Šilutės moksleiviai gilinosi į jūreivio profesijos subtilybes

2017-03-11, Renginio akimirka.

Klaipėdos laivininkų mokykla sukvietė Šilutės rajono mokyklų mokinius susipažinti su jūreivio profesija ir dalyvauti varžytuvėse jūros tema.

Klaipėdoje įsikūrusi ugdymo įstaiga jau daugiau nei 55-erius metus ruošia jūrinių specialybių kvalifikuotus darbininkus viso pasaulio laivynui. Į organizuotą renginį sugužėjo virš 50 mokinių iš Kintų, Saugų Jurgio Mikšo, Vilkyčių pagrindinių mokyklų ir Švėkšnos Saulės gimnazijos. Moksleiviai buvo supažindinti su vienintele Lietuvoje mokymo įstaiga, ruošiančia pirminio parengimo jūrininkus. Kiekvienas turėjo galimybę dalyvauti jūreivių praktinio mokymo „šešėliavimo“ pamokose, kur buvo mokomi rišti jūrinius mazgus. Po praktinių pamokų Šilutės rajono mokyklų mokiniai įgytas žinias ir praktinius įgūdžius turėjo pademonstruoti varžytuvių metu ir savarankiškai surišti dešimt jūrinių mazgų. Po praktinės užduoties sekė protų mūšis! Čia moksleiviai galėjo parodyti, ką jie žino apie  gyvenimą jūroje. Visą dienos renginį vainikavo daugiausiai emocijų sulaukusi rungtis „Išgelbėk skęstantį draugą“. Ši rungtis vyko už Europos sąjungos lėšas įrengtame Laivininkų mokyklos laivo denio mechanizmo poligone. Visos moksleivių komandos imitavo skęstančio draugo situaciją už borto, nuleidinėjo gelbėjimo valtį, per nustatytą trumpą laiką rengėsi termo-hidro kostiumus, šoko į baseino vandenį ir gelbėjo draugą jį iškeldami iš vandens ir įkeldami į valtį.

Varžytuves „Pasimatuok jūreivio profesiją“ laimėjo Kintų pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Klaipėdos laivininkų mokyklos direktorė Jūratė Cikienė teigė, kad, vykdant tokias iniciatyvas, yra populiarinama jūrininko profesija, o, kita vertus, sudaroma galimybė jaunimui atrasti savo pašaukimą. Tokie projektai leidžia jaunimui nors šiek tiek prisiliesti prie jūrinio gyvenimo ir pasijausti jūrinės valstybės dalimi. 

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!