A.Pupšys: „Šilutės savivaldybėje lėšos naudojamos neefektyviai arba iš viso nepasinaudojama galimybe jų gauti“

2017-02-06, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Politikas A. Pupšys stengiasi visuomet drąsiai reikšti savo nuomonę.
Politikas A. Pupšys stengiasi visuomet drąsiai reikšti savo nuomonę.

Pasibaigė antrieji Šilutės rajono savivaldybės VIII šaukimo Tarybos metai. Ne paslaptis – pamarys turi ir tokių politikų, kurie posėdžių metu per kelias kadencijas  nepratarė nė žodžio. Tačiau, kokia bebūtų to priežastis, rajono išrinktiesiems, kaip ir visiems mirtingiesiems, metai buvo spalvingi. Ne vienas  gali drąsiai kalbėti apie nuveiktus darbus. Vienas iš jų – Arūnas Pupšys.

- Aktyviai dalyvavote visose posėdžiuose, kuriuose buvo svarstomi Šilutės kraštui svarbūs klausimai.

- Taip. Praėjusiais metais įvyko 12 Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžių. Būdamas aktyviu Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariu, drąsiai ir aiškiai reiškiau savo nuomonę daugeliu klausimų, kurie susiję su mūsų kraštu. Vieni iš svarbiausių priimtų sprendimų visam Šilutės kraštui buvo pritarimas naujos Šilutės autobusų stoties ir autobusų parko projektams. Taip pat buvo svarstomas klausimas dėl mokyklų reorganizavimo. Derybų būdu pavyko išsaugoti mažesnių miestelių mokyklas – Gardame bei Traksėdžiuose. Tačiau, mano nuomone, priimant sprendimą mokyklų reorganizavimo klausimu, nebuvo pakankamai atsižvelgta į mokyklų bendruomenių, visuomenės nuomonę. Jiems nebuvo suteikta galimybė tinkamai pasisakyti, gyventojams nėra aiški mokyklų ateitis. Mano manymu, esamas mokyklų tinklas turėjo būti įvertintas tiek strateginiu vietos, tiek gyventojų skaičiaus, tiek mokyklos bendruomenės aktyvumo atžvilgiu ir tik tada turėjo būti priimamas sprendimas dėl mokyklos uždarymo arba jos veikimo – galbūt dotuojant savivaldybės savarankiškomis lėšomis.

- Daug dėmesio skyrėte ir sąlygoms Šilutės rajone gerinti.

- Man vadovaujant, Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba 2016 m. dirbo pagal patvirtintą veiklos planą ir per šiuos metus inicijavo 12 Sporto tarybos posėdžių. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas Šilutės rajono savivaldybės sportininkų ugdymo centrams dėl sportinės veiklos finansavimo. Praėjusiais metais buvo pritarta 20 sportininkų ugdymo centrų, sporto klubų ir kitų nevyriausybinių sporto organizacijų projektų finansavimui bei 8 klubų, kurie pateikė prašymus gauti lėšų iš Sporto programos rezervo, finansavimo. Taip pat buvo iškeltas klausimas dėl Stadiono g. 10 esančių administracinių patalpų bei sandėlio su garažais efektyvaus panaudojimo. Šiuo metu šios patalpos yra visiškai nenaudojamos, paliktos likimo valiai, nors galėtų būti pritaikytos visuomenės poreikiams tenkinti arba gauti papildomoms lėšoms, jas išnuomojus arba pardavus privatiems asmenims. Taryboje buvo 2 kartus svarstytas klausimas dėl centrinio miesto stadiono pagrindinės aikštės renovavimo – dirbtinės dangos klojimo. Šiuo klausimu kreiptasi į Šilutės rajono savivaldybės administraciją, kuri pažadėjo rasti lėšų dirbtinės dangos klojimo darbams atlikti. Šilutės sporto taryba buvo suorganizavusi susitikimą su Mažeikių rajono Sporto tarybos delegacija – buvo pasidalinta patirtimi bei idėjomis, kurios galėtų padėti spręsti problemas, didinti sportininkų aktyvumą bei gerinti sporto sąlygas. Nuspręsta ir toliau palaikyti ryšius bei bendradarbiauti. 2016 m. gruodžio 22 d. įvyko Šilutės rajono metų sportininkų ir jų trenerių pagerbimo šventė Šilutės rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje, kuri užbaigė einamuosius sporto metus.  Pagerbti 39 geriausi rajono sportininkai ir 10 trenerių, kurie apdovanoti Padėkos raštais bei piniginėmis premijomis. Aptartos Šilutės rajono krepšinio pirmenybės ir pritarta jų nuostatams.

