Seniūnijos kabinete pavogtus telefonus darbuotoja surado per valandą

2017-01-30, Stasys BIELSKIS
Šie telefonai buvo pavogti iš Šilutės seniūnijos kabineto, bet per rekordiškai trumpą laiką surasti lombarde.
Šie telefonai buvo pavogti iš Šilutės seniūnijos kabineto, bet per rekordiškai trumpą laiką surasti lombarde.

Kartais gyvenime atsitinka taip, kad nusikaltimą darantis žmogus siekia nedidelės naudos (pvz., nebrangiai parduoti vogtą daiktą), bet atsidūręs teisiamųjų suole išgirsta geresnę žinią – nebereikės galvoti, iš kur pinigų prasimanyti. Dabar tokiu žmogeliu pasirūpins valstybė – ir pamaitins, ir šiltą patalą pasiūlys, net dirbti nereikės...

Panašiai atsitiko šilutiškiui Aivarui Baliutavičiui, kuris gruodžio 8-ąją Šilutės rajono apylinkės teisme išgirdo nuosprendį: paskirti bausmę – laisvės atėmimą keturiems mėnesiams, ją atliekant pataisos namuose.

A. Baliutavičius – turintis vidurinį išsilavinimą, registruotas darbo biržoje, išsituokęs, teistas aštuonis kartus, - jau tikrai nebe naujokas tokiose įstaigose. Teistumas neišnykęs, nes paskutinį kartą teistas 2016 m. balandžio 5-ąją 90-ies parų areštu.

Ir štai praėjusių metų rugpjūčio 18-ąją, apie 15 val., šilutiškis A. Baliutavičius padarė jau devintąjį nusikaltimą. Profesionalus vagis šį kartą pasielgė tikrai žioplai, tikriausiai ir bet kuris nepatyręs paauglys atidžiau pamąstytų apie galimybę neįkliūti.

O buvo taip. Atėjęs į Lietuvininkų g. 17-ąjį pastatą, kuriame įsikūrusi Šilutės seniūnija, A. Baliutavičius iš kabineto Nr. 303 pagrobė Linai Ozgirdaitei priklausantį mobiliojo ryšio telefoną ,,Samsung Galaxy 19301“, kurio vertė 250 eurų, ir valdišką, Šilutės rajono savivaldybės administracijos išduotą ,Samsung 531F“, kainavusį 130,99 euro. Taip jis padarė 380,99 euro materialinę žalą.

A. Baliutavičius savo kaltę pripažino ir paaiškino, kad nuėjo į Šilutės seniūniją, nes norėjo parašyti prašymą dėl pašalpų atidirbinėjimo. Tą dieną buvęs girtas. Užėjo į kabinėtą, kuriame dirba L. Ozgirdaitė. Kabineto durys buvo praviros, neužrakintos. Kabinete nieko nebuvo. Ant stalo gulėjo du mobiliojo ryšio telefonai, jis juos ir paėmė. Išeidamas nė vieno žmogaus nesutiko. Telefonus nunešė į lombardą „Tavo lombardas“, esantį Lietuvininkų g. Jų į lombardą nepridavė, nes lombardo darbuotojas jam pasakė, kad šie telefonai yra ieškomi. Palikęs telefonus lombarde, išėjo. Už telefonus pinigų negavo.

L. Ozgirdaitė ikiteisminio tyrimo metu paaiškino, kad tik trumpam buvo palikusi neužrakintą savo darbo kabinetą, o tuo metu pati nuėjusi į kitą kabinetą. Koridoriuje žmonių nebuvo. Grįžusi po poros minučių pastebėjo, kad iš kabineto nuo stalo yra pavogti abu mobiliojo ryšio telefonai.

Toliau prasidėjo detektyvo verta istorija. L. Ozgirdaitė „Šilokarčemos“ korespondentui prisiminė, kaip tą dieną ji išsikvietė iš atostogų seniūno pavaduotoją Algirdą Ivanauską, kurios kabinete yra vaizdo stebėjimo kamerų įrašymo įranga.

A. Ivanauskas atsuko vaizdo kameros įrašą, kuriame matosi, kaip tuo metu seniūnijos trečiame aukšte vaikščiojo vienintelis žmogus. Skaitmeninėje laikmenoje užfiksuota, kaip laiptais į viršų  neskubėdamas lipa A. Baliutavičius, kuris pasuka trečiame aukšte esančio L. Ozgirdaitės darbo kabineto link, o po minutės laiko pastarasis greitu žingsniu išeina iš koridoriaus ir lipa laiptais žemyn.

„Tai buvo tas pats, kurį aš kviečiau ateiti po pietų. Paskambinau bendruoju pagalbos telefonu 112, taip pat parašiau, nes telefonų nebeturėjau, internetu seseriai, kuri dirba lombarde, bei kitiems draugams, dirbantiems lombarde, jog dingo du mano telefonai. Toks jau laimės dalykas – paskui atvažiavo policija, surašėme pareiškimą, nuvykome į lombardą ir atsiėmėme telefonus“, - pasakojo L. Ozgirdaitė.

Pasidomėjome, ar ji padarė kokias nors išvadas po tokio įvykio. „Kad ir minutei laiko išeinant, reikia būtinai užrakinti kabinetą“, - atsakė seniūnijos darbuotoja.

Liudytoju šioje byloje tapęs lombardo darbuotojas paaiškino, kad atėjo matytas vyras, kuris atnešė du mobiliojo ryšio telefonus ,,Samsung“. Vyriškis teiravosi, kiek galėtų gauti už juos. Jis atpažino, kad tai ties patys pavogti telefonai. Tuomet telefonus paėmė ir juos atnešusiam vyriškiui jų nebegrąžino, pasakydamas, kad telefonai yra ieškomi policijos. Vyras iš pradžių neigė, kad telefonai yra pavogti, tačiau ir pinigų už šiuos telefonus nereikalavo. Kai moteris, iš kurios buvo pavogti telefonai, pasakė, kad telefonus galėjo pavogti A. Baliutavičius, tuomet jis atsiminė, kad atėjusysis buvo tas pats A. Baliutavičius, kuris ir anksčiau lombarde buvo užstatęs vogtą telefoną.

...Tad A. Baliutavičiui keturis mėnesius nebereikės vaikščioti į seniūniją ir ten rašyti prašym7, kad leistų atidirbti viešuosius darbus už tą varganą pašalpą. Kalėjime šiltai praleis šaltą žiemą, bus viskuo aprūpintas.


Straipsnio komentarai

Abelis2017-02-01
Is vienos sesers pavoge, kitai nunese parduoti.Silute maza. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Saulius2017-01-30
Baust toky vagy sodint kita kart zinos ar be vokti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?