Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos geriausiųjų sportininkų dešimtukas

2017-03-24, Zita URMULEVIČIENĖ
Geriausia praėjusiųjų metų Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos sportininkė Livija Kaktaitė.
Geriausia praėjusiųjų metų Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos sportininkė Livija Kaktaitė.

Pirmasis Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos geriausiųjų sportininkų dešimtukas išrinktas 1965-aisiais. Rinkimus inicijavo kūno kultūros mokytojas, lengvosios atletikos treneris Medardas Urmulevičius. Prieš 52 metus gimusi graži tradicija tebetęsiama. Apdovanojami ne tik išrinkti sporto laureatai, bet ir teisingiausiai jų dešimtuką sudaręs moksleivis. 

Šiemet “Saulės” gimnazijos sportininkų dešimtuko rinkimo konkursas kiek vėlavo. Priežastis pateisinama: geriausia sportininkė Livija Kaktaitė, kuri dabar mokosi Šiauliuose, keliavo iš vienų varžybų į kitas. Ji ir krepšininkė, ir lengvaatletė, Lietuvos merginų U-18 krepšinio rinktinės narė, žaidė Europos čempionate, gynė Klaipėdos garbę šalies moksleivių krepšinio lygos pirmenybėse, atstovavo Švėkšną šalies kaimo mokyklų žaidynėse. Nieko nuostabaus, kad Livija Kaktaitė buvo išrinkta geriausia 2016-ųjų  „Saulės“ gimnazijos sportininke. Beje, sportininkų dešimtukas renkamas pagal pasiektus rezultatus tarptautinėse, respublikinėse, rajono ir gimnazijos varžybose.

Antrąją vietą dešimtuke užėmė šuolininkas Aleksas Vaitiekus. Jo asmeniniai rekordai pakankamai aukšti: šuolis į aukštį – 1,90 m, trišuolis – 12,45 m, tolis – 6,08 m. Aleksas – šalies rajonų jaunių žiemos ir vasaros varžybų antrųjų vietų laimėtojas, „Žemaitijos taurės“ varžybų šuolio į aukštį nugalėtojas. A.Vaitiekaus įvairiose varžybose iškovotų prizinių vietų sąrašas ilgas. Trečioji pavardė dešimtuko  sąraše – rutulio stūmikas, vienas geriausių gimnazijos krepšininkų – Ernestas Pocius. Rutulį yra nustūmęs 14,68 m. Ketvirtuoju išrinktas bėgikas Kęstas Mickus. Jo rezultatai: 1000 m – 2:46,9 min., 3000 m – 9:23,33 min. Penktasis – šuolininkas į aukštį Bernardas Bliūdžius. Jis perskriejo kartelę iškeltą į 1,85 m. Šeštasis – taip pat šuolininkas į aukštį Linas Bočkus, turintis tokį pat rezultatą kaip ir B. Bliūdžius. Septintasis – lengvaatletis Džordanas Kinčius. Jo rungtys: šuolis į tolį – 6,10 m, rutulys – 13,93 m. Aštuntasis dešimtuko sąraše – šuolininkas Valdas Endrulis. Trišuoliu yra nušokęs 11,55 m, į tolį – 5,25 m. Devintasis – sprinteris, septintokas Lukas Andrijauskas. Jis – šalies vaikų žiemos pirmenybėse greičiausiai bėgo 60 m. Dešimtasis – šuolininkas į aukštį Justinas Bočkus. Jo geriausias rezultatas – 1,75 m.

Teisingiausią dešimtuko sąrašo eilę sudarė Monika Mickutė (I kl.). Šis konkursas itin populiarus. 

Geriausios gimnazijos komandos vardą iškovojo Lietuvos mokyklų žaidynių lengvosios atletikos varžybų laimėtojai A.Vaitiekus, B. Bliūdžius, E. Pocius, K. Mickus, D. Kinčius, L. Bočkus. 

Pajėgiausieji gimnazijos sportininkai pagerbti ir apdovanoti olimpietės I. Jakubaitytės įsteigtomis taurėmis, medaliais per sportinės viktorinos popietę. Buvo ir svečių: Švėkšnos seniūnas A. Šeputis, verslininkas A. Martinkus. Gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui R. Poškienė padėkojo mokytojams ir mokiniams už sportinių tradicijų puoselėjimą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?