- Nepaisant veiklos Sporto taryboje, stengėtės ir pats asmeninėmis lėšomis bei savanoriška veikla skatinti sportą bei didinti asmenų užimtumą.

- Taip, tai taip pat tiesa. Liepos 6 d. Mindaugo karūnavimo dienos minėjimo proga, kartu su bendruomene organizavome gatvės krepšinio 3x3 turnyrą Žemaičių Naumiestyje, kuriame sulaukėme daug dalyvių - ne tik vietinio jaunimo komandų, bet ir komandų iš aplinkinių seniūnijų, rajonų. Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti puikiais prizais. Tradicinės „Mykolinių“ šventės metu kartu su Žemaičių Naumiesčio gimnazija bei bendruomene organizavome jaunimo tinklinio varžybas. Gruodžio mėnesį kartu su Žemaičių Naumiesčio biblioteka sėkmingai surengėme protų mūšį seniūnijos senjorams, kurie buvo apdovanoti kalėdinėmis dovanomis. Būdamas Žemaičių Naumiesčio bendruomenės nariu, prisidėjau prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Auginkime bendruomeniškumą kartu“ įgyvendinimo. Projekto metu buvo organizuotos talkos, skirtos tvarkyti miestelio viešąsias erdves bei teritoriją prie tvenkinio. Taip pat, suprasdamas kultūros svarbą, skatinant bendruomeniškumą, asmeninėmis lėšomis prisidėjau prie Vainuto, Bikavėnų ir Žemaičių Naumiesčio strateginių renginių.

- Aktyviai dalyvavote ir Socialinių reikalų komiteto posėdžiuose.

- Per praėjusius metus įvyko 15 Socialinių reikalų komiteto posėdžių – trys iš jų bendru komiteto sprendimu buvo išvažiuojamieji. Gruodžio 8 d. Socialinių reikalų komitetas organizavo išvažiuojamąjį posėdį į Šilutės Martyno Jankaus mokyklą dėl situacijos įvertinimo. Buvo domėtasi vykstančia mokyklos renovacija, taip pat teko kalbėti ir apie prastus egzaminų rezultatus bei mokinių maitinimą.

Taip pat buvau paskirtas į Šilutės miesto centrinio stadiono renovacijos darbo grupę. Čia buvo priimami sprendimai dėl efektyvaus LR Vidaus reikalų ministerijos skirtų lėšų panaudojimo, kurios bus skirtos stadiono prieigoms modernizuoti.

- Ką manote apie Europos Sąjungos lėšų panaudojimą Šilutės rajono savivaldybėje?

- Manau, reikia atkreipti visuomenės bei politikų dėmesį į tai, kad Šilutės rajono savivaldybėje, lyginant su kitomis savivaldybėmis, Europos Sąjungos lėšos dažnai nėra panaudojamos pakankamai efektyviai arba iš viso yra nepasinaudojama galimybe jų gauti vien dėl to, kad politikai, užimantys vadovaujančias pareigas, neįdeda  pakankamai darbo ir pastangų. Mano nuomone, turime daug galimybių pritraukti daugiau investicijų bei sukurti palankesnes sąlygas kurtis verslui, tačiau jos, paprasčiausiai, nėra išnaudojamos. Pavyzdžiui, kaimyninis Tauragės rajonas, turintis panašius resursus bei gyventojų skaičių, investicijų ir verslo pritraukimo statistikos duomenimis yra tarp 5 pirmaujančių Lietuvos rajonų.

