Apie atlygį tarybos nariams ir už ką meras apskundė S.Tamašauskienę

2017-02-06, Saulius Sodonis
Tarybos narė S. Tamašauskienė.
Tarybos narė S. Tamašauskienė.

Sausio 26-ąją vykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, be kitų priimtų sprendimų, buvo naujai patvirtinta keleto Tarybos darbo reglamento straipsnių redakcija. Didesnę politikų reakciją galėjo sukelti 124 straipsnio svarstymas. Jame kalbama apie finansinę kompensaciją politikams už patirtas išlaidas, vykdant tarybos nario darbą. Tačiau šįkart visi buvo vieningi -  kompensacijų sąrašas buvo praplėstas. Be to, prabilta ir apie galimą atlygį politikams už darbą, išvengiant įvairių schemų bei kombinacijų.

Šis 20-tasis VIII kadencijos tarybos posėdis pasižymėjo ramybe ir greitu darbu. Tiesa, tik iki tol,  kol baigėsi komitetuose aptarti dalykai. Tarybos narių pasisakymus  pradėjo Jonas Jatautas, Etikos komisijos pirmininkas. Posėdžio išvakarėse jis tarybos nariams išplatino savo pamąstymus, kuriuose, remdamasis kaimyninių savivaldybių reglamentų pavyzdžiais, pasiūlė į Šilutės Tarybos darbo reglamento 124 straipsnį įtraukti papildymą. Jame sakoma, jog tarybos nariai ne tik pateikia kompensacijai gauti finansinius dokumentus, bet ir ataskaitą, kaip juo išleido. Ėmus svartyti šį sprendimo projektą, jis pasidomėjo, ar atsižvelgta į jo siūlymus. Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paaiškino, kad  J. Jatautas nesilaikė reglamento nuostatos, kad visa tai turi būti pateikta iki komitetų posėdžių, kad būtų galima dėl siūlymų išdiskutuoti ir juos aptarti. Etikos komisijos pirmininkas sakė nematantis tame problemos, jei šįkart sprendimas nebus papildytas. J. Jatautas pastebėjo, kad situacija apie tarybos nario veiklos kompensavimą jau yra nemažai išdiskutuota ir  dalies politikų  suvokiama. Pirmininkas pasidžiaugė, kad Etikos komisijos posėdžiai, atidėjus į šalį partiškumus, vyksta objektyviai gilinantis į situaciją. O būsimuose posėdžiuose ir toliau bus bandoma kritiškai vertinti politikų  išlaidas, o po to gali sekti ir kiti komisijos siūlymai tarybai.

J. Jatautas toliau kalbėjo: „Antras dalykas, dėl kurio norėčiau pasinaudoti tarybos tribūna, tas, kad įstatymo leidėjas nustatė labai žemą tarybos nario atlygį. Bet mes apie tai žinojome eidami į rinkimus. Diskusijos šiuo klausimu kildavo nuolat, kad reikia kompensuoti  menką atlyginimą. Aš, kaip Etikos komisijos pirmininkas, atstovaudamas šią komisiją, turiu pabrėžti – čia turėtų veikti Savivaldybių asociacija su ponia Žakaitiene priešakyje. Tai aktualu visos Lietuvos tarybų nariams. Būtų  logiška kreiptis į asociaciją šiuo klausimu. Kad nereikėtų žaisti kombinacijomis, kaip pasigerinti savo situaciją“.

Po to, išsiaiškinus, kad iš politikams kompensuojamų dalykų sąrašo, Vyriausybės atstovės siūlymu, išbrauktos gėlės ir knygos, vyko balsavimas. Iš 23 posėdyje dalyvavusių tarybos narių 21 pritarė tarybos darbo reglamento pataisoms su 124 straipsniu, o du – Arvydas Jakas ir Zigmantas Jaunius – susilaikė. Tad nuo šiol tarybos nariams, pateikus nustatytos formos finansinius dokumentus, kompensacija galės būti išmokėta už telefonų nuomą, telefoninius pokalbius, interneto paslaugas, už pašto prekes ir paslaugas, kompiuterinės technikos nuomą, techninę priežiūrą, remontą, eksploatavimą. O taip pat ir už tarybos nario veiklai naudojamos transporto priemonės eksploatavimą, techninį aptarnavimą, remontą bei už veiklai įgyjamas kanceliarines prekes.

