Dažnai geri norai atsimuša į galimybių sieną

2017-03-09, Kęstutis JOČYS
Spaudos konferencijos iniciatoriai – rajono meras V. Laurinaitis ir jo pavaduotojas A. Bekeris
Spaudos konferencijos iniciatoriai – rajono meras V. Laurinaitis ir jo pavaduotojas A. Bekeris

Laikydamiesi tradicijos, apie nuveiktus darbus vasario mėn., pasirašytas sutartis, vizitus į Vilnių, tolimesnės veiklos perspektyvas, džiugesnes ir liūdnesnes naujienas žiniasklaidos atstovams pasakojo rajono meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Algis Bekeris.

Kas girdėti Vilniuje?

Meras sakė, kad su kolegomis iš visos Lietuvos buvo susitikęs su Premjeru Sauliumi Skverneliu, kuris informavo apie artimiausias reformas. Tarp jų – šalies universitetų tinklo optimizavimas. Klaipėdos u-to irgi laukia permainos – bus atsisakyta dalies programų, o veiklos pagrindą sudarys jūrinės pakraipos specialistų rengimas. Susitikime kalbėta ir apie miškų urėdijų pertvarką, jas naikinant ir įkuriant vieną įmonę, nors, anot V. Laurinaičio, dauguma merų tokio sprendimo nepalaiko.

Lietuvos automobilių kelių direkcijoje lankėsi mero pavaduotojas Algis Bekeris. Jam projekto autoriai pristatė net penkis estakados ant kelio Šilutė – Rusnė variantus. Buvo pasirinktas vienas, kurisapskaičiuotas, esant didžiausio potvynio galimybei. Anot pavaduotojo, žiūrint  vaizdinę medžiagą, projektas iš tiesų atrodo gražiai. Jis apima ne tik tilto konstrucijas, bet ir visą kelio ruožą nuo jų iki pat Kazio Griniaus tilto. Projekte numatoma šios kelio atkarpos rekonstrukcija – kelio dangos platinimas, išlyginimas, dviračių tako įrengimas..Be abejo, teks iškirsti pakelės medžius. Ekepertų paskaičiavimu, šio projekto sąmata būtų apie 19 mln. eurų. Kol dar potvynis laiko apsėmęs kelio ruožą, į Šilutę žada atvažiuoti projektuotojai, kad savo akimis pamatytų, kas čia dedasi ir kaip visa tai atrodo. Ir tada „pasistojo“ svarbiausias klausimas – tai kada prasidės statybos? A. Bekeris atsakė trumpai:„Viskas priklausys nuo Seimo politinio sprendimo“.

Dar kelios nelinksmos naujienos iš Kelių direkcijos

Mero pavaduotojas sakė, kad buvo kalbėta ir apie blogą kelio Šilutė-Žemaičių Naumiestis būklę. Kaip jam buvo atsakyta, šis kelias pagal susidėvėjimo laipsnį  tarp kitų tvarkytinų kelių Lietuvoje yra tik 56-oje vietoje. Suprantama, kad remontai bus pradėti nuo  pirmojo dešimtuko. Nebus tvarkomas ir Mingės kelias, nors, kaip patikino meras V. Laurinaitis, buvęs Susisiekimo ministras buvo davęs žodį, kad šis kelias bus sutvarkytas ir išasfaltuotas. Nebėra ministro, dingo ir pažadai. Didžiausia bėda ir yra ta, kad nėra darbų tęstinumo. Pasikeitus valdžiai Vilniuje, stabdomi ankstesni projektai ir pradėti darbai. Atviru klausimu vėl lieka Švėkšnos aplinkelio ir kelio žiedo aplink bažnyčią statybos ir remonto darbai. Kelių direkcija irgi turi pasiteisinimą – dabartinė Vyriausybė atėmė iš jų fondo 91 mln. eurų.

Savi marškiniai arčiau kūno, bet jeigu jie skylėti...

Meras kalbėjo ir apie Rusnės internatinės mokyklos perspektyvą. Vis dar rusena viltis, kad joje įsikurs Kadetų kolegija, bet, jei su klaipėdiečiais susitarti nepavyktų, visą kompleksą teks privatizuoti. Yra problemų ir su kitais pastatais, kurių išlaikymo našta gula ant Savivaldybės pečių. Pirmiausia – tai Kintų ir Saugų pagrindinės mokyklos, pvz. pastarojoje anksčiau mokėsi 550 mokinių, dabar tik -180. Nors jau yra priimtas sprendimas sujungti mokyklą ir vaikų darželį, bet pastarojo patalpų išlaisvinimui priešinasi bendruomenė. „Gerai, palikime taip, kaip yra – bet kas bus toliau?  - retoriškai klausė V. Laurinaitis. Jis priminė, kad įstrigo ir vaikų poilsiavietės Kintuose rekonstrucijos projektas. Merą informavusi Švietimo ir mokslo ministerijos kanclerė sakė, kad projektą sustabdžiusi Finansų ministerija, savo išvadas žada pateikti kovo antroje pusėje.

Tai kas geresnio, mere?

Pasirašyta sutartis dėl Švėkšnos Vilkėnų ir Žalgirio gatvių rekonstrukcijos. Pavasarį bus įrengtos 5 naujos vaikų žaidimų aikštelės Šilutės gyvenamuosiuose rajonuose. Vietas parinko seniūnija, o finansuos Savivaldybė. Vienos tokios aikštelės įrengimas su apšvietimu kainuos iki 10 tūks. eurų.

Gal šio projekto realizavimas bus savotiška paskata ir miesto verslo įmonėms padaryti kažką panašaus Šilutės gerovei.


Straipsnio komentarai

Molis2017-03-13
Lietuvi jei liudna pats kaltas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai2017-03-10
Pokstas, zinoma pokstas. Juk jie nevazineja su autobusais, tai ir nejaudina Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vainutas2017-03-10
Meras mato trumpiausia kelia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik nereikia žmonėm smegenu pudrint 2017-03-10
tik nuo kada pas valdžios atsirado geru noru žmogaus atdžvilgiu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Laurynas2017-03-10
O kaip su ta autobusu stotimi kartu su su prekybos centru , jau statom ar cia pokstas eilinis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lietuvis2017-03-09
Liudna Komentaras patinka Komentaras nepatinka