Šilutiškius suvienijo klastinga liga

2017-02-01
Klubo nariai mielai dalyvauja įvairiose veiklose.
Klubo nariai mielai dalyvauja įvairiose veiklose.

Cukrinis diabetas – pagreitį įgaunanti liga, kuri kardinaliai gali pakeisti bet kokio amžiaus žmogaus gyvenimą. Susirgus tenka gyventi pagal jos diktuojamas taisykles. Šia liga sergančius Šilutėje vienija diabeto klubas ,,Margainis“.

Cukrinis diabetas – tai liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos sutrikimas, lemiantis gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą. Abiem atvejais ši liga – tai daugelio organizmo sistemų sutrikimas, darantis didelę įtaką žmogaus gyvenimo kokybės blogėjimui. Pagrindiniai cukrinio diabeto tipai yra du. Pirmojo tipo diabetas yra liga, kurios metu organizme negaminamas arba pagaminamas nepakankamas insulino kiekis. Antrojo tipo diabeto atveju insulino kiekis kraujyje gali būti netgi per didelis. Sergant bet kuriuo cukrinio diabeto tipu, tinkama mityba yra itin svarbi.

I tipo cukrinio diabeto simptomai vystosi laipsniškai ir priklauso nuo ligos sunkumo. Jaučiamas troškulys, padidėjęs apetitas, bet kartu ir mažėjantis svoris, odos sausumas, gleivinių sausumas, pykinimas ar net vėmimas, pilvo skausmas, dažnas ir gausus šlapinimasis, silpnumas, vangumas, pablogėjusi rega, niežėjimas (odos, genitalijų), polinkis odos, šlapimo takų infekcijoms. Pavojingi ligos eigos požymiai: greitas kvėpavimas, drebulys, acetono-obuolių kvapas iš burnos; pilvo skausmas, sąmonės netekimas.

II tipo cukrinis diabetas pradžioje jokių simptomų ar požymių gali ir nesukelti, nes vystosi slapta. Nemaža dalis sergančiųjų net ir nežino, kad serga II tipo cukriniu diabetu. Kai gliukozės koncentracija padidėja ženkliau, pasireiškia simptomai, panašūs į I tipo cukrinio diabeto simptomus.

Šilutės diabeto klubas „Margainis“ nepamiršta diabetu susirgusiųjų savo narių. Susirinkę drauge dainuoja, daro įvairius rankdarbius, dalyvauja įvairiose paskaitose, mokymuose. Prieššventiniu laikotarpiu aktyvas aplankė klubo narius su sunkia negalia. „Padovanojome neįgaliesiems angeliukų, Advento vainikų, kurtų savo rankomis, kad teiktų sergantiesiems viltį pasveikti. Kaip jauku ir gera matyti džiaugsmą sergančiojo akyse, prisimenant laiką, praleistą drauge. Tik tada susimąstai ir suvoki, kad reikia džiaugtis ir naudotis proga išeiti iš namų, kol tavęs liga neįkalino namuose ar senjorų namuose“, - sakė klubo pirmininkė Inga Gečienė. Ji prie veiklos kviečia prisijungti ir vienišus žmones. „Jei neklauso rankos, siūlome tiesiog pabendrauti, pabūti šalia. Jei susiduriate su kažkokiomis buitinėmis ar psichologinėmis problemomis, bandysime jums padėti“, - baigė pokalbį pašnekovė.

Sergantieji diabetu ar endokrinologinėmis ligomis, kviečiami prisijungti prie Šilutės diabeto klubo ,,Margainis“. Dėl išsamesnės informacijos teirautis tel. 8656 15793.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?