Dar kartą apie atlygį, gal kiek ir juokais, užsiminė Šilutės rajono meras V. Laurinaitis, kai tarybos sekretorius Andrius Jurkus pristatė tarybai sprendimo projektą, kuriame buvo numatytas 2017 metų pirmojo pusmečio tarybos darbo planas. Žvilgtelėjęs į jį, meras tarstelėjo, „taip, planas didelis – atlygis mažas“. Jis iš tiesų didelis, o Vaidas Pavilonis pasiūlė jį dar padidinti, įtraukus savivaldybės valdomų įmonių – „Šilutės vandenų“, „Šilutės šilumos tinklų“ bei „Šilutės autobusų parko“ – vidaus veiklos finansinių sąnaudų, be mokos fondo, ataskaitų pateikimą politikams.

 Į Tarybą grįžęs jos senbuvis Alfonsas Vanagas, įsijungęs į Kontrolės komiteto veiklą, norėjo, kad būtų pasigilinta į problemas, susijusias su atliekų tvarkymu. Jis atkreipė dėmesį į dvi iš jų: atliekas surenka ir į sąvartyną veža tas pats vežėjas, nors jau prieš šešerius metus turėjo būti naujas šios paslaugos teikėjo konkursas. Kita problema – vyksta rūšiavimas, atliekų mažėja, o kaina nesikeičia.

Pareiškimai  

Apsvarsčius visus 32 darbotvarkės klausimus ir priėmus sprendimus, du politikai dar prieš posėdį buvo pareiškę norą perskaityti pareiškimus. Tai buvo Sandra Tamašauskienė ir, daug kam šiek tiek netikėtai, meras V. Laurinaitis. Žodžio teisę galantiškai iš mero gavusi,  tarybos narė pasisakė ne vienu, o trimis klausimais. Pirmasis – S. Tamašauskienė dar kartą Tarybos ir mero paklausė, kaip 2018 metais Šilutėje yra planuojama minėti Lietuvos valstybės 100-metį. Ji pasiūlė sudaryti specialią darbo grupę ir padėti rengtis šiai šventei. Buvo sutarta, kad iki vasario mėnesio tarybos posėdžio tokia darbo grupė bus sudaryta.

Po to S.Tamašauskienė iškėlė verslininkams nesenai kilusius sunkumus. Jie atsirado po to, kai taryba priėmė sprendimą apmokestinti paviršinių (lietaus) nuotėkų tvarkymą. 46 verslininkai kreipėsi su pareiškimu, kuriuo jie nesutinka su priimtu sprendimu, apmokestinti paviršinių nuotėkų tvarkymą. Politikė, opozicijos vardu, paprašė merą sukviesti juos ir kuo aiškiau bei skaidriau visa tai išaiškinti.  Į tai meras, kaip yra įpratęs, tuojau pat ir atsakė, paaiškinęs, kad jis kalbėjosi su kai kuriais šį kreipimąsi pasirašiusiais verslininkais. Jis pasiūlė jiems pradžioje susitikti su „Šilutės vandenų“ atstovais ir pasitikslinti duomenis – stogų bei aikštelių plotą. Anot mero,  mokesčiai ne vienam jau yra sumažėję. Be to, V. Laurinaitis sakė, jog planuoja kreiptis Seimo narius, kad būtų pakeista lietaus nuotėkų tvarkymo skaičiavimo formulė, kas yra reguliuojama iš Vilniaus. Į diskusiją įsiterpė ir Steponas Kazlauskas, kuris, padėkojęs S.Tamašauskienei už problemos iškėlimą, pastebėjo, kad jo žiniomis, skaičiavimai kol kas yra tik rekomendacinio pobūdžio. A. Vanagas labai stebėjosi šitais mokesčiais, kai lietaus tvarkymas kainuoja keletą kartų daugiau nei geriamas vanduo. A. Jakas  pasiūlė atšaukti sprendimą apmokestinti lietaus nuotėkų tvarkymą. Išsiplieskusią diskusiją sustabdė meras, sakydamas, kad yra iškelta problema ir ji bus nagrinėjama.

