Iš buvusios žmonos su policijos pagalba norėjo nugvelbti 1 250 eurų

2017-03-21, Stasys BIELSKIS

Praėjusių metų lapkričio 17-osios ankstų rytą, apie 7 val. 30 min., į Pagėgių policijos komisariatą atskubėjo Lumpėnų seniūnijos Bardinų kaimo gyventojas Saulius Montrimas. Apsilankymo pas pareigūnus priežastis buvo, neva, labai rimta – naktį iš jo namų dingo piniginė su 1 250 eurų...

Vienintelė įtariamoji šioje istorijoje – buvusi S. Montrimo žmona.  Vyriškis policijos komisariate buvo apklaustas kaip nukentėjusysis, įspėtas dėl atsakomybės už melagingą įskundimą ir pranešimą apie nebūtą nusikaltimą. Bet jis į tai nekreipė dėmesio ir toliau teigė, kad pinigai tikrai buvo pavogti.

Iškart pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės - moteris buvo sulaikyta, įteiktas pranešimas apie įtarimą, jai skirta kardomoji priemonė.

Bet vėliau, kitoje apklausoje, S. Montrimas nurodė, kad jis melagingai buvusią žmoną apkaltino norėdamas  atkeršyti už tai, kad ji išvažiavo iš  namų ir paliko vieną. Jis prisipažino, kad iš jo pinigų niekas nevogė.

Taip profesinį išsilavinimą turintis, dar pernai dirbęs žemės ūkio kooperatyve „Piktupėnų javas“, dabar iš socialinės pašalpos gyvenantis S. Montrimas iš kaltintojo tapo kaltinamuoju.

Beje, S. Montrimas kartą jau teistas - Tauragės rajono apylinkės teismas 2013 metų pabaigoje jam skyrė 6 mėnesius viešųjų darbų, po 30 valandų per mėnesį. Tokios bausmės nusipelnė pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnį „Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“.

Kaltinamojo S. Montrimo atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas laikė tai, kad pilnai prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai dėl to gailėjosi. Sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Kadangi kaltinamasis kaltu prisipažino visiškai, bausmė  sumažinta  trečdaliu. 

Teismas nusprendė pripažinti S. Montrimą kaltu ir nuteisti jį 20 MGL bauda - 753,20 eurais.

Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė „Šilokarčemai“ sakė S. Montrimą neblogai pažįstanti. Pasak jos, tai yra darbštus žmogus, blogų savybių neturintis, tik kai kada - mėgėjas išgerti...


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?