Kam ir už kokius nuopelnus Pagėgiuose reikėtų uždėti karūną?

2017-03-12, Stasys BIELSKIS
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose eksponuojamos to meto karūnos. „Šilokarčemos“ pašnekovai įvardijo labiausiai šiam kraštui nusipelniusiuosius, kurie galėtų būti karūnuoti.
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose eksponuojamos to meto karūnos. „Šilokarčemos“ pašnekovai įvardijo labiausiai šiam kraštui nusipelniusiuosius, kurie galėtų būti karūnuoti.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, išvydus nuostabaus grožio anų laikų karūnas, „Šilokarčemos“ žurnalistą aplankė mintis: kodėl Pagėgiuose dar niekas iki šiol nesugalvojo  nusipelniusių žmonių karūnavimo? Juolab, kad tokių užuominų jau yra. Juk ne kartą teko girdėti Pagėgių savivaldybę vadinant Komskių kunigaikštyste. O antra, per šį kraštą yra keliavusi Prūsijos karalienė Luizė, kuri keturioms savaitėms buvo apsistojusi Piktupėnuose...

Pagėgiuose žinomų žmonių paklausėme, ką jie manytų apie tokį pasiūlymą, kam ir už kokius nuopelnus pasiūlytų uždėti karaliaus karūną? Pateikiame keletą pamąstymų.

Petras UBARTAS, Tauragės kelių tarnybos Pagėgių  vyresnysis kelių meistras:

- Kęstui Komskiui pasitraukus iš politikos, nežinau, kas daugiau galėtų būti vertas karūnos. Gal reikėtų kokiam mokytojui, istorikui, kurie yra nusipelnę šitam kraštui? Remigijus Kelneris irgi puikiai vadovauja žemės ūkio kooperatyvui „Lumpėnų Rambynas“... Geriau uždėkime karūną merui Virginijui Komskiui. Už tai, kad ne vieną kadenciją vadovauja Pagėgių savivaldybei ir čia padarė daug pakeitimų. Be to, gerai reikėtų įvertinti ir V. Komskio apsisprendimą išstoti iš partijos „Tvarka ir teisingumas“.

Remigijus KELNERIS, LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus pirmininkas:

- Ko gero, karūną reikėtų uždėti merui V. Komskiui už tvarką ir teisingumą. Nesvarbu, jog  jis jau išstojo iš partijos, bet vienpartinį teisingumą vis dėlto įvedė... Štai vasario 16-ąją Tauragėje Lumpėnų krepšinio komanda laimėjo pirmąją vietą ir Nepriklausomybės taurę-2017, bet šita informacija Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje taip ir nepasirodė. Taip atsitiko todėl, kad, galbūt, laimėjo ne ta komanda. Buvo nufotografuotas „Lumpėnų Rambynas“, o šalia stovėjo R. Kelneris, šios komandos rėmėjas, ne tos partijos atstovas. Karūna V. Komskiui tiktų ir už tai, kad panaikino Derliaus šventes ir sugalvojo Labirintų šventę (dabar savivaldybės šventė vadinama „Pagėgiai – laiko labirintuose“, - red. pastaba).

Edgaras KUTURYS, Klaipėdos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas:

- Manyčiau, kad karūna labiausiai tiktų, pasak Vikipedijos, Pagėgių savivaldybės politiniam bei visuomenės veikėjui, viešosios įstaigos „Pagėgių sporto ir turizmo centras“ direktoriui Remigijui Špečkauskui. Tai jis, būdamas Savivaldybės tarybos nariu, kiek nori pinigų, tiek iš valdžios ir gauna. Jis, galimai proteguodamas, įdarbina kitus asmenis, nemoka bibliotekai už komunalines bei kitas paslaugas. Dėl to padaviau Savivaldybės kontrolieriui skundą ir manau, kad atsakymas bus toks, jog jis neprivalo už tai mokėti. Jo darbo vieta yra biudžetinėje įstaigoje – Pagėgių savivaldybės bibliotekoje, bet galvoja, kad už nieką nereikia mokėti, nors pats vadovauja viešajai įstaigai. Be to, gauna pinigų kiek tik nori įvairioms sportinėms varžyboms, tai ką – ar jis ne karalius?

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus KOMSKIS:

- Už nuopelnus Pagėgių kraštui yra teikiami medaliai, o kam skirti karūną, nežinau. Sakyčiau, būtų galima uždėti žmonėms, kurie rūpinasi šiuo kraštu. Spauda viską išpučia – nei meras, nei Komskiai vieni juk nedirba, puošia tą kraštą visi žmonės, mylintys Mažąją Lietuvą. Karūną, tikriausiai, uždėčiau Šilutės valdžiai už tai, jog leido Pagėgiams atsiskirti nuo jų rajono. Už tai, kad mums leido klestėti ir būti gražiems bei kitokiems. Ir norisi pasiūlyti šilutiškiams vytis Pagėgių kraštą, tapti tokiais, kaip ir mes. Dar jiems toloka iki mūsų. Tęsiasi 2014-2020 metų europinės paramos laikotarpis, todėl aš jiems palinkėčiau gauti lėšų ir mus pasivyti. O karūna Šilutės valdžiai už tai, kad jie sudarė mums galimybę išsilaisvinti.


Straipsnio komentarai

matomai.....2017-03-15
buvusiems kolukieciams nuo europiniu pinigu proteliai suminkstejo , net apie karunas ,,svaigsta,, gimes muzikeliu aristokratu nebusi, genetika brac...genetika. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dėl "laiko labirintų"2017-03-15
pavadinimas šventės simbolinis ir prasmingas: Pagėgiuose atsventė 725 metų jubiliejų (sutapo su artėjančiais rinkimais), po keleto metų sukako 700 metų . Tada nešventė... Taip ir blaškoso mūsų "politikai" tuose labirintuose... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
istoriškai2017-03-12
didžioji dauguma šio krašto gyventojų yra pokario atėjūnai ir jų palikuonys.
Malonu, kad rūpinamasi krašto paveldo likučiais, istorija...
Ką bendro turi karūna ir dabartiniai nuopelnai kraštui?

Gal kas papasakotų, ką reiškia Mikytuose pastatyto paminklo drąstiškas perkrikštijimas?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
zbignevas2017-03-12
KARUNA RAMZIUJ, :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
xxxxx2017-03-12
o ypač KOMSKIUI už šaudymus ir žudimus ne tik šuns bet ir vaikinuko nužudima ir visokias vagystes ir kontrabanda tik įdomu iš kokiu pinigu tokios vilos ir dvarai pas ju dygsta o mašinos mainomos kas savaite vis kitos vaiku vaikam Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?