Premjeras S. Skvernelis: Lietuva prisiima atsakomybę už savo saugumą

2017-02-15, lrv.lt

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis vizito Briuselyje (Belgijos karalystėje) metu susitiko su Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu. Susitikimo metu kalbėta apie saugumo politiką Baltijos regione, Europoje ir pasaulyje.

„Šiandien NATO ir mūsų sąjungininkų dėka esame saugūs kaip niekada. Sąjungininkų pajėgos reikšmingai prisideda prie mūsų šalies gynybos stiprinimo. Mes, savo ruožtu, ir patys prisiimame atsakomybę už savo saugumą – gynyba ir jos finansavimo didinimas yra mūsų Vyriausybės prioritetas”, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Ministras Pirmininkas pažymėjo, kad Lietuva nuosekliai artėja prie tikslo 2018 m. pasiekti 2 proc. bendrojo vidaus produkto išlaidų gynybai lygį. Tačiau 2 proc. tikrai ne riba, bus siekiama jį didinti dar labiau. NATO generalinis sekretorius J. Stoltenbergas teigiamai vertina šį Lietuvos siekį dėl 2 proc. kitais metais ir pabrėžė, kad mūsų valstybė gali būti puikus pavyzdys kitoms šalims.

Nuo 2013 m. Lietuvos gynybos biudžetas padvigubėjo. Daugiau nei ketvirtis (28 proc.) gynybos išlaidų skiriama ginkluotės modernizavimui, įsigijimui ir investicijoms. Dėl visų šių priemonių reikalingumo sutaria tiek politikai, tiek visuomenė.

Premjeras Saulius Skvernelis padėkojo už pastangas priimti ir įgyvendinti Lietuvai istoriškai svarbų sprendimą dėl priešakinių sąjungininkų pajėgų siuntimo į mūsų regioną. Premjeras patikino, kad šalies Vyriausybė padarys viską, kad Lietuva tinkamai pasirengtų atsakyti į karines grėsmes, o NATO  sąjungininkais Lietuvoje bus tinkamai pasirūpinta.

Susitikimo metu taip pat aptarta tolesnio bendradarbiavimo su NATO ir sąjungininkais plėtra. Premjeras pažymėjo, kad Lietuva yra ir išliks patikima sąjungininkė. Šalis dalyvavo ir dalyvaus tarptautinėse operacijose bei misijose, taip pat ir kovoje su terorizmu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?