Iš nepanaudotų lėšų – 5 automobiliai socialinėms darbuotojoms

2017-03-01, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Socialinės darbuotojos neslėpė džiaugsmo, jog pagaliua joms skirti nauji automobiliai, kuriomis vyks lankyti socialinės rizikos šeimų.
Socialinės darbuotojos neslėpė džiaugsmo, jog pagaliua joms skirti nauji automobiliai, kuriomis vyks lankyti socialinės rizikos šeimų.
Šilutės rajono savivaldybė įsigijo 5 naujus automobilius „Škoda Fabia“. Jie praėjusią savaitę perduoti socialinėms darbuotojoms, kurios dirba su rizikos šeimomis. Šiuo metu automobiliais yra aprūpintos visos 11 seniūnijų . Dar ketinama nupirkti dvi transporto priemones, kurios bus skirtos Šilutės seniūnijai.

Neslėpė džiaugsmo

Socialinės paramos skyriui pavyko sutaupyti 460 tūkst. eurų valstybės skirtų lėšų. Už jas ir nupirkti nauji automobiliai. Kiekviena „Škoda Fabia“ su benzininiu 1000 kub. cm varikliu kainavo po 12,3 tūkst. eurų.

Gavusios naujus automobilius, Katyčių, Usėnų, Juknaičių, Saugų ir Kintų seniūnijų socialinės darbuotojos, kurios dirba su socialinės rizikos šeimomis, neslėpė džiaugsmo, jog nuo šiol galės nebelaužyti savo nuosavų automobilių ir šeimas lankyti su patogiomis, techniškai tvarkingomis mašinomis.  „Smagu. Darbo sąlygos tikrai pagerintos. Labai džiaugiuosi, kad gavome būtent šios markės automobilius. Tokį patį, tų pačių metų turiu nuosavą, kurį iki šiol ir naudojau darbo reikalais. Todėl nereikės prie naujos transporto priemonės priprasti. Jausiuos kaip savo nuosavame automobilyje“,- teigė Kintų seniūnijos socialinė darbuotoja Daiva Gicevičienė.

Juknaičių seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su rizikos šeimomis Aurelija Želvytė Šilutės rajone pradėjo dirbti dar visiškai neseniai, bet taip pat džiaugėsi Savivaldybės skirta transporto priemone. Usėnų seniūnijos socialinė darbuotoja Nijolė Stirbienė pati pirmoji sėdo už vairo ir išbandė „Škodą Fabia“.

Kad ypatingą dėmesį būtina skirti darbuotojoms, kurios dirba su rizikos šeimomis, neabejoja Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Anot jo, socialinio darbuotojo darbas – labai sudėtingas. Šios specialybės specialistai automobilį ir mobilųjį telefoną privalo visąlaik turėti šalia savęs. „Jei vidinis balsas sako darbuotojui, kad reikia nuvykti į šeimą, jis turi  tai padaryti, - tęsė meras. - Automobiliai skiriami ne seniūnams, o tik socialiniams darbuotojams, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimomis“.

„Tikiu, kad socialinių darbuotojų darbas palengvės, kad mūsų savivaldybėje situacija bus geresnė ir socialinės rizikos šeimose augantys vaikai sulauks deramo socialinių darbuotojų dėmesio“, – baigė sveikinimo kalbą Vytautas Laurinaitis.

Pageidavo didesnio pravažumo automobilių

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis dėkojo socialinėms darbuotojoms, kad iki šiol jos naudojo savo transporto priemones. Jis teigė, kad naujosios – labai geros mašinos, mat tokią pat  2000-aisiais nusipirko jo žmona. Dabar sutuoktinės automobiliu naudojasi anūkė. „Škodos“ - geri automobiliai. Kad tik jie duotų naudos, kad  mažėtų rizikos grupei priklausančių šeimų,kad nebebūtų tokių tragiškų įvykių, kokie atsitiko šiemet“, – sakė  S. Šeputis.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, socialiniai darbuotojai pageidavo, kad transporto priemonės būtų pritaikytos kaimo sąlygoms t.y.  didesnio pravažumo. Tačiau tokie yra brangesni. Automobiliai buvo nupirkti anksčiau ir atgabenti iš gamyklos su vasarinėmis padangomis, todėl apavą teko pakeisti. Vedėjas dėkojo už tai, kad socialinių darbuotojų prašymas buvo išgirstas, ir jos buvo aprūpintos transporto priemonėmis per porą metų.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda linkėjo, kad netektų tais automobiliais išvežti vaikų iš šeimų į globos namus. „Dirbkime taip, kad šeimos rastų vidinių jėgų ir su jūsų pagalba susitvarkytų su savo bėdomis“, - linkėjo Seimo narys.

Po sveikinimo kalbų, padėkojusi už seniūnijoms skirtas transporto priemones, Saugų seniūnė Dalia Rudienė iššovusi kamštį, ji putojančiu vynu apšlakstė išrikiuotas „Škodas Fabia“.

Šilutės rajono savivaldybėje yra įsteigti 25 socialinių darbuotojų etatai, iš jų devyni etatai yra Šilutės seniūnijoje. Dėl šios priežasties šiemet yra planuojama nupirkti dar du automobilius Šilutės seniūnijos darbuotojoms.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Straipsnio komentarai

Piktas2017-03-09
Prašymai buvo tyčia atmetami, nes automobilų pirkimas buvo suplanuotas iš anksto. Dabar pinigų žmonėms bus dar mažiau skiriama, nes tų mašinų išlaikymas nėra pigus…čia gi penki, o ne vienas... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
idomu2017-03-04
Nuo skurdziu ateme ir sako, kad sutaupe. Jei valstybe skiria pinigus tai ir panaudokite pagal paskirti. Tik pasmus lietuvoj tokias nesamones galima daryt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2017-03-02
Na taip, naujos masinos atsirado tada, kai po 10 seimu beliko aptarnauti... Tikekimes, kad aptarnaus dabar. Tiesa, guminiu batu dar neisdalino ir apsiaustu nuo purvo. Del ju stokos kartais irgi negalima teikti paslaugu... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2017-03-02
Kai vaikus sumeta į šulinį ar kitaip nugalabija ir susitaupo. Čia pavyko sutaupyt net penkiems automobiliams. Stipriai padirbėta kad vaikai laimingesni būtų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
hahs2017-03-02
O sako kad lesu neturi o masinom atsirado net juokinga darosi :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rusne2017-03-02
Būtų labai įdomu sužinoti kurioje vietoje socialinės paramos skyriui pavyko sutaupyti. Iš tikslinių dotacijų??? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik kur tik 2017-03-01
nu tik kur nusiskriaus save savivaldybė juk dangus nukris ant žemės kad jie tuos pinigus panaudotu pensininkam ar vaiku namam tikrai butu pasaulio pabaiga Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?