Negalią turintiems stubriškiams palengvintos gyvenimo sąlygos

2017-02-24, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Socialinės paramos skyriaus vedėjui Alvidui Šimelioniui stubriškė Marytė Dragūnienė dėkojo už pagalbą.
Socialinės paramos skyriaus vedėjui Alvidui Šimelioniui stubriškė Marytė Dragūnienė dėkojo už pagalbą.
Šilutės rajone vis daugiau dėmesio skiriama būsto pritaikymui neįgaliesiems. Vienas jų pritaikytas stubriškiams. Šeimoje, kurioje du neįgalūs žmonės, šiandien jau nebereikia tampyti vandens kibirais, jo šildyti.

Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio duomenimis, Savivaldybei praėjusių metų pradžioje būsto pritaikymo darbams valstybės biudžeto lėšų skirta 1852,92 eurai. „Papildomai du kartus buvo kreiptasi į Neįgaliųjų reikalų departamentą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir gauta papildomų valstybės lėšų minėtiems darbams. Viso 17256,74 eurų. Įgyvendinant 2016 metų Būsto pritaikymo neįgaliesiems programą, pritaikyti būstai keturiems asmenims. Dar vienas būstas šiuo metu yra pritaikomas“, – kalbėjo vedėjas.

Darbų atlikimui panaudota 32059,23 eurai, Iš jų 17256,74 eurai – valstybės lėšos ir 14802,49 eurai – savivaldybės lėšos.

Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisijos nariai skubėjo į Stubrių kaimą, Katyčių seniūniją. Čia vertino kaip įgyvendinta Būsto pritaikymo neįgaliesiems programa, kuria pasinaudojo Steponas Dragūnas.

Šilutės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus specialistas Modestas Rauktys pristatė, kokie darbai atlikti. Dragūnams gyvenamojo namo viduje įrengtas ir pritaikytas vonios kambarys – apšiltintos sienos iš vidaus, atlikta grindų, sienų ir lubų apdaila, pakeistas apšvietimas, įtaisyta dušo įranga, klozetas, įrengtos šildomos grindys, sumontuotos naujos durys, pakeista griūvanti pertvara, sumontuoti ranktūriai, įrengtas boileris, atnaujinta elektros instaliacija.

Būstas pritaikytas panaudojant tik Savivaldybės biudžeto lėšas. Darbams atlikti reikėjo 3518,21 eurų. Nekilnojamo turto registre S. Dragūnas prašymą būstui pritaikyti pateikė dar pernai.

Svečius pasitikusi žmona tvirtino, kad jos šeimos gyvenimą labai palengvino įrengtas vonios kambarys. „Labai reikėjo sutvarkyti praėjimą taip, kad su neįgaliojo vežimėliu būtų galima išvažiuoti į lauką. Mūsų šeimoje du neįgalūs – sūnus Stanislovas ir vyras Steponas, kuris kažkada buvo tremtinys. Mums labai sunku. Aš pati esu ligonė. Buvo ištikęs ir mane insultas. Su stuburu taip pat vargstu. Įrengtas vonios kambarys man daug sveikatos sutaupys. Nebereiks vandens tampyti kibirais. Patalpoje ir anksčiau buvo įrengtas nubėgimas. Maudydavau pati. Buvo, ką veikti. Net vandenį reikėdavo pačiai prisišildyti. Dešimt metų taip vargau“, – susijaudinusi pasakojo šeimos galva likusi Stepono žmona Marytė Dragūnienė.

Moteris teigė, kad reikalingas tik didesnis vandens šildytuvas, nes dabartinis pašildo tik 30 litrų vandens, o neįgalusis išleidžia daugiau vandens nei sveikas žmogus.. A. Šimelionis pažadėjo, kad ši problema bus išspręsta ir šeima turės jį didesnį.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?