- Ką dar norėtumėte pasakyti  Šilutės krašto žmonėms?

- Norėčiau pabrėžti, kad dalyvaudamas tarybos ir komiteto posėdžiuose, visuomet drąsiai reiškiu savo nuomonę, atsižvelgdamas į rajono žmonių interesus, stengiuosi suprasti vietines problemas bei jas spręsti tiek kartu su visa Taryba, tiek ir savo jėgomis, jeigu įmanoma. Daugelį kartų savo krašto žmonėms teikiau konsultacijas teisės aktų taikymo, ūkio, žemėtvarkos, kelių tvarkymo ir kitais klausimais, bei kiek galėdamas stengiausi jiems padėti. Noriu paraginti ir mūsų krašto žmones būti aktyviais ir padėti spręsti iškilusias problemas, juk tik bendromis jėgomis galime Šilutės rajoną padaryti saugiu, patraukliu investicijoms ir patiems gyventojams.


Straipsnio komentarai

tai bent2017-06-14
policinikas pupsys politikas...... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
wty1232017-02-22
survival]Leaves http://www.burberryoutlet-sale.net/ and http://www.cheap-michaelkors.in.net/ trees, http://www.rolexwatchesforsale.us.com/ by http://www.jimmy-choos.com/ a http://www.burberryonlineshop.de/ stem http://celtics.nba-jersey.com/ sustains, http://www.handbagsoutlet.in.net/ alive. http://www.ok-em.com/ The http://www.monclers-outlet.us.com/ human http://www.valentino-shoesoutlet.us/ survival, http://www.nike-air-max.com.de/ and http://www.the-northfaces.net.co/ three http://www.cheap-jerseys.mex.com/ meals http://saints.nfljersey.us.com/ a http://www.cheapreplica-watches.in.net/ day http://www.uggsoutlet.net.co/ to http://www.hollister-clothing.in.net/ maintain http://www.airmax-2015.org/ the http://www.versaceoutlet.us.com/ body, http://www.barbours.us.com/ mind http://www.nike-schoenen.co.nl/ and http://www.toryburchsale.com.co/ emotions http://cavaliers.nba-jersey.com/ family http://www.newbalanceshoes.com.es/ responsibilities http://coach-outlet.tumblr.com/ with http://www.beatsbydrdrephone.com/ work http://www.oakleys-outlet.in.net/ and http://www.designer-handbagsoutlet.us.com/ dreams http://www.adidas-superstars.nl/ sustains.Life, http://www.hollister-clothingstore.com/ Health http://www.nikeair-max.es/ and http://www.michaelkors.so/ contains http://www.michaeljordan.com.de/ live, http://coach.blackfriday.in.net/ live http://www.monclerjackets.in.net/ life http://www.tommy-hilfiger-online.de/ and http://www.abercrombie-and-fitch.us.com/ have http://www.babylisspros.in.net/ their http://www.prada-handbags.net.co/ own http://michaelkors.euro-us.net/ meaning, http://www.rayban-sunglasses.co/ and http://www.oakleys-sunglasses.in.net/ promote http://www.instylers.us.org/ each http://www.hugo-bossoutlet.com/ other, http://www.mcmhandbags.com.co/ born http://dolphins.nfljersey.us.com/ and http://chiefs.nfljersey.us.com/ living http://www.coach-outletonline.ca/ linked http://www.nikefreeshoes-inc.co.uk/ together, http://www.ray-bansoutlet.it/ become http://www.hollisters-canada.ca/ an http://www.nikeskoes.dk/ ordinary http://www.michaelkorsoutlet.ar.com/ word, http://www.ugg-bootscanada.ca/ becoming http://rayban.blackfriday.in.net/ one http://www.kates-spade.com/ ordinary http://nuggets.nba-jersey.com/ day.Quietly http://knicks.nba-jersey.com/ dusk http://www.timberlands-paschere.fr/ fell, http://www.oakley-sunglasses.mex.com/ safe http://www.uggsoutlet.com.co/ time; http://www.ray-banssunglasses.org/ people http://bengals.nfljersey.us.com/ forget http://www.nfl-jersey.us.org/ the http://coach.misblackfriday.com/ wind http://www.raybans-outlet.com.co/ smoke, http://rams.nfljersey.us.com/ extraordinary http://www.puma-shoesoutlet.com/ stories, http://www.giuseppe-zanotti.net/ carved http://www.bcbg-maxazria.ca/ time, http://www.designerhandbagsoutlet.net.co/ with http://www.michaelkors.co.nl/ a http://www.bottega-veneta.in.net/ bit http://spurs.nba-jersey.com/ bleak; http://www.philipp-plein.us.com/ ordinary http://timberwolves.nba-jersey.com/ people, http://www.truereligionjeans.net.co/ pick http://www.timberlandbootsoutlet.us.com/ up http://www.nhl-jerseys.us.com/ a http://www.rayban.co.nl/ bit http://jaguars.nfljersey.us.com/ touched, http://www.truereligion-outlet.us.org/ twisting http://redskins.nfljersey.us.com/ a http://www.jordanretro.org/ finger http://www.air-maxschoenen.nl/ flowers, http://pelicans.nba-jersey.com/ sit-hour http://www.swarovski-crystals.us.com/ lanes, http://www.raybans.org.es/ see http://www.asicsoutlet.us.org/ Bana http://www.the-northfacejackets.net.co/ open, http://clippers.nba-jersey.com/ security http://www.nike-air-force.de/ Ann http://www.kate-spades.com.co/ steadily http://www.oakley--sunglasses.com.au/ through http://www.rolex-watches.us.com/ life. http://www.chiflatiron.net.co/ Time http://www.rayban.com.de/ meditating http://www.nike-factorys.us/ lanes http://www.swarovskissale.co.uk/ towards http://www.pandorajewelry.top/ the http://ralphlauren.blackfriday.in.net/ sea, http://www.givenchy.in.net/ to http://www.rayban-pascher.fr/ see http://www.michaelkorsbags.us.org/ the http://broncos.nfljersey.us.com/ spring.Standing http://www.oakleys.in.net/ on http://www.nike-outlet.us.org/ the http://www.ralphslaurenoutlet.us.com/ field http://www.uggsstore.us.com/ of http://www.nikeair--max.fr/ hope, http://www.ray-bans.co.uk/ look http://www.abercrombie-andfitchs.com/ at http://www.nike-max.fr/ the http://www.replica-handbags.net.co/ sky http://www.hollisteronlineshop.com.de/ floating http://www.cheap-michaelkors.com/ clouds, http://49ers.nfljersey.us.com/ bow http://www.timberland-boots.com.co/ smile, http://www.nikefree-run.org.uk/ gentle http://www.the-northfacejackets.co.uk/ fingers, http://www.underarmour.us.com/ sunset http://www.toms-outlet.net/ spilled. http://www.nikeair-max.ca/ Fog http://www.cheapjerseys.net.co/ lost http://www.oakleys2016.com/ tower, http://www.longchamps.us.com/ dated http://www.toms-shoesoutlet.us/ maze http://www.ralphlauren-polos.com.co/ degree http://pacers.nba-jersey.com/ on http://www.adidas-schuheonline.de/ time http://www.newbalance-shoes.org/ memories http://www.guessfatory.net/ piecemeal, http://www.michael-kors-australia.com.au/ like http://www.hermesbirkin-outlet.com/ a http://www.thenorthface.com.de/ scattered http://bucks.nba-jersey.com/ jigsaw http://www.insanity-workout.us.com/ puzzle http://heat.nba-jersey.com/ has http://www.chrome-hearts.in.net/ caused, http://colts.nfljersey.us.com/ in http://www.vibram-fivefingers.in.net/ patchwork http://www.uggs.co.nl/ insufficiency http://www.michaelkorsoutletonline.net.co/ in http://www.beatsbydre.com.co/ youth, http://www.nike-tnrequinpascher.fr/ as http://www.omegawatches.in.net/ a http://www.nike-mercurial.in.net/ long http://www.mcmbackpacks.in.net/ and http://grizzlies.nba-jersey.com/ hasty http://www.bottega-venetas.cc/ dream. http://www.mbt-shoes.us.com/ I http://www.longchamp.com.de/ like http://www.burberry-outletonline.cc/ looking http://www.oakleys-outlet.it/ at http://www.basketballshoes.com.co/ the http://www.michaelkors.com.se/ sky http://www.katespades-outlet.in.net/ clear http://rockets.nba-jersey.com/ eyes, http://www.cheap-baseballbats.us/ sun http://www.ray-bansoutlet.in.net/ twilight, http://www.outlet-burberry.net.co/ under http://www.tracksuits-store.com/ overcast http://www.oakley-outletonline.com.co/ Guteng, http://pistons.nba-jersey.com/ barren http://www.oakleysunglasses2017.com/ years http://bulls.nba-jersey.com/ have http://www.ralph-laurenoutletonline.com/ BC's http://www.cheap-rolex-watches.org.uk/ Socrates. http://www.fendi-outlet.in.net/ Looking http://www.tommy-hilfigers.com/ back http://www.true-religions.com/ once, http://www.pandoras-charms.org.uk/ write http://www.longchamp-bags.us.com/ memory, http://www.cheapjerseys.us.org/ guarding http://www.to-coachoutlet.com/ lights, http://www.swarovskijewelrys.in.net/ prayer.After http://www.burberrys-outlets.org.uk/ the http://www.uggs-online.com/ winter, http://www.burberrys-bags.net.co/ the http://www.uggboots.com.de/ breeze http://www.prada.com.de/ blowing http://www.christian-louboutinshoes.in.net/ smoke http://www.converse-shoes.net/ curl, http://www.pandoracharms-canada.ca/ green http://www.ralph-laurenpolosoutlet.com/ life http://www.coachblackfriday.com/ along http://www.hollisterclothingstore.org/ the http://warriors.nba-jersey.com/ warm http://magic.nba-jersey.com/ sun http://www.cheap-raybansoutlet.in.net/ climbed http://www.new-balance-schuhe.de/ fleeting http://www.omega-watches.com.co/ windowsill, http://www.omegarelojes.es/ but http://www.tommy-hilfiger.com.de/ also http://coachoutlet.euro-us.net/ a http://www.airmax-90.org/ morning http://www.hermes-bags.net/ dawn http://www.adidas-shoes.cc/ of http://vikings.nfljersey.us.com/ the http://www.wedding-dresses.cc/ occasion http://www.abercrombie-andfitch.ca/ quietly http://www.toms-shoes.net.co/ fell, http://www.tommyhilfigerca.ca/ and http://cowboys.nfljersey.us.com/ after http://coach.euro-us.net/ a http://www.abercrombie-kid.us.com/ year http://www.mk-com.com/ is http://www.air-huaracheshoes.co.uk/ the http://www.barbour-jackets.us.com/ spring http://panthers.nfljersey.us.com/ of http://www.oakley-outlet.net.co/ hope http://nets.nba-jersey.com/ hug http://www.adidasshoes.org.es/ and http://suns.nba-jersey.com/ kiss http://thunder.nba-jersey.com/ the http://www.nikeshoes-outlet.com/ earth.Snow http://www.puma-shoes.de/ winter http://www.womenclothes.in.net/ years http://www.cheap-rayban.com.co/ Shen http://www.beats-by-dre.com.co/ sealed http://www.mlb-jerseys.us.com/ with http://www.thenorthfacejackets.fr/ tea http://titans.nfljersey.us.com/ millet http://www.swarovski-online-shop.de/ dreams, http://www.ugg-australia.com.de/ roaring http://jets.nfljersey.us.com/ wind http://www.ferragamo.com.co/ swept http://www.the-northfaces.us.com/ rock http://www.michael-kors-outlet.us.org/ rhythm http://www.coach-factory.in.net/ youth; http://www.nike-air-max.com.se/ frozen http://www.burberry-handbagssale.com.co/ in http://www.adidas.us.com/ snowy http://www.oakleyoutlet.ar.com/ city http://www.nba-jersey.com/ life http://www.lauren-ralphsoutlet.co.uk/ enthusiasm, http://www.michael-korsbags.org.uk/ gentle http://www.abercrombiefitchs.cc/ passionate http://www.nfljersey.us.com/ speech http://www.raybans-sunglass.com/ to http://www.oakleys-2017.in.net/ the http://longchamp.blackfriday.in.net/ powerful http://www.timberlandshoes.net.co/ call http://eagles.nfljersey.us.com/ of http://www.michaelkors-canadaoutlet.ca/ spring http://www.barbour-factory.com/ return.The http://www.tomsoutlet-online.net/ spring http://www.canadagoosesonline.com/ has http://www.northfaceoutlet.com.co/ gone http://www.thomas-sabo.com.de/ again, http://www.polos-outlets.com/ Hua http://www.canadagooses-jackets.com/ Xie http://www.mizuno-running.net/ flower http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/ to http://www.vans-schuhe.com.de/ open. http://bears.nfljersey.us.com/ Ferry http://www.nike-free-run.de/ life, http://www.ugg-bootsclearance.com/ you http://www.pandorajewellery.com.au/ and http://www.cheap-jordans.net/ I http://www.cheapshoes.net.co/ are http://www.poloralphlauren.cc/ passing, http://www.raybans-outlet.cc/ after http://www.woolrich-clearance.com/ lingering http://www.barbour.in.net/ tangled http://www.pulseraspandora.com.es/ contrary, http://www.christianlouboutinshoesoutlet.org/ since http://www.coachoutlet-online.com.co/ no http://www.oakleyssunglasses.in.net/ interleaving; http://www.cheapmichaelkors.us.org/ riding http://www.vans-shoes.net/ a http://www.airjordans.us/ dream http://chargers.nfljersey.us.com/ of http://www.p90xworkout.in.net/ you, http://hawks.nba-jersey.com/ love http://www.beatsheadphone.in.net/ you, http://www.nike-huaraches.nl/ also http://www.juicycoutureoutlet.net.co/ is http://www.thenorth-face.ca/ also http://www.swarovski-canada.ca/ wrong, http://www.tory-burchsandals.in.net/ a http://www.converses-outlet.com/ curse http://www.adidassuper-star.de/ is http://www.ray-banssunglasses.co.uk/ a http://www.uggs-boots.com.co/ blessing, http://www.polos-outletstore.net/ Joy http://www.ralphlaurenonlineshop.de/ and http://www.cheapnhljerseys.us.com/ sorrow, http://www.oakleyoutlet.fr/ is http://www.asics-shoesoutlet.com/ irrelevant, http://giants.nfljersey.us.com/ because, http://bills.nfljersey.us.com/ I http://www.montblancpens-sale.com/ have http://www.nike-airmax.us.com/ gone http://www.cheap-nike-shoes.net/ through http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/ your http://uggboots.misblackfriday.com/ happiness http://www.michael-korssale.us.com/ and http://www.soccer-shoesoutlet.com/ sadness, http://www.uggs-onsale.net/ leaving http://www.nikestore.us/ traces http://lions.nfljersey.us.com/ or http://www.toms-shoe.us.com/ deep http://www.burberry-outletstore.net/ or http://oakley.blackfriday.in.net/ shallow, http://76ers.nba-jersey.com/ maybe http://www.air-max.com.de/ you http://www.celine-bags.org/ will http://www.newbalancecanada.ca/ be http://www.swarovski-australia.com.au/ one http://kings.nba-jersey.com/ Dimei http://www.tnf-jackets.us.com/ moment http://www.iphone-cases.net/ to http://www.pradahandbags.net.co/ look http://mavericks.nba-jersey.com/ back, http://www.adidas.com.se/ I http://www.coach-factoryyoutletonline.net/ think http://www.hogan.com.de/ the http://www.ed-hardy.us.com/ way http://www.nike-schuhe.com.de/ you http://www.soccers-shoes.net/ smile.Until http://raiders.nfljersey.us.com/ the http://www.nike-rosheruns.nl/ time http://lakers.nba-jersey.com/ when http://www.cheapuggs-boots.com.co/ flowers