Ketina įamžinti skulptorių

2017-03-03, Ingrida Jokšienė, vyriausioji specialistė kultūrai

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis ir pavaduotojas Sigitas Stonys pokalbiui priėmė VšĮ „Meno atmintis“ direktorę Aldeviną Sturienę. Moteris kalbėjo apie būtinybę įamžinti skulptoriaus Regimanto Midvikio atminimą: apie jau nuveiktus darbus, renkant įvairią medžiagą, fotografijas, kalbinant amžininkus ir pan. Šiuo metu ruošiamasi išleisti menininko monografiją. 

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas R.Midvikis sukūrė daugybę iškilių paminklų, skulptūrų, mažųjų skulptūrų. Menininkas paliko  meno kūrinius visoje Lietuvoje, neaplenkė ir Pagėgių.

Ant legendinio Rambyno kalno suprojektuoti ir pastatyti simboliniai pagonių dievybėms skirti aukurai. Šis objektas gausiai lankomas užsienio ir Lietuvos turistų, yra graži ir simboliška jungtis tarp istorinės Pagėgių krašto atminties ir dabarties.

Savivaldybės vadovai jautriai klausėsi  pasakojimo apie neeilinę skulptoriaus asmenybę, jo darbus ir pažadėjo, kad Pagėgių savivaldybė prie minimo projekto, t. y. monografijos apie Regimantą Midvikį leidybos, pagal galimybes prisidės. 


Straipsnio komentarai

1232017-03-06
iš kokių pinigų? savivaldybė ir taip jau visa praskolinta Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mokesciu moketojas2017-03-03
Oho kokie geri valdinkai kazkam suteike malone ir prieme Komentaras patinka Komentaras nepatinka