Treniruočių sunokintas vaisius – Šilutės jaunučių lengvaatlečių komandos pergalė Vilniuje

2017-02-21, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Rutulio stūmikė Kristina Bataitytė ant aukščiausios apdovanojimų pakylos.
Lietuvos jaunučių (14-15 m.) lengvosios atletikos komandų pirmenybėse Vilniuje vasario 3 dieną šauniai startavo Šilutės sporto mokyklos rinktinė. Trenerių Linos Leikuvienės, Stasio Oželio ir Medardo Urmulevičiaus auklėtiniai tapo rajonų grupės (33 komandos) nugalėtojais. Čempionų vardus iškovojo Kristina Bataitytė (rutulys) ir Osvaldas Guščius (trišuolis), antrąsias vietas užėmė bėgikai Justas Budrikas (1000 m) ir Mantas Stonkus (60 m b/b).

Šilutės sporto mokyklos (direktorius Aivaras Lileikis) rinktinę sudarė 8 sportininkai. Pagal pirmenybių nuostatus įskaitinius taškus  komandai pelnė šeši geriausiai pasirodę lengvaatlečiai. Rajonų grupėje varžėsi 33 komandos, miestų grupėje – 8. Šilutiškiai aplenkė visus savo varžovus. Mūsiškių kraitis – 94 taškai ir pirmoji vieta. II - III vietas užėmė Kėdainių ir Plungės komandos, surinkusios 85 ir 80 taškų.

Rutulio stūmimo varžybose dalyvavo 26  sportininkės. 3 kg įrankį toliausiai nustūmė keturiolikmetė šilutiškė Kristina Bataitytė (trenerė L. Leikuvienė). Kristina geriausią rezultatą pasiekė ketvirtuoju bandymu – 11,24 m.

Trišuolio varžybose taip pat dominavo L. Leikuvienės auklėtinis Osvaldas Guščius. Jo čempioniškas rezultatas – 12,20 m. Tiek jis nušoko  ketvirtuoju bandymu. Tarp mergaičių  šilutiškė Jorė Lapinskaitė nušoko 9,62 m ir užėmė aštuntąją vietą. Šuolio į tolį varžybose švėkšniškis Ernestas Grevys ketvirtuoju bandymu stryktelėjo 5,25 m ir iškovojo ketvirtąją  vietą.  Jis komandai uždirbo   13 taškų.

60 m barjerinio bėgimo finale šilutiškis Mantas Stonkus (treneris S. Oželis) finišavo antras. Jo laikas – 9,74 sek.

1000 m  mūsiškis Justas Budrikas (trenerė L. Leikuvienė) finišą kirto antras – 3:00,33 min.  Švėkšniškis Deividas Bliūdžius atbėgo šeštas – 3:11,30 min. Jis pelnė 11 taškų.

2000 m mergaičių bėgime šilutiškė Gerda Bartkutė (treneris S. Oželis) užėmė penktąją vietą. Gerda distanciją įveikė per 8:07,45 min. Jos įnašas į komandos taupyklę – 13 tšk. Taip taškas prie taško ir Šilutės sporto mokyklos komanda tapo pirmąja tarp rajonų rinktinių.