Paskutiniu savo kreipimusi S.Tamašauskienė pasisakė dėl Šilutės pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) prijungimo prie Šilutės ligoninės proceso. Jis jau daugiau kaip metai laiko stringa, sulaukus PSPC darbuotojų pasipriešinimo, o pats sujungimas skundžiamas teismuose. Politikė kreipėsi į Šilutės merą, kad nors sprendimas ir apskųstas Aukščiausiam Lietuvos administraciniam teismui, o apie 80 procentų darbuotojų yra pasirašę po nepritarimo peticija, vis vien vyksta susitikimai bei vyko pokalbiai su kai kuriais PSPC darbuotojais. Be to, anot S.Tamašauskienės, pradėtos kalbos apie įstaigos privatizavimą. Šiuo pasakymu politikė lyg žibalo į ugnį įpylė. Juo labiau, kad šios savaitės pradžioje ji žiniasklaidoje buvo išplatinusi savo pasisakymą dėl PSPC reikalų, kuriame ji nevienareikšmiškai pasisakė šiuo klausimu. Meras,  apie galimą įstaigos privatizavimą, atrėžė, kad susitikimo su darbuotojais metu, kurį jis įvardino kaip balaganą, buvo pamąstymas - „jei netinka sujungimas, gal geriau privatizacija? O jūs tai įvardinot kaip privatizaciją“. O kalbamasi  su tais, kurie, anot mero, „įstaigai uždirba pinigus“. Į diskusiją įsijungė Z. Jaunius, S. Kazlauskas, tačiau meras V. Laurinaitis ją nutraukė ir be įžangos pradėjo savo pareiškimą.

Jis buvo susijęs su tik ką pasisakiusia tarybos nare. Meras sakė, kad savaitės pradžioje žiniasklaidoje pasirodė du Šilutės ligoninę juodinantys straipsniai. Vienas jų parengtas jaunos politikės, dėl to ir žiūri į jį atlaidžiau, juolab, kad jame tik „kliedesių rinkinys“. Tačiau politikoje dalyvaujančios S.Tamašauskienės viešus pamąstymus vertina kaip neteisingus ir politiškai neetiškus. Juose, anot mero, ji neigiamai kalba apie ligoninę, prie kurios ir norima jungti Šilutės PSPC. Todėl jis kreipiasi į tarybos Etikos komisiją, kuri įvertintų minėtus S. Tamašauskienės pasisakymus.


