„Heide“ bendrijos narių adventinė popietė Šilutėje

2014-12-17, Edvardas LUKOŠIUS
„Heide
„Heide" bendrijos nariai, svečiai ir mažieji elfai.

Gruodžio 7 dieną Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ namuose į adventinę popietę susirinko apie 120 jos narių. Renginio metu vyko apdovanojimai, bendri šventiniai-adventiniai pietūs, pasibuvimas kartu.

Gražią tradiciją suburti bendrijos narius kasmet puoselėja Šilutės rajono vokiečių kilmės bendrija „Heide“, kuriai vadovauja Gerlinda Stungurienė. Kiekvienais metais šios bendruomenės nariai artėjant gražiausioms metų šventėms –  šv. Kalėdoms bei Naujiesiems metams – susirenka prie bendro šventinio-adventinio pietų stalo pasibūti kartu. Aplinka, giesmių žodžiai kvietė susikaupimui ir Kristaus laukimui.

Pasak bendrijos pirmininkės G. Stungurienės, adventas – tai toks gražus laikotarpis, kada mes norime viską sudėlioti. Tai, kada norime sau, artimam, vaikams, tėvams palinkėti kuo didesnės sėkmės, ramybės, pagalvoti, kaip sekėsi mums šiais metais ir, aišku, kad 2015-ieji būtų geresni.

„Tiesiog džiaugiuosi, kad šiandien jūsų čia tiek daug. Mes visi labai jaudinomės, pradedant nuo virtuvės ir nuo tų, kurie ruošė stalus. Ar sutilpsime? Ar neliks „stovėti“ mūsų garbūs svečiai?“, - kalbėjo bendrijos pirmininkė.

Adventinės popietės dalyviams G. Stungurienė pristatė garbius svečius ir rėmėjus iš Vokietijos: tai Klaipėdos kraštiečių darbo sąjungos pirmininkas Vokietijoje Uve Jurkštis (Uwe Juksties), ilgamečiai draugai iš Anklamo miesto Manfredas Šukat (Manfred Schukat) ir Frydhelmas Šiulkė (Friedhelm Schülke), asociacijos „Vokietuva“ pirmininkas Manfredas Vageneris (Manfred Wagener), Dortmunde gyvenantis Gerhardas Šikšnius (Gerhard Schikschnus), kuris yra vokiečių bendrijos įgaliotinis Šilutės ir Pagėgių kraštui, Frankas Prusakas (Frank Pruszak)ir jo žmona Nelė, gyvenantys Šilutėje, Kintų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis, „Diabetas ABC“ Šilutės klubo pirmininkė Aldona Vytienė, asociacijos „Šilutės bendruomenės namai“ pirmininkas Adas Nausėda, kuris susirinkusiems dovanojo keletą savo kūrybos dainų ir kt.

 Evangelikų liuteronų kunigas M. Žilinskis palaimino stalą, o bendrijos narius ir svečius pradžiugino „Heide“ moterų pagaminti šalti ir karšti patiekalai. Adventinės popietės metu skambėjo gražiausios  Šilutės r. vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ choro (vadovas Valteris Matulis) giesmės. Klaipėdos kraštiečių darbo sąjungos pirmininkas Uve Jurkštys „Heide“ chorui įteikė padėką už jų aktyvią ir gerą veiklą.

Nepaprastai gražios miško būtybės elfai visiems šventės dalyviams dalijo adventines dovanas. Neliko nepastebėti ir jie, mažieji elfukai. Jiems ir jų mokytojai Vilmai Stungurienei bendrijos pirmininkė dėkojo už pagalbą ir darbą su  „Heide“ bendrijos akademiniu jaunimo bei įteikė albumą 2015 metų veiklos nuotraukoms.

Ši adventinė popietė paliko neišdildomą įspūdį ne tik renginio dalyviams, svečiams, bet ir patiems organizatoriams.

 


Foto galerija

„Heide„Heide„HeidePrie bendrijos stalo susirinko gausus būrys dalyvių.F. Prusakas ir jo žmona Nelė, E. Visocka.Iš kairės: „Heide” bendrijos pirmininkė G. Stungurienė, AdM pirmininkas U. Jurkštys, svečias iš Vokietijos M. Šukat, asociacijos „Vokietuva” pirmininkas M.  Vageneris, svečias iš Dortmundo G. Šikšnius.
Iš kairės: E. Rudmokienė, A. Užpurvis, M. Šukat ir F. Šiulkė.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?