Mokinių kūrybiniai darbai – grožio karalystės kontūrai

2017-03-20, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Saugiškio A. Lileikio interaktyvi improvizacija Apokalipsės tema.  E. Naujoko nuotraukos
Saugiškio A. Lileikio interaktyvi improvizacija Apokalipsės tema. E. Naujoko nuotraukos
Šilutės rajono 8-12 klasių mokinių technologijų olimpiadoje „Mes – kūrybingi ir išmanūs“ vertinimo komisija, sudaryta iš septynių narių (pirmininkas Edmundas Naujokas), geriausiai įvertino Monikos Keserauskaitės itin dailiai nunertus žaislus (Vainuto gimnazija, technologijų mokytoja Laima Barakauskienė) ir Viktorijos Jurkutės sukurtus originalius papuošalus (Šilutės pirmoji gimnazija, mokytoja-metodininkė Nijolė Titienė). Monikai ir Viktorijai rekomenduota vykti į šalies technologijų olimpiados etapą.

Šilutiškiai – technologijų olimpiadų pradininkai

Technologijų olimpiadų sumanytojai ir pradininkai šalyje – šilutiškiai. Bene po trejų metų tuo susižavėjo šiauliečiai. Vėliau imta rengti respublikines moksleivių darbų olimpiadas. Atskirai varžosi 8-10 klasių ir 11-12 klasių mokiniai. Konkuruojama pagal technologijoms naudojamas medžiagas, skirstant dalyvius į tris grupes: konstrukcinių medžiagų, tekstilės ir mitybos (8-10 klasės), taikomojo meno, amatų bei dizaino (11-12 klasės). Pamariškiai respublikinėse technologijų olimpiadose yra buvę ne tik prizininkai, bet ir nugalėtojai. Beje, Žemaitijos zonoje rengiamose technologijų konkursuose jie taip pat dažniausi lyderiai. 

Šių metų Šilutės rajono 8-12 klasių mokinių technologijų olimpiada „Mes – kūrybingi ir išmanūs“ vyko Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje. Dalyvavo Šilutės, Saugų, Švėkšnos, Juknaičių, Katyčių, Usėnų, Vainuto moksleiviai. Vaikinai pasireiškė konstruodami ir gamindami dirbinius iš medienos, mergaitės – gamindamos papuošalus ir skanėstus. 

Buvo kuo pasidžiaugti, buvo ir pagąsdinimo...

Nemaža dalis sukurtų eksponatų - gražūs, funkcionalūs, patrauklūs akiai, galima sakyti, profesionaliai atlikti. Aukščiausiu balu įvertinti Vainuto gimnazijos dešimtokės Monikos Keserauskaitės  nerti žaislai. Jie žavėjo ir forma, ir  spalvine gama.  Jai pasiūlyta vykti į šalies technologijų olimpiados etapą. Tokią pat rekomendaciją gavo ir Viktorija Jurkutė, Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientė. Jos iš odos sukurti papuošalai su blizgučiais lyg ir neįmantrūs, paprasti, tačiau tuo pačiu įdomūs. Technologijų olimpiados prizininkais  tapo:  Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos aštuntokai Ovidijus Gaisrys ir Vytas Andrijauskas  – pirmoji vieta, Ovidijus Razutis ir Ugnius Nogaitis – antroji vieta (mokytojas metodininkas Vaidotas Didžiūnas), Juknaičių pagrindinės mokyklos dešimtokas Rokas Vyšniauskas – trečioji vieta (mokytojas-metodininkas Edmundas Naujokas).  Padėką už kūrybinį namų darbą ir pirmąją vietą pelnė Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos dešimtokas Aivaras Lileikis (mokytojas Gediminas Pečiulis). Aivaro pasirinkta tema – Apokalipsė. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė Katyčių pagrindinės mokyklos devintokai Andrius Šedys ir Augustas Jonaitis (vyr. mokytojas Algimantas Valaitis). Merginų grupėje pirmoji vieta atiteko Usėnų pagrindinės mokyklos aštuntokei Lainedai Kilinskaitei (mokytoja Jolanta Alsytė), antrąja  pažymėtas Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos septintokių Karolinos Žukaitės, Godos Agintaitės ir Živilės Dikėnytės grupinis darbas (mokytoja metodininkė Regina Vytuvienė), trečiąją vietą užėmė tos pačios mokyklos aštuntokė Mireta Metrikytė (vyr. mokytoja Laura Martinkienė). Prizininkėmis taip pat tapo grupinio darbo autorės Jorė Lapinskaitė ir Akvilė Čižauskaitė, Juknaičių pagrindinės mokyklos dešimtokės (vyr. mokytoja Rimutė Pilipavičienė). Jų pagamintais  ledais vaišinosi ir komisija. Jų gaminiui pripažinta antroji vieta, trečioji - Šilutės pirmosios gimnazijos moksleivės Karolinos Degutytės darbui. Tos pačios gimnazijos auklėtinė Gintarė Radionovaitė  padarė skridinėlio bei kriaušės formos lengvučius papuošalus iš greit stingstančios medžiagos. Karoliną ir Gintarę paruošė mokytoja-metodininkė Nijolė Titienė.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?