-97 (treneris K. Šernius) rinktinės, sugebės išsilaikyti viršūnėje?  Tuomet „Pilupis“ nugalėjo rezultatu 70:68. Moksleiviai ketvirtajame kėlinuke per likusias 14 sekundžių valdė kamuolį, bet paskutinis jų metimas buvo netikslus. K. Šerniaus auklėtiniai liko antri. O bronzos medalius pelnė „Fen Team“ įveikusi „Draugystę“ – 107:77. Kaip šios komandos pasirodys šiemet, sužinosime balandžio mėnesį.  Konkurencija bus, staigmenų irgi. Kas pastarąsias krės? Gal sporto mokyklos aštuoniolikmečiai, gal švėkšniškiai, gal „Vandentiekis“, buriantis po savo vėliava jėgą? Kol kas klaustukų daugiau nei atsakymų. Tuo ir įdomus sportas.

Praėjusio savaitgalio pirmųjų rungtynių rezultatai: „Fen Team“ – „Draugystė“ – 84:68, SM-1999 – SM-2000 – 85:56, SM-2001 – „Stubriai” – 92:80, „Vandentiekis” – „Germanika” – 111:76, Švėkšna – „Jėga“ (Vilkyčiai) – 77:71, „Pilupis“ (Ž. Naumiestis) – „Šamai“ (Šilutė) – 101:68.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?