Ramučių bendruomenė judina visą apylinkę

2017-03-18, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Praėjusią savaitę Ramučių kaimo bendruomenėje „Navata“ vėl buvo didelis šurmulys.

Pirmiausia gražiausi žodžiai skirti moterims. Joms linkėta būti žaviomis, sveikomis ir laimingomis, o Kovo 11-osios– Lietuvos nepriklausomybės dienos proga - Lietuvą puošti gerais darbais, didžiuotis savo šalimi, mylėti savo kraštiečius.

Bendruomenės tarybos narė Vilma Rogienė pirmoji priminė, kad itin geras darbas būtų prisidėti prie „saulyčių“ dienos minėjimo. Todėl pakvietė visus mokančius megzti įvairių spalvų kojines, kurios bus perduotos akcijos koordinatorei mūsų rajone Eglei Paulauskienei.

V. Rogienė priminė kartu su jomis įdėti kortelę, kurioje būtų nurodytas jų autoriaus vardas, pavardė, gyvenamoji vietovė.

Skirtingos vienos poros kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu, kadangi tokia forma yra labai panaši į chromosomos.

 Kovo 21-ąją, Pasaulinę Dauno sindromo dieną, įvairiuose Lietuvos miestuose bus neatlygintinai dalijamos kojinės, kurios primins, kad saulė šviečia ne tik danguje.

Po to visus žavėjo savo pasirodymu, ištaigingais aktorių rūbais  Juknaičių dramos mėgėjų kolektyvas „Motyvas“ . Jų režisierė yra Ramučių bendruomenės tarybos narė Dalia Minkevičienė. Svečiai parodė komedijos, pastatytos pagal Regimanto Kaškausko pjesę „Meilės keturkampis“, impresiją „O, amžiau“.

Veiksmas žiūrovus nukėlė į 1610 metus, kai Lietuvoje vyravo itališkos ir lenkiškos mados. Auksakalio Vitoldo Terlos (Gintaras Jankauskas) dirbtuvėje gyvenimas verda tarsi pasimatymų karuselėje. Čia vienas po kito renkasi įvairaus luomo meilės ištroškę miestelėnai, o meilė ir neištikimybė - dvi priežastys, dėl kurių kyla karai, gaisrai ir nesutarimai per visus amžius.

XVII a. Lietuvos miesto gyventojų slaptas problemas taip pat atskleidė pasakotoja-raštininkė (Birutė Jankauskienė), klajojančio cirko artistė Magdalena Rinjoli (Meilė Žadeikienė), smuklininko žmona Gertrūda Špilevska (Laima Barkauskienė), Heltmano dukra Gražina Masalska (Rimutė Bagdonienė), kailiadirbys Kazimieras (Sergėjus Nikonovas) ir miestelio budelis Jeronimas Kniūkšta (Vytautas Barkauskas).

Po vaidinimo ir aktoriai, ir bendruomenės nariai pokalbius tęsė prie arbatos puodelio, vaišinosi Ramučių moterų paruoštais skanumynais.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?