Lietuvoje atsiranda naujos kartos kapinės - prasmingas artimojo atminimo išsaugojimas!

2017-02-17, Violeta Petkienė

Vis daugiau žmonių domisi ekologija, gamtos gerove, bei gyvenimo prasme. Žmonės įvairiais būdais stengiasi prisidėti prie Žemės gerovės. Rūšiuojamos šiukšlės, tvarkoma gamta. Tačiau iki šiol išliko opi problema ekologijai - kapinės.

Dauguma, net nesusimasto, kaip kapinės žaloja gamtą. Dėl vietos trūkumo kapinės nuolat plečiasi. Augantys kapinių plotai - tai negyva gamta (iškertami miškai, lyginama žemė), tokiu būdu nukenčia gyvieji gamtos plotai. Taip pat, įprastas žmonių laidojimas reikalauja karsto, kuris yra impregnuotas cheminėmis medžiagomis. Karstui yrant visos kenksmingos medžiagos sunkiasi į gruntinius vandenis. Tokiu būdu tarša dar labiau auga. Artimojo laidojimas dažnai tampa didžiuliu išbandymu, ne tik dėl patiriamo netekties skausmo, bet ir vos pakeliamos piniginės naštos. Karstai, paminklai, tvorelės, vainikai, ir dar begalę kitų išlaidų… Taip pat, gal ir netyčia, prasideda varžybos prieš pažįstamus ir kaimynus, stengiamasi pastatyti kuo didesnį, prašmatnesnį marmurinį paminklą, gražiau apipavidalinti kapą. O juk pripažinkim, ar mirusiąjam tikrai to reikia? Juk artimojo netektis tai ne lenktynės ar muziejus, kuriame reikia parodyti savo galimybes. Artimajam reikia tik mūsų atminimo...

Noriu supažindinti ir kartu pasidžiaugti Lietuvoje atsiradusiu naujos kartos ekologišku ir pasmingu laidojimo būdu, tinkančiu tiek žmonėms, tiek mylimiems augintiniams: Bio URNOS - tai visame pasaulyje milžiniško populiarumo susilaukęs produktas, kuris nesenai atkeliavo ir į Lietuvą, ir jau spėjo pakerėti žmonių širdis. Bio UNOS - tai ekologiškos urnos, į kurias supilami kremuoti artimojo palaikai. Jos sudarytos iš dviejų kapsulių: į pirmą kapsulę supilami pelenai; antroje kapsulėje yra mišinys su trąšomis. Abi kapsulės sujungiamos, ir į viršutinę dalį sodinama norimo augalo ar medžio sėkla. Kadangi pelenų pH yra rūgštus, Bio URNA pagaminta taip, kad dygstantis augalas su pelenais susimaišytų palaipsniui, jam nepakenkiant, o leidžiant pasisavinti reikiamas medžiagas. Pelenai augalui pasitarnauja, kaip trąšos. Augantis medis yra gražus artimojo atminimas ir gera paminklo alternatyva. Urnas galima sodinti lauke ar net savo namuose.

Vos prieš pusmetį Lietuvoje atsiradę oficialūs Bio URNŲ atstovai urnatree.lt džiaugiasi žmonių susidomėjimu ir palaikymu: “Nors Lietuva nedidelė šalis, ir dauguma žmonių dar nėra nieko girdėję apie šias urnas, tačiau per tokį trumpą laiką sulaukėme labai daug palaikymo ir susidomėjimo. Jeigu bus poreikis, ateityje planuojame ieškoti vietos naujos kartos kapinėms “ATMINIMO” parkui. Mes matome, kad žmonės džiaugiasi naujovėmis, kurios padės pakeisti ateitį.” Taip pat mėgstantiems inovacijas, yra speciali programėlė išmaniesiems telefonams, kurios pagalba galima žymėti urnos buvimo vietą, bendrauti su kitais Bio URNŲ vartotojais, dalintis augančio medžio nuotraukomis ir išgyvenimais, stebėti kiek augalas pagamino deguonies.

Daugiau informacijos apie urnas: http://www.urnatree.lt/


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Dalia2020-07-02
Laba kai kas kalba apie kainą bet ar susimastete kiek kainuoja laidotuves gedulingi pietūs su nukrautais stalais alkoholio, paminklas ir visa kita. Mire mano dukrele tikrai taip palaidosiu ir kiekviena pavasari ji atgims ir susprogusiais lapais džiugins gamtair turėsiu ka apkabinti.Man 64m. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Or2017-03-19
Idėja gera ir sveikintina, bet jau kaina tai atsiprašau! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ricardas2017-02-22
Nuostabu,Ir protinga. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
adiv2017-02-18
Įdėja tai gera,o kas leis ją pakasti savam kieme,juk negalima draudžiama...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Audrius2017-02-17
O cia tai mintis nebloga Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2017-02-17
Medžiu gimei, medžiu ir mirsi.. ir atgimsi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
you2017-02-17
tai butu puiku geriausias paminklas atminimas zmogui Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?