Straipsnio komentarai

wty1232017-02-22
survival]Leaves http://www.burberryoutlet-sale.net/ and http://www.cheap-michaelkors.in.net/ trees, http://www.rolexwatchesforsale.us.com/ by http://www.jimmy-choos.com/ a http://www.burberryonlineshop.de/ stem http://celtics.nba-jersey.com/ sustains, http://www.handbagsoutlet.in.net/ alive. http://www.ok-em.com/ The http://www.monclers-outlet.us.com/ human http://www.valentino-shoesoutlet.us/ survival, http://www.nike-air-max.com.de/ and http://www.the-northfaces.net.co/ three http://www.cheap-jerseys.mex.com/ meals http://saints.nfljersey.us.com/ a http://www.cheapreplica-watches.in.net/ day http://www.uggsoutlet.net.co/ to http://www.hollister-clothing.in.net/ maintain http://www.airmax-2015.org/ the http://www.versaceoutlet.us.com/ body, http://www.barbours.us.com/ mind http://www.nike-schoenen.co.nl/ and http://www.toryburchsale.com.co/ emotions http://cavaliers.nba-jersey.com/ family http://www.newbalanceshoes.com.es/ responsibilities http://coach-outlet.tumblr.com/ with http://www.beatsbydrdrephone.com/ work http://www.oakleys-outlet.in.net/ and http://www.designer-handbagsoutlet.us.com/ dreams http://www.adidas-superstars.nl/ sustains.Life, http://www.hollister-clothingstore.com/ Health http://www.nikeair-max.es/ and http://www.michaelkors.so/ contains http://www.michaeljordan.com.de/ live, http://coach.blackfriday.in.net/ live http://www.monclerjackets.in.net/ life http://www.tommy-hilfiger-online.de/ and http://www.abercrombie-and-fitch.us.com/ have http://www.babylisspros.in.net/ their http://www.prada-handbags.net.co/ own http://michaelkors.euro-us.net/ meaning, http://www.rayban-sunglasses.co/ and http://www.oakleys-sunglasses.in.net/ promote http://www.instylers.us.org/ each http://www.hugo-bossoutlet.com/ other, http://www.mcmhandbags.com.co/ born http://dolphins.nfljersey.us.com/ and http://chiefs.nfljersey.us.com/ living http://www.coach-outletonline.ca/ linked http://www.nikefreeshoes-inc.co.uk/ together, http://www.ray-bansoutlet.it/ become http://www.hollisters-canada.ca/ an http://www.nikeskoes.dk/ ordinary http://www.michaelkorsoutlet.ar.com/ word, http://www.ugg-bootscanada.ca/ becoming http://rayban.blackfriday.in.net/ one http://www.kates-spade.com/ ordinary http://nuggets.nba-jersey.com/ day.Quietly http://knicks.nba-jersey.com/ dusk http://www.timberlands-paschere.fr/ fell, http://www.oakley-sunglasses.mex.com/ safe http://www.uggsoutlet.com.co/ time; http://www.ray-banssunglasses.org/ people http://bengals.nfljersey.us.com/ forget http://www.nfl-jersey.us.org/ the http://coach.misblackfriday.com/ wind http://www.raybans-outlet.com.co/ smoke, http://rams.nfljersey.us.com/ extraordinary http://www.puma-shoesoutlet.com/ stories, http://www.giuseppe-zanotti.net/ carved http://www.bcbg-maxazria.ca/ time, http://www.designerhandbagsoutlet.net.co/ with http://www.michaelkors.co.nl/ a http://www.bottega-veneta.in.net/ bit http://spurs.nba-jersey.com/ bleak; http://www.philipp-plein.us.com/ ordinary http://timberwolves.nba-jersey.com/ people, http://www.truereligionjeans.net.co/ pick http://www.timberlandbootsoutlet.us.com/ up http://www.nhl-jerseys.us.com/ a http://www.rayban.co.nl/ bit http://jaguars.nfljersey.us.com/ touched, http://www.truereligion-outlet.us.org/ twisting http://redskins.nfljersey.us.com/ a http://www.jordanretro.org/ finger http://www.air-maxschoenen.nl/ flowers, http://pelicans.nba-jersey.com/ sit-hour http://www.swarovski-crystals.us.com/ lanes, http://www.raybans.org.es/ see http://www.asicsoutlet.us.org/ Bana http://www.the-northfacejackets.net.co/ open, http://clippers.nba-jersey.com/ security http://www.nike-air-force.de/ Ann http://www.kate-spades.com.co/ steadily http://www.oakley--sunglasses.com.au/ through http://www.rolex-watches.us.com/ life. http://www.chiflatiron.net.co/ Time http://www.rayban.com.de/ meditating http://www.nike-factorys.us/ lanes http://www.swarovskissale.co.uk/ towards http://www.pandorajewelry.top/ the http://ralphlauren.blackfriday.in.net/ sea, http://www.givenchy.in.net/ to http://www.rayban-pascher.fr/ see http://www.michaelkorsbags.us.org/ the http://broncos.nfljersey.us.com/ spring.Standing http://www.oakleys.in.net/ on http://www.nike-outlet.us.org/ the http://www.ralphslaurenoutlet.us.com/ field http://www.uggsstore.us.com/ of http://www.nikeair--max.fr/ hope, http://www.ray-bans.co.uk/ look http://www.abercrombie-andfitchs.com/ at http://www.nike-max.fr/ the http://www.replica-handbags.net.co/ sky http://www.hollisteronlineshop.com.de/ floating http://www.cheap-michaelkors.com/ clouds, http://49ers.nfljersey.us.com/ bow http://www.timberland-boots.com.co/ smile, http://www.nikefree-run.org.uk/ gentle http://www.the-northfacejackets.co.uk/ fingers, http://www.underarmour.us.com/ sunset http://www.toms-outlet.net/ spilled. http://www.nikeair-max.ca/ Fog http://www.cheapjerseys.net.co/ lost http://www.oakleys2016.com/ tower, http://www.longchamps.us.com/ dated http://www.toms-shoesoutlet.us/ maze http://www.ralphlauren-polos.com.co/ degree http://pacers.nba-jersey.com/ on http://www.adidas-schuheonline.de/ time http://www.newbalance-shoes.org/ memories http://www.guessfatory.net/ piecemeal, http://www.michael-kors-australia.com.au/ like http://www.hermesbirkin-outlet.com/ a http://www.thenorthface.com.de/ scattered http://bucks.nba-jersey.com/ jigsaw http://www.insanity-workout.us.com/ puzzle http://heat.nba-jersey.com/ has http://www.chrome-hearts.in.net/ caused, http://colts.nfljersey.us.com/ in http://www.vibram-fivefingers.in.net/ patchwork http://www.uggs.co.nl/ insufficiency http://www.michaelkorsoutletonline.net.co/ in http://www.beatsbydre.com.co/ youth, http://www.nike-tnrequinpascher.fr/ as http://www.omegawatches.in.net/ a http://www.nike-mercurial.in.net/ long http://www.mcmbackpacks.in.net/ and http://grizzlies.nba-jersey.com/ hasty http://www.bottega-venetas.cc/ dream. http://www.mbt-shoes.us.com/ I http://www.longchamp.com.de/ like http://www.burberry-outletonline.cc/ looking http://www.oakleys-outlet.it/ at http://www.basketballshoes.com.co/ the http://www.michaelkors.com.se/ sky http://www.katespades-outlet.in.net/ clear http://rockets.nba-jersey.com/ eyes, http://www.cheap-baseballbats.us/ sun http://www.ray-bansoutlet.in.net/ twilight, http://www.outlet-burberry.net.co/ under http://www.tracksuits-store.com/ overcast http://www.oakley-outletonline.com.co/ Guteng, http://pistons.nba-jersey.com/ barren http://www.oakleysunglasses2017.com/ years http://bulls.nba-jersey.com/ have http://www.ralph-laurenoutletonline.com/ BC's http://www.cheap-rolex-watches.org.uk/ Socrates. http://www.fendi-outlet.in.net/ Looking http://www.tommy-hilfigers.com/ back http://www.true-religions.com/ once, http://www.pandoras-charms.org.uk/ write http://www.longchamp-bags.us.com/ memory, http://www.cheapjerseys.us.org/ guarding http://www.to-coachoutlet.com/ lights, http://www.swarovskijewelrys.in.net/ prayer.After http://www.burberrys-outlets.org.uk/ the http://www.uggs-online.com/ winter, http://www.burberrys-bags.net.co/ the http://www.uggboots.com.de/ breeze http://www.prada.com.de/ blowing http://www.christian-louboutinshoes.in.net/ smoke http://www.converse-shoes.net/ curl, http://www.pandoracharms-canada.ca/ green http://www.ralph-laurenpolosoutlet.com/ life http://www.coachblackfriday.com/ along http://www.hollisterclothingstore.org/ the http://warriors.nba-jersey.com/ warm http://magic.nba-jersey.com/ sun http://www.cheap-raybansoutlet.in.net/ climbed http://www.new-balance-schuhe.de/ fleeting http://www.omega-watches.com.co/ windowsill, http://www.omegarelojes.es/ but http://www.tommy-hilfiger.com.de/ also http://coachoutlet.euro-us.net/ a http://www.airmax-90.org/ morning http://www.hermes-bags.net/ dawn http://www.adidas-shoes.cc/ of http://vikings.nfljersey.us.com/ the http://www.wedding-dresses.cc/ occasion http://www.abercrombie-andfitch.ca/ quietly http://www.toms-shoes.net.co/ fell, http://www.tommyhilfigerca.ca/ and http://cowboys.nfljersey.us.com/ after