Padarė „ant drąsos“, pasiėmė pistoletą ir išėjo aiškintis su darbdaviu

2017-03-07, Stasys BIELSKIS

Vilkyškių miestelyje gyvena toks Rimantas Antanaitis, apie kurį iki praėjusių metų lapkričio 27-osios ne tik seniūnas, bet ir policija neturėjo blogos nuomonės. Bet tą dieną šis keturiasdešimtmetis vyras apsiginklavo pistoletu ir iškeliavo... ieškoti pinigų.

R. Antanaitis šįkart parklupo. Lapkričio 27-ąją, apie 16 val. 55 min.,  būdamas jau gerokai padauginęs „velnio lašų“, įsidėjo į striukės  kišenę „C“ kategorijos 9 mm kalibro dujinį pistoletą ,,EKOL Lady“ su tuščia dėtuve ir patraukė į žygį.

Bet netrukus Vilkyškiuose jį sulaikė Tauragės apskrities VPK Pagėgių policijos komisariato pareigūnai ir ginklą paėmė, paaiškinę, kad jis padarė nusikaltimą, už kurį numatyta rimta atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse.

R. Antanaitis savo kaltę pripažino, teigė, kad, namuose begurkšnodamas alkoholinius gėrimus, sugalvojo nueiti pas buvusį darbdavį  ūkininką, kuris jį atleido iš darbo maždaug prieš savaitę. Norėjo išsiaiškinti - gal dar liko jam nesumokėtų pinigų. Kad „vizitas“ atrodytų rimtesnis, pasiėmė ir dujinį pistoletą, kurį gavo dovanų maždaug prieš šešerius metus, bet juo niekuomet nesinaudojo. Dėtuvė buvo tuščia, net nežinojo, ar ginklas iš tikrųjų veikia. Dėl ko pasiėmė su savimi pistoletą, pareigūnams paaiškinti negalėjo. Galbūt norėjo jį kam nors parodyti, bet juo gąsdinti, neva, nieko nesiruošė. R. Antanaitis nepamena, ar pas ūkininką buvo išsitraukęs ginklą, gal pastarasis jį pamatė kišenėje. Su ūkininku nekonfliktavo. Grįžtant atgal, miestelyje prie  privažiavo policijos pareigūnai, kurie ir surado ginklą. R. Antanaitis neneigė, kad ginklas jo. Pistoleto nebuvo įregistravęs, nes manė, jog už ankstesnį  teistumą jam ginklo niekas neregistruos. Ikiteisminio tyrimo metu jis aiškino, kad gyvena vienkiemyje, todėl ginklas reikalingas dėl saugumo.

Liudytoju šioje byloje tapęs ūkininkas sakė nusprendęs likviduoti savo ūkį. Todėl R. Antanaitį ir atleido, paprašė išsikraustyti iš prie fermos esančio namelio. Su R. Antanaičiu dėl to jokių konfliktų nekilo.

Iš tarnybinio pranešimo matyti, kad Pagėgių policijos komisariato tyrėjas D. J.  apie 16 val. 55 min. pastebėjo vyriškį, einantį Vilkyškiuose. Vėliau paaiškėjo, jog tai  R. Antanaitis, kuriam buvo nustatytas 2,6 promilių girtumas. Atlikus asmens dalinę apžiūrą, striukės vidinėje kišenėje buvo rastas neregistruotas dujinis pistoletas.

Pasak specialisto pateiktos išvados, pistoletas yra „C“ kategorijos šaunamasis ginklas, šaudyti tinkamas.

Tauragės rajono apylinkės teismas nusprendė R. Antanaitį pripažinti kaltu ir paskirti dvidešimties parų areštą.

Dujinis pistoletas ,,EKOL Lady“ su tuščia dėtuve, teismo baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, perduotas Lietuvos Respublikos Ginklų fondui.

Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis „Šilokarčemai‘ sakė, kad R. Antanaitis turi sugyventinę, augina vaiką. Anksčiau jokių nusiskundimų dėl šio vyriškio blogo elgesio nėra buvę, tik dabar „pasišvaistė“ pistoletu ir išgarsėjo...


Straipsnio komentarai

senei taip reikėjo šaunuolis 2017-03-08
kol žmoniu teismo nebus tokie darbdaviai iš savęs ir toliau dėsis dievais ir iš žmogaus tyčiosis ir vaipysis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?