Suk suk ratelį, suk į vieną pusę

2017-02-18, Kęstutis JOČYS
Šokantis vaikų kolektyvas
Šokantis vaikų kolektyvas

2016m. Šilutės rajono savivaldybėje veikė 35 suaugusiųjų mėgėjų meno kolektyvai: 5 dramos, 5 kapelos, 1 instrumentinis ansamblis, 5 tautinių šokių kolektyvai, 3 chorai, 11 vokalinių ansamblių, 6 folkloro kolektyvai.

Sulauksime sistemingo finansavimo

Į juos susibūrę meno puoselėtojai ir entuziastai be repeticijų savo pomėgiu nori ne tik tarpusavyje dalintis, bet ir kitiems parodyti, ko yra išmokę. Visi gerai supranta, kad be savo gabumų reikalingi ir koncertiniai rūbai bei muzikos instrumentai, kuriuos ne visi pajėgūs patys nusipirkti. Vasario mėn. pabaigoje Taryba tvirtins 2017m. rajono biudžetą, kuriame numatyta 5 tūkst. eurų skirti meno kolektyvams sceninių rūbų ir muzikos instrumentų įsigijimui. Praėjusiais metais šiam tikslui buvo paskirta virš 6 tūkst. eurų, o ilgalaikėje 2017-2021m. programoje numatoma atseikėti 22.909 eurus.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė susitikimo metu sakė, kad rajono biudžeto tvirtinimas yra pačiu laiku, nes jau gautas raštas iš Nacionalinio kultūros centro, kuris prašo paraiškos dėl papildomo 50 proc. finansavimo A kategorijos kolektyvams, teikiant prioritetus pučiamųjų orkestrams, folkloro ansambliams ir pan..Pašnekovė minėjo, kad nepamirštami ir žemesnės kategorijos kolektyvai. Pagal įstaigų pateiktas paraiškas, dalis lėšų skiriama jiems. Anot vedėjos, visų iš karto neaprengsime, bet kai buvo nuspręsta ne epizodiškai, o sistemingai teikti finansinę paramą, likusieji žino, kad sulauks ir savo eilės. V. Griškevičienė minėjo, kad niekas neišmeta ir padėvėtų sceninių rūbų, jie yra užpajamuoti ir sandėliuojami, o prireikus naudojami masinių švenčių ir kitų susiėjimų metu, kai nėra taip svarbu, kad sceninis kostiumas atrodytų nepriekaištingai.

Ar kitais metais aprengsime vaikus tautiniais kostiumais?

Paklausta, kaip ji įsivaizduojanti būsimą jaunosios kartos papuošimą tautiniais kostiumais kitais metais, minint Lietuvos valstybės 100-metį, kurio iniciatorius yra Seimo narys Ramūnas Karbauskis, vedėja atsakė trumpai: „ Pasakysiu taip – jei žmogus turi sumanymą, tai jis, tikriausiai, žino, kaip jį įgyvendinti. Aš matau kitą didelę problemą – tai mokyklų meno kolektyvų aprūpinimas koncertiniais rūbais. Jie negauna tokio finansavimo, koks skiriamas kultūrai, tačiau Dainų šventėse dalyvaujame visi kartu. Man pritars daugelis, kad turime padėti jaunajai kartai –tai mūsų ateitis, kultūrinio, etninio paveldo perėmėja ir tęsėja“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?