Išbandykite ir jūs – šilutiškis 50 kilogramų pomidorų surinko iš vieno krūmo

2017-02-26

Patyręs pomidorų augintojas Ignas iš Šilutės jau trina rankomis –  taip nekantrauja greičiau pasisėti pomidorų, tačiau su mūsų jau daržininkų pamėgtos rubrikos „Pasidaryk pats“ skaitytojais jis nori pasidalinti savo pernykščio daržo pasiekimais. Deja, Ignas to stebuklo – maždaug 50 kilogramų derliaus, kurį surinko vos nuo vieno pomidorų krūmo, neįamžino, tad lieka tik įsivaizduoti, koks tai buvo gėris.

Taigi išbandykite šilutiškio derliaus receptą. 

Jums prireiks senos metalinės statinės (ar dėžės), maždaug metro skersmens ir panašaus gylio. Išimkite dėžės ar statinės dugną, kad joje nesikauptų vandens perteklius. Tada sienelėse padaryti 1 cm skersmens kiaurymes maždaug kas 20 cm.

Į tą  dėžę ar metalinę statinę supilkite dirvožemio mišinį, kurį pasidarykite lygiomis dalimis iš komposto, velėnos žemės ir juodžemio.

Statinės  viduryje 5 cm gylyje pasodinkite vieną daigo šaknį. Nuo galimų šalčių iš viršaus apdengti plastikine plėvele.

Kai sodinukas prigis, nuskabykite apatinius lapus, o tada, maždaug po poros valandų,  ant ūglio užberkite dar 10 cm storio dirvožemio mišinio.

Visa tai pakartokite, kai tik sodinys ūgtelės dar 10 centimetrų.

Tokias  procedūras darykite tol, kol fanerinė dėžė ar metalinė statinė iki viršaus bus pripildyta dirvožemio mišinio. Palikite iki kraštų keletą centimetrų, kad laistant vanduo nesilietų per viršų.

Paaugusio krūmo ūglių neskabykite. Apatiniai ūgliai turi nukarti nuo statinės ar dėžės ir uždengti talpyklą.

Viršutinius ūglius sutvirtinkite atrama ir atminkite, kad jie turi gauti daug šviesos.

Taip pasodintiems pomidorams reikia daug drėgmės, todėl  dažnai ir gausiai laistykite.

Kartą per savaitę „pamaitinkite“ maistingomis medžiagomis: karvių mėšlo užpilu ar presuotu vištų mėšlu, mineralinių medžiagų tirpalu.

Taip neįprastai pasodintam pomidorų krūmui nebaisios net nedidelės šalnos, tačiau rudenėjant ir  temperatūrai vis krintant žemyn šilutiškis siūlo jį uždengti kad ir daržine plėvele.

„Jei laikysitės šių sąlygų, surinksite puikų derlių“, –  laiške drąsina šilutiškis. Jei neturite statinės, Ignas mano, kad tiks ir iš faneros pasigaminta dėžė.

Šaltinis: lrytas.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!