Pareigūnai perspėja: būkite atidūs, pirkdami prekes internetu

2017-03-21, Tauragės AVPK informacija

Pastaruoju metu į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą su pareiškimais kreipiasi vis daugiau gyventojų, nurodydami, kad jie elektroninėje erdvėje įkliuvo į sukčių pinkles. Dažniausiai gyventojai nukenčia dėl apgaulingų automobilio pirkimo – pardavimo sandorių.

Natūralu, kad pirkėjas, ieškodamas tam tikros prekės internetinėje erdvėje ir pastebėjęs patrauklią jos kainą, skuba daiktą įsigyti. Vis tik mažesnė nei įprasta rinkos kaina nebūtinai reiškia, kad jums pavyks sutaupyti, priešingai – jūs galite likti prie suskilusios geldos. Pavyzdys, kuomet kovo 11 d., Tauragės r. gyvenantis vyriškis už internetiniame puslapyje parduodamą traktorių „Case“ pervedė 500 eurų avansą, o vėliau dar ir 700 eurų, tačiau prekės taip ir negavo, patvirtina faktą, kad ne visais atvejais galima pasitikėti internetiniais pardavėjais.

Pareigūnai įspėja gyventojus, kad ketinant įsigyti prekes internetu, būtina imtis visų atsargumo priemonių. Įsidėmėkite, kad dažniausiai sukčių skelbimai išsiskiria gerokai mažesnėmis kainomis. Susisiekus su pardavėju, jis prašo pravesti tam tikrą užstatą, tačiau tai padarius, pirkėjas neretai prekės taip ir negauna. Prieš nusprendžiant įsigyti prekę, patariame susitikti su pardavėju ir apžiūrėti daiktą realiai, nepasikliauti tik nuotraukomis internete ir pokalbiu telefonu.

Jei vis tik įkliuvote į internetinių sukčių pinkles, apie tai praneškite:

  • Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;
  • Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?