„Jomarku“ prasidėjo kultūros renginių metai Vilkyškiuose

2017-03-10, Saulius SODONIS

Mažąja kultūros sostine tapę Vilkyškiai gražiu Mažosios Lietuvos etnografiniam regionui būdingu „jomarku“ pradėjo visus metus truksiančių kultūros renginių ciklą. Dalyviai  buvo puikiai nusiteikę. Šventinei nuotaikai padėjo ir pavasariškai nubudusi gamta bei gaivus oras.

Šventę atidarė Vilkyškių dvaro ponai, pakviesdami į naujam gyvenimui prikeltą dvaro statinį. Svečius pasitiko vietos saviveiklininkai. Jie ir patys šnekėjo, ir kitus šnekino, rengė įvairius atrakcionus bei žaidimus, loteriją.

Šventėje buvo įvairių dirbinių – nuo kalviškų iki medžio. Juos buvo galima ne tik apžiūrėti, bet ir įsigyti. Būta ir įvairių skanumynų. Vilkyškių bendruomenė jau keletą metų kuria įvairių žolelių arbatas. Gyvenvietės simboliu jau netrukus taps ne tik iš toli matomos bažnyčios bokštas, bet ir „Vilkyškių pieninės“ simbolis - juodas katinas. Jis čia taip pat buvo kone kaip pilnateisis šventės dalyvis, prie kurio visi mielai fotografavosi.

Dalyviai ypatingai gyrė pagal senovišką receptą iškeptą kugelį (ne kokį nors ten plokštainį). Jis buvo toks skanus, kad beregint buvo suvalgytas šventė dalyvių.       

Tai buvo tik visus metus vyksiančių renginių pradžia.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

kaip vilniui valinskas taip šilutei amžinas budraitis ir tas pats nemoka nieko idomaus parodyt GĖDA GĖDA GĖDA 2017-03-10
tik šilutiškiai jukiu renginiu nemoka ar tingi organizuot visi visur tokius pav jomarkus susiorganizuoja o šilutė miega Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?