http://www.nike-skor.com.se/ bloom, http://www.michaelkors-bags.com.co/ living http://azcardinals.nfljersey.us.com/ on http://www.true-religion.com.co/ this http://www.airyeezy.us.com/ dedicated http://www.uggs-australia.com.co/ land, http://www.truereligion-outlet.com.co/ sow http://www.jordan-shoes.com.co/ the http://www.toms-outlets.us.com/ seeds http://www.longchampoutlet.com.co/ of http://jazz.nba-jersey.com/ hope. http://www.chi-flatiron.us.com/ Life, http://www.burberryoutlets.net.co/ take http://www.nikefree5.net/ some http://www.iphone-cases.in.net/ time http://raptors.nba-jersey.com/ to http://www.michaelkorsoutlet-online.ar.com/ forbear, http://www.juicycouture.com.co/ or http://www.the-northface.com.co/ bitter, http://ravens.nfljersey.us.com/ or http://www.cheap-thomassabos.co.uk/ sad http://www.oakleys.org.es/ suppression, http://www.rosheruns.us/ people http://www.ralphlaurencanada.ca/ childishness http://www.michael-korshandbags.us.org/ to http://www.polos-ralphlauren.us.org/ maturity, http://www.pandora.com.de/ a http://www.michael-kors.cc/ deep-seated http://www.michael-kors.com.es/ joy, http://www.nikeairmaxnc.co.uk/ a http://www.supra-shoes.org/ sadness http://www.adidasshoesca.ca/ Ming http://www.ugg-boots.us.org/ heart. http://www.tommyhilfiger.net.co/ When http://www.tory-burch.us.org/ dreams http://www.nike-rosherun.com.es/ and http://www.longchamp-handbagsoutlet.us.com/ reality http://www.raybanoutlet.ca/ territories, http://www.ghdhairstraightener.cc/ each http://www.michael-korsoutlet.cc/ person's http://www.oakleysunglasses-canada.ca/ heart http://www.converse.com.de/ has http://www.ugg-boots-australia.com.au/ to http://trailblazers.nba-jersey.com/ measure http://www.vans-shoes.co.uk/ the http://www.michael-kors.net.co/ standard http://www.uggs-boots.net.co/ of http://www.christianlouboutin.org.uk/ right http://www.ralphlauren-au.com/ and http://www.oakley.com.de/ wrong, http://www.hermes-outlet.net.co/ it http://www.reebok.com.de/ has http://www.rayban-pas-cher.fr/ nothing http://www.prada-shoes.com.co/ natural http://packers.nfljersey.us.com/ wind http://www.nike-roshe-run.de/ and http://www.rosherun.co.uk/ rain, http://www.polo-ralph-lauren.de/ has http://www.newbalance-outlet.org/ nothing http://www.rolexwatches-canada.ca/ romantic, http://www.calvin-kleins.net/ nothing http://www.zxcoachoutlet.com/ to http://www.coach-outletonline.net.co/ ways http://www.christian-louboutins.in.net/ of http://www.nike-air-max.com.au/ the http://www.nba-shoes.com/ world, http://www.cheap-jerseys.cc/ just http://www.nikefree-run.net/ about http://www.uhren-shop.com.de/ their http://www.michael-kors-taschen.com.de/ feelings, http://www.raybanssunglasses.in.net/ only http://www.long-champoutlet.com/ in http://www.truereligions.net/ respect http://www.ralph-laurenoutletonline.in.net/ of http://www.burberry-outletsonline.org.uk/ their http://www.barbour-jacketsoutlet.net/ own http://www.abercrombiehollister.nl/ way http://www.bcbg-dresses.com/ of http://www.marc-jacobsonsale.com/ life http://patriots.nfljersey.us.com/ and http://www.retro-jordans.com/ attitudes. http://www.hollister-abercrombie.com.se/ Every http://www.mcm-handbags.org/ story, http://www.ray-bans.net.co/ right http://www.nikerosherun.us/ or http://www.mcms-handbags.com/ wrong, http://www.jimmy-chooshoes.com/ joy http://falcons.nfljersey.us.com/

