Padarę avariją girti vyrai laukdami policijos toliau godžiai gėrė alų

2014-09-12, Stasys BIELSKIS
Automobilis „Renault Espace
Automobilis „Renault Espace" rėžėsi į medį ties žvyrkelio posūkiu.

Rugsėjo 8 dienos pavakarę netoli Pagėgių, 1-ajame Gudų kaime, įvyko dar tik antroji girto vairuotojo sukelta avarija. Pagėgių policijos komisariato Viešosios policijos poskyrio viršininkas Aivaras Venckus „Šilokarčemai“ sakė, kad per aštuonis šių metų mėnesius neblaivūs prie vairo buvo sulaukyti net 56 Pagėgių krašte gyvenantys asmenys. Pirmadienį registruotas eismo įvykis – neeilinis. Jaunąjį ūkininką, kuris tėvo automobilį davė vairuoti girtam draugui, pirmiausia nubaudė ne policijos pareigūnai, o tame pačiame kaime gyvenanti jo motina. Ji, atbėgusi į įvykio vietą, savo sūnų „pavaišino“ stipriu antausiu.
 Girti jaunuoliai prisipirkę alaus sugalvojo pasivažinėti po Gudų kaimą. Bevažiuojant automobilis „Renault Espace“ rėžėsi į medį ties žvyrkelio posūkiu. Iš mašinos tiesiog išvirtę trys neblaivūs vyrai keikėsi, dėl avarijos motyvų atvykusiems policijos pareigūnams sunkiai galėjo ką nors paaiškinti, o juo labiau tai, kaip neįveikė žvyrkelio posūkio.
 Pareigūnai patikrino 1986 metais gimusio vairuotojo M. P., gyvenančio gretimame Grigolaičių kaime, blaivumą. Alkoholio matuoklis parodė net 2,47 promilės, tai jau beveik sunkus girtumas. Vairuotojo pažymėjimą praradęs vyriškis nukentėjo – susimušė ir prasikirto galvą, tačiau medikų pagalbos atsisakė.
 
Avarija įvyko toje vietoje, kur dažnai žaidžia būrelis vaikų. Šį kartą tragedijos išvengta, neatsitiko taip, kaip prieš keletą metų, kai netoli Traksėdžių dideliu greičiu lėkęs automobilis vos neužmušė pakelėje žaidusių kelių mažamečių.

Kur buvus, kur nebuvus netrukus girtą kompaniją aplankė ir vieno iš ekipažo narių motina. Ji draugų ir policininkų akivaizdoje trenkė vaikinui stiprų antausį. „Mažai, ar mažai?“, - rėkė ji. O sūnus šaltakraujiškai atsakė: „Dar kartą dėk, tikrai parašysiu pareiškimą“. Motinai klausiant, kuris sėdėjo už vairo, visi vyriškiai tylėjo kaip vandens, o gal alaus, į burną prisisiurbę ir vaikščiojo nuleidę galvas.
 
Sūnus leido draugui vairuoti tėvui priklausantį automobilį. Vaikinui nerūpėjo tai, kad visi trys jo draugai vos pastovi ant kojų, o mašinoje – daugybė skardinių su alumi.
 
Laukdami policijos vyrai iš automobilio traukė skardines ir toliau godžiai gėrė alkoholį.
 
Pasak pareigūno A. Venckaus, automobilį neblaiviam vairavusiam M. P. dabar laukia administracinė atsakomybė pagal ATPK 127 str. 3 d. Jam gali būti skirta 5000–5500 litų bauda su automobilio konfiskavimu ar be konfiskavimo arba arešto bausmė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?