http://coach.euro-us.net/ a http://www.abercrombie-kid.us.com/ year http://www.mk-com.com/ is http://www.air-huaracheshoes.co.uk/ the http://www.barbour-jackets.us.com/ spring http://panthers.nfljersey.us.com/ of http://www.oakley-outlet.net.co/ hope http://nets.nba-jersey.com/ hug http://www.adidasshoes.org.es/ and http://suns.nba-jersey.com/ kiss http://thunder.nba-jersey.com/ the http://www.nikeshoes-outlet.com/ earth.Snow http://www.puma-shoes.de/ winter http://www.womenclothes.in.net/ years http://www.cheap-rayban.com.co/ Shen http://www.beats-by-dre.com.co/ sealed http://www.mlb-jerseys.us.com/ with http://www.thenorthfacejackets.fr/ tea http://titans.nfljersey.us.com/ millet http://www.swarovski-online-shop.de/ dreams, http://www.ugg-australia.com.de/ roaring http://jets.nfljersey.us.com/ wind http://www.ferragamo.com.co/ swept http://www.the-northfaces.us.com/ rock http://www.michael-kors-outlet.us.org/ rhythm http://www.coach-factory.in.net/ youth; http://www.nike-air-max.com.se/ frozen http://www.burberry-handbagssale.com.co/ in http://www.adidas.us.com/ snowy http://www.oakleyoutlet.ar.com/ city http://www.nba-jersey.com/ life http://www.lauren-ralphsoutlet.co.uk/ enthusiasm, http://www.michael-korsbags.org.uk/ gentle http://www.abercrombiefitchs.cc/ passionate http://www.nfljersey.us.com/ speech http://www.raybans-sunglass.com/ to http://www.oakleys-2017.in.net/ the http://longchamp.blackfriday.in.net/ powerful http://www.timberlandshoes.net.co/ call http://eagles.nfljersey.us.com/ of http://www.michaelkors-canadaoutlet.ca/ spring http://www.barbour-factory.com/ return.The http://www.tomsoutlet-online.net/ spring http://www.canadagoosesonline.com/ has http://www.northfaceoutlet.com.co/ gone http://www.thomas-sabo.com.de/ again, http://www.polos-outlets.com/ Hua http://www.canadagooses-jackets.com/ Xie http://www.mizuno-running.net/ flower http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/ to http://www.vans-schuhe.com.de/ open. http://bears.nfljersey.us.com/ Ferry http://www.nike-free-run.de/ life, http://www.ugg-bootsclearance.com/ you http://www.pandorajewellery.com.au/ and http://www.cheap-jordans.net/ I http://www.cheapshoes.net.co/ are http://www.poloralphlauren.cc/ passing, http://www.raybans-outlet.cc/ after http://www.woolrich-clearance.com/ lingering http://www.barbour.in.net/ tangled http://www.pulseraspandora.com.es/ contrary, http://www.christianlouboutinshoesoutlet.org/ since http://www.coachoutlet-online.com.co/ no http://www.oakleyssunglasses.in.net/ interleaving; http://www.cheapmichaelkors.us.org/ riding http://www.vans-shoes.net/ a http://www.airjordans.us/ dream http://chargers.nfljersey.us.com/ of http://www.p90xworkout.in.net/ you, http://hawks.nba-jersey.com/ love http://www.beatsheadphone.in.net/ you, http://www.nike-huaraches.nl/ also http://www.juicycoutureoutlet.net.co/ is http://www.thenorth-face.ca/ also http://www.swarovski-canada.ca/ wrong, http://www.tory-burchsandals.in.net/ a http://www.converses-outlet.com/ curse http://www.adidassuper-star.de/ is http://www.ray-banssunglasses.co.uk/ a http://www.uggs-boots.com.co/ blessing, http://www.polos-outletstore.net/ Joy http://www.ralphlaurenonlineshop.de/ and http://www.cheapnhljerseys.us.com/ sorrow, http://www.oakleyoutlet.fr/ is http://www.asics-shoesoutlet.com/ irrelevant, http://giants.nfljersey.us.com/ because, http://bills.nfljersey.us.com/ I http://www.montblancpens-sale.com/ have http://www.nike-airmax.us.com/ gone http://www.cheap-nike-shoes.net/ through http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/ your http://uggboots.misblackfriday.com/ happiness http://www.michael-korssale.us.com/ and http://www.soccer-shoesoutlet.com/ sadness, http://www.uggs-onsale.net/ leaving http://www.nikestore.us/ traces http://lions.nfljersey.us.com/ or http://www.toms-shoe.us.com/ deep http://www.burberry-outletstore.net/ or http://oakley.blackfriday.in.net/ shallow, http://76ers.nba-jersey.com/ maybe http://www.air-max.com.de/ you http://www.celine-bags.org/ will http://www.newbalancecanada.ca/ be http://www.swarovski-australia.com.au/ one http://kings.nba-jersey.com/ Dimei http://www.tnf-jackets.us.com/ moment http://www.iphone-cases.net/ to http://www.pradahandbags.net.co/ look http://mavericks.nba-jersey.com/ back, http://www.adidas.com.se/ I http://www.coach-factoryyoutletonline.net/ think http://www.hogan.com.de/ the http://www.ed-hardy.us.com/ way http://www.nike-schuhe.com.de/ you http://www.soccers-shoes.net/ smile.Until http://raiders.nfljersey.us.com/ the http://www.nike-rosheruns.nl/ time http://lakers.nba-jersey.com/ when http://www.cheapuggs-boots.com.co/ flowers http://www.nike-skor.com.se/ bloom, http://www.michaelkors-bags.com.co/ living http://azcardinals.nfljersey.us.com/ on http://www.true-religion.com.co/ this http://www.airyeezy.us.com/ dedicated http://www.uggs-australia.com.co/ land, http://www.truereligion-outlet.com.co/ sow http://www.jordan-shoes.com.co/ the http://www.toms-outlets.us.com/ seeds http://www.longchampoutlet.com.co/ of http://jazz.nba-jersey.com/ hope. http://www.chi-flatiron.us.com/ Life, http://www.burberryoutlets.net.co/ take http://www.nikefree5.net/ some http://www.iphone-cases.in.net/ time http://raptors.nba-jersey.com/ to http://www.michaelkorsoutlet-online.ar.com/ forbear, http://www.juicycouture.com.co/ or http://www.the-northface.com.co/ bitter, http://ravens.nfljersey.us.com/ or http://www.cheap-thomassabos.co.uk/ sad http://www.oakleys.org.es/ suppression, http://www.rosheruns.us/ people http://www.ralphlaurencanada.ca/ childishness http://www.michael-korshandbags.us.org/ to http://www.polos-ralphlauren.us.org/ maturity, http://www.pandora.com.de/ a http://www.michael-kors.cc/ deep-seated http://www.michael-kors.com.es/ joy, http://www.nikeairmaxnc.co.uk/ a http://www.supra-shoes.org/ sadness http://www.adidasshoesca.ca/ Ming http://www.ugg-boots.us.org/ heart. http://www.tommyhilfiger.net.co/ When http://www.tory-burch.us.org/ dreams http://www.nike-rosherun.com.es/ and http://www.longchamp-handbagsoutlet.us.com/ reality http://www.raybanoutlet.ca/ territories, http://www.ghdhairstraightener.cc/ each http://www.michael-korsoutlet.cc/ person's http://www.oakleysunglasses-canada.ca/ heart http://www.converse.com.de/ has http://www.ugg-boots-australia.com.au/ to http://trailblazers.nba-jersey.com/ measure http://www.vans-shoes.co.uk/ the http://www.michael-kors.net.co/ standard http://www.uggs-boots.net.co/ of http://www.christianlouboutin.org.uk/ right http://www.ralphlauren-au.com/ and http://www.oakley.com.de/ wrong, http://www.hermes-outlet.net.co/ it http://www.reebok.com.de/ has http://www.rayban-pas-cher.fr/ nothing http://www.prada-shoes.com.co/ natural http://packers.nfljersey.us.com/ wind http://www.nike-roshe-run.de/ and http://www.rosherun.co.uk/ rain, http://www.polo-ralph-lauren.de/ has http://www.newbalance-outlet.org/ nothing http://www.rolexwatches-canada.ca/ romantic, http://www.calvin-kleins.net/ nothing http://www.zxcoachoutlet.com/ to http://www.coach-outletonline.net.co/ ways http://www.christian-louboutins.in.net/ of http://www.nike-air-max.com.au/ the http://www.nba-shoes.com/ world, http://www.cheap-jerseys.cc/ just http://www.nikefree-run.net/ about http://www.uhren-shop.com.de/ their http://www.michael-kors-taschen.com.de/ feelings, http://www.raybanssunglasses.in.net/ only http://www.long-champoutlet.com/ in http://www.truereligions.net/ respect http://www.ralph-laurenoutletonline.in.net/ of http://www.burberry-outletsonline.org.uk/ their http://www.barbour-jacketsoutlet.net/ own http://www.abercrombiehollister.nl/ way http://www.bcbg-dresses.com/ of http://www.marc-jacobsonsale.com/ life http://patriots.nfljersey.us.com/ and http://www.retro-jordans.com/ attitudes. http://www.hollister-abercrombie.com.se/ Every http://www.mcm-handbags.org/ story, http://www.ray-bans.net.co/ right http://www.nikerosherun.us/ or http://www.mcms-handbags.com/ wrong, http://www.jimmy-chooshoes.com/ joy http://falcons.nfljersey.us.com/

