L. Kukuraitis: „Didžiausi socialiniai skauduliai – tai emigracija ir pajamų nelygybė“

2017-02-23, socmin.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis šiandien Seime vykstančioje tarptautinėje konferencijoje „Socialinė Europa – nauji iššūkiai“ daugiausia dėmesio skyrė socialinės situacijos Lietuvoje gerinimo siekui.

„Didžiausi socialiniai skauduliai – emigracija ir pajamų nelygybė – tai dalykai, stabdantys ekonominę pažangą, keliantys socialines įtampas bei projektuojantys socialines krizes“, - konferencijoje įvardino L. Kukuraitis.

Pasak ministro, didelė dalis mūsų visuomenės socialiai kenčia, tai atspindi ir migracijos mastai. Todėl pagrindinis tikslas – investuoti į socialinę sritį, tiek bendro darbo, tiek lėšų, tiek vaikų ir jaunimo ugdymo prasme.

Olgos Posaškovos (LRS) nuotraukos Olgos Posaškovos (LRS) nuotraukos

„Svarbu, kad jaunimas iš naujo patikėtų, kad gyvenimas priklauso nuo mūsų pačių ir nuo mūsų susitarimų. Šiame kontekste socialinis dialogas yra be galo svarbus. Turime socialinį dialogą vystyti ir nacionaliniu, ir europiniu lygmeniu. Europoje jau turintis gilias tradicijas, Lietuvoje plėtojamas daugiau nei 20 metų socialinis dialogas padeda sumažinti įtampą tarp atskirų visuomenės sluoksnių, sudaro sąlygas išklausyti darbo rinkos dalyvių pozicijas, rasti visiems priimtiniausią sprendimą“, - teigia ministras.

Konferencijoje taip pat kalbėta, kad socialinis dialogas, socialinė partnerystė, verslo socialinė atsakomybė – tai vientisa grandinė, be kurios neįmanomi būtini pokyčiai šiuolaikinėje visuomenėje, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siekia, kad socialinė atsakomybė taptų ne tik kiekvienos įmonės siekiamybe, bet ir kasdienybe, kuriančia pridėtinę vertę, skatinančia įmonių ir šalies ekonominį augimą ir konkurencingumą bei socialinę gerovę kiekvienam įmonės darbuotojui ir visai visuomenei.

Šiandien konferencijoje nagrinėjami su darbo santykiais susijusių socialinių garantijų dabarties ir ateities klausimai: nelygybė, neteisingumas ir mokesčių sistema, darbo laiko ir darbo užmokesčio santykis, gyventojų pajamų didinimas ir gerai apmokamų darbo vietų kūrimo Lietuvoje perspektyvos.


Straipsnio komentarai

Irma2017-03-07
Gyvenu Jau16metu vokietijoj Ir grystu atostogu bet pasilikti negaliu Nes lietuva taip Ir nieko nepadare zmogaus gerovei tik i savo kisenes ka,dar Tai baigsis Tai reikia tikriausiai greiciau numirti Kol dar 2kartos pasikeis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tttt2017-02-24
parodykit bent viena sistema katra veikia išvis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
eiliniai pletkai 2017-02-24
ar bet vienas per šitiek laiko ka gero dėl žmoniu padarė tik pletkina ir pletkina Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?