Kova su cukraus vartojimu: mažins jo kiekį gaiviuosiuose gėrimuose

2017-02-24, Augustas Stankevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Europos gaiviųjų gėrimų pramonės asociacija nusprendė mažinti cukraus kiekį savo produkcijoje. Lietuvos verslininkai asociacijai nepriklauso, bet tvirtina patys, niekieno neverčiami, gėrimus jau saldinantys mažiau. Sveikatos apsaugos ministerija svarsto daug cukraus turinčius limonadus ir kitokius gaminius apmokestinti.

Atsižvelgdama į besikeičiančius žmonių pageidavimus ir Briuselio reikalavimus, Europos gaiviųjų gėrimų pramonės asociacija paskelbė, kad jos nariai savo gaminamuose gėrimuose iki 2020 metų cukraus kiekį sumažins 10 proc.

Šiai organizacijai nepriklauso nė viena lietuviško kapitalo įmonė. Bet asociacija „Lietuvos gėrimai“ teigia, kad jos narės įmonės ir taip, niekieno neverčiamos, mažina cukraus kiekį, tačiau prisitaikyti prie pokyčių Europos rinkoje vis tiek turės.

„Žinoma, jie turės priimti tam tikrus sprendimus, nes, kitu atveju, vieni gamintojai rinkoje taps pranašesni už kitus, galėdami vartotojams pasiūlyti daugiau sveikų alternatyvų. Tačiau didelės konkurencijos mes nematome, tiesiog rinkoje bus daugiau sveikesnių produktų“, – tikina asociacijos „Lietuvos gėrimai“ direktorė Gintė Levišauskaitė.

Skaičiuojama, kad apie 17 proc. mokyklinio amžiaus vaikų saldžiuosius gazuotus gėrimus geria 2-4 kartus per savaitę. Pasak mokslininkų, per didelis cukraus kiekis organizme sukelia nutukimą ar diabetą, todėl Pasaulio sveikatos organizacija siūlo gaiviuosius gėrimus branginti 20 proc. Taip vartojimas, tikimasi, turėtų sumažėti penktadaliu.


Straipsnio komentarai

nevartoju2017-02-24
tai baltoji mirtis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?