http://www.michael-korsbags.co.uk/ http://www.nikeshoesoutlet.org.uk/ http://www.salomon-schuhe.com.de/ http://steelers.nfljersey.us.com/ http://www.toms--outlet.com.co/ http://www.burberry-handbagsoutlet.net.co/ http://www.ralph-laurenspolo.co.uk/ http://www.jordanrelease-dates.us.com/ http://seahawks.nfljersey.us.com/ http://www.oakleys-frame.net/ http://texans.nfljersey.us.com/ http://www.christianlouboutin-shoes.ca/ http://www.nike-shoescanada.ca/ http://www.newoutletonlinemall.com/ http://www.ralphs-laurens.co.uk/ http://www.longchamp.com.co/ http://www.ralphlaurens-outlet.co.uk/ http://www.horlogesrolex.nl/ http://www.nikestore.com.de/ http://airmax.misblackfriday.com/ http://www.lacosteoutlet.us.com/ http://www.coach-factoryoutlet.net.co/ http://www.converse.net.co/ http://www.scarpe-hoganoutlets.it/ http://www.soft-ballbats.com/ http://www.co-aol.com/ http://www.poloralphlaurenoutlet.net.co/ http://www.christianlouboutinshoes.jp.net/ http://www.montres-pascher.fr/ http://www.burberryoutlet-sale.com.co/ http://www.air-huarache.co.uk/ http://www.marc-jacobs.us.com/ http://www.tommy-hilfiger.in.net/ http://wizards.nba-jersey.com/ http://michaelkors.blackfriday.in.net/ http://www.nikeshoes.org.es/ http://www.rolex-watches.net.co/ http://www.mcm-bags.us.org/ http://www.mk-outletonline.us/ http://www.dsquared2.us.com/ http://www.tory-burchoutlet.com.co/ http://www.giuseppezanotti.com.co/ http://www.katespadeoutlet.gb.net/ http://www.tomsshoes-outlet.us.com/ http://celine.blackfriday.in.net/ http://www.armani-exchange.in.net/ http://www.cheap-oakleyssunglasses.com/ http://www.hollisters.us.com/ http://www.tommy-hilfiger.co.nl/ http://www.sunglasses-outlet.net/ http://michaelkors.misblackfriday.com/ http://hornets.nba-jersey.com/ http://www.pradaoutlet.com.co/ http://www.salvatoreferragamo.in.net/ http://www.levisjeans.com.co/ http://www.burberrybags-sale.net/ http://www.michaelkors-outletonline.cc/ http://browns.nfljersey.us.com/ http://www.ralph-laurens.org.uk/ http://buccaneers.nfljersey.us.com/ http://www.ferragamoshoes.in.net/ http://www.burberry-outletcanada.ca/
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šuo kaulo ir nepasidalija kai yra vienas kieme 2017-02-07
kai tarp pinigu pinigu nebemato va čia yra liga o kai nori susišluot po save viska ir kedė yra per ankšta Komentaras patinka Komentaras nepatinka
h2017-02-06
ruosia roges meros
rinkimams, bet vel liks ant ledo:D
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vaida2017-02-06
Šaunuolė Sandra - dirba gerai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rolis2017-02-06
karsta pupa Komentaras patinka Komentaras nepatinka