http://www.michael-korsbags.co.uk/ http://www.nikeshoesoutlet.org.uk/ http://www.salomon-schuhe.com.de/ http://steelers.nfljersey.us.com/ http://www.toms--outlet.com.co/ http://www.burberry-handbagsoutlet.net.co/ http://www.ralph-laurenspolo.co.uk/ http://www.jordanrelease-dates.us.com/ http://seahawks.nfljersey.us.com/ http://www.oakleys-frame.net/ http://texans.nfljersey.us.com/ http://www.christianlouboutin-shoes.ca/ http://www.nike-shoescanada.ca/ http://www.newoutletonlinemall.com/ http://www.ralphs-laurens.co.uk/ http://www.longchamp.com.co/ http://www.ralphlaurens-outlet.co.uk/ http://www.horlogesrolex.nl/ http://www.nikestore.com.de/ http://airmax.misblackfriday.com/ http://www.lacosteoutlet.us.com/ http://www.coach-factoryoutlet.net.co/ http://www.converse.net.co/ http://www.scarpe-hoganoutlets.it/ http://www.soft-ballbats.com/ http://www.co-aol.com/ http://www.poloralphlaurenoutlet.net.co/ http://www.christianlouboutinshoes.jp.net/ http://www.montres-pascher.fr/ http://www.burberryoutlet-sale.com.co/ http://www.air-huarache.co.uk/ http://www.marc-jacobs.us.com/ http://www.tommy-hilfiger.in.net/ http://wizards.nba-jersey.com/ http://michaelkors.blackfriday.in.net/ http://www.nikeshoes.org.es/ http://www.rolex-watches.net.co/ http://www.mcm-bags.us.org/ http://www.mk-outletonline.us/ http://www.dsquared2.us.com/ http://www.tory-burchoutlet.com.co/ http://www.giuseppezanotti.com.co/ http://www.katespadeoutlet.gb.net/ http://www.tomsshoes-outlet.us.com/ http://celine.blackfriday.in.net/ http://www.armani-exchange.in.net/ http://www.cheap-oakleyssunglasses.com/ http://www.hollisters.us.com/ http://www.tommy-hilfiger.co.nl/ http://www.sunglasses-outlet.net/ http://michaelkors.misblackfriday.com/ http://hornets.nba-jersey.com/ http://www.pradaoutlet.com.co/ http://www.salvatoreferragamo.in.net/ http://www.levisjeans.com.co/ http://www.burberrybags-sale.net/ http://www.michaelkors-outletonline.cc/ http://browns.nfljersey.us.com/ http://www.ralph-laurens.org.uk/ http://buccaneers.nfljersey.us.com/ http://www.ferragamoshoes.in.net/ http://www.burberry-outletcanada.ca/
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
įįį2017-02-07
tik nuo kada valdininkams buvo gana pinigu Komentaras patinka Komentaras nepatinka