Renkamas „Metų švėkšniškis“

2014-12-17, Saulius SODONIS
J.Girskis Švėkšnoje žinomas ir gerbiamas.
J.Girskis Švėkšnoje žinomas ir gerbiamas.

Jau antrus metus iš eilės besibaigiant metams yra renkamas „Metų švėkšniškis“. Tokius rinkimus sugalvojo ir bendruomenei pasiūlė švėkšniškis Jonas Girskis, šiuo metu gyvenantis Šilutėje. Jono sukurta ir administruojama interneto svetainė www.sveknosnaujienos.lt tapo itin populiaria ne tik Švėkšnoje, bet ir visame pasaulyje – kur gyvena nors vienas Švėkšnoje, jos apylinkėse gimęs ar augęs žmogus. Tad į rinkimus įsitraukė kone po visą pasaulį išsibarstę švėkšniškiai.

Vieta, po pasaulį išsiblaškiusiems švėkšniškiam burtis  

Vis labiau populiarėjančios internetinės svetainės įkūrėjas J. Girskis pasakojo, kad viskas prasidėjo nuo to, kai prieš keletą metų populiariame socialiniame tinkle Facebook sukūrė paskyrą apie Švėkšną. Tačiau pats būdamas istorikas, norėjo pateikti ir istorinių žinių apie Švėkšną. Taip jis sukūrė ir pats ėmė administruoti svetainę sveksna.com. Netrukus iš po pasaulį pasklidusių švėkšniškių sulaukė prašymo ne tik apie Švėkšnos seniūnijos praeitį, bet ir apie kasdien vykstančius įvykius rašyti – visi ieškojo Švėkšnos naujienų. Tad teko pasitelkus savo informatikos žinias sukurti dar vieną svetainę.

Naujoji svetainė (sveksnosnaujienos.lt) veikia jau daugiau kaip metus. Anot svetainės savininko ir administratoriaus J.Girskio, ji išties tapo populiari ir lankoma – šiuo metu kasdien sulaukiama daugiau kaip po 400 unikalių lankytojų. O jų išties yra iš viso pasaulio. Dėl to drąsiai galima teigti, kad tai visų švėkšniškių susibūrimo vieta. Dauguma jų nori būti šios bendruomenės dalimi, todėl negalėdami dalyvauti tiesiogiai, nors lankydamiesi svetainėje dažnai reiškia savo nuomonę. Tą galima pasakyti ir apie „Metų švėkšniškio“ rinkimus: balsuoja žmonės iš viso  pasaulio – svetainės administratorius tai puikiai mato.  

Kai gera pradžia išties yra pusė darbo

 J. Girskis pasakojo, kad kai naudodamasis savo žiniomis sukūrė šią populiarią svetainę, iš jos lankytojų sulaukia pasiūlymų, kaip ją reikėtų tobulinti. Be jau minėtos istorinės dalies, atsirado ir Švėkšnoje bei jos apylinkėse ieškančių giminių prašymai. Jonui taip pat kilo mintis svetainėje skelbti žinias apie švėkšniškių mirtis. Natūraliai atsirado ir naujagimių susilaukusiųjų pavardės. Deja, nors tai buvo labai populiaru, tačiau Seimui pataisius kai kuriuos teisės aktus, apie mirusius galima skelbti tik gavus artimųjų sutikimą. Ne visi tokią žinią nori viešinti, o ir kiekvieną kartą kreiptis dėl giminių leidimo buvo sudėtinga. Tad teko šios labai populiarios rubrikos atsisakyti. O atėjusiems į seniūniją registruoti naujagimio pasiūloma apie tai paskelbti sveksnosnaujienos.lt puslapyje.

Lankytojams pageidaujant atsirado ir skelbimams skirta skiltis: yra norinčių ką nors parduoti ar pirkti, taip pat – ir pasireklamuoti. Gaila, bet kol kas iš reklamos nėra jokios naudos. Bet niekas nežino, ar negeneruos jos pajamų ateityje, kurios būtinos svetainės veiklai organizuoti. Tačiau, anot  J.Girskio, jis mielai priimtų investitorių. Nors informatikos žinių jam ir pakako dabar veikiančiai svetainei sukurti, tačiau tikrai būtų galima, o ir reikėtų, ją padaryti šiuolaikiškesnę bei akiai labiau mielą. O ir tik jam matomas vietas taip pat galima dar labiau patobulinti.  

Autoriai – draugai ir bendraminčiai

Paklaustas, kas jo svetainėje yra rašinių autorius, J. Girskis sakė, kad didžioji dalis skelbiamos informacijos yra surinkta paties. Taip pat jau yra atsiradę draugų ir bendraminčių – jie, suradę ką nors įdomaus ar skelbtino, jam praneša ar medžiagą atsiunčia. Jonas pasakojo, kad bendradarbiauja su visomis Šilutės rajono žiniasklaidos priemonėmis, todėl jam leidžiama su Švėkšna susijusią medžiagą skelbti internete. Jis skolingas nelieka – dalinasi visa turima informacija.

Šiuo metu jam talkina Švėkšnos fotografai Vytautas Marcinkevičius bei  Danutė Gailiūnienė. Į svetainę taip pat yra keliama švėkšniškių filmuota medžiaga. Daug praeityje vykusių įvykių galima pamatyti nufilmuotų Violetos Astrauskienės bei Antano Bružo.

Šiuo metu Jonas su žmona Inga augina dvynukus Ameliją ir Adomą – yra tėvystės atostogose, dėl to šiuo metu medžiagos svetainėje gali būti kiek mažiau. Anot J. Girskio,  neužilgo jis grįš darbuotis, todėl turėtų būti ir daugiau informacijos.

„Metų švėkšniškio“ rinkimai

Mintis, surengti tokius rinkimus, J. Girskiui kilo praėjusiais metais. Apie tai jis paskelbė Švėkšnos naujienų interneto puslapyje... Ir sulaukė gausaus pritarimo. Taip atsirado ir siūlymų. Beliko surengti internetinį balsavimą. Praeitais metais daugiausiai www.sveksnosnaujienos.lt lankytojų balsų surinko bendruomenės slaugytoja Levutė Merliūnienė. Ji buvo apdovanota specialiu prizu – paskraidinimu parasparniu virš Švėkšnos. Dovana Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio įteikta metų pradžioje rengiamame padėkos vakare.

Šiais metais balsavimas taip pat jau vyksta. Kiekvienas lankytojas gali siūlyti savo kandidatą. Tam reikia pateikti ir motyvus. Jei sulaukiama bent dviejų siūlymų asmeniui – jis įtraukiamas į balsavimą. Tad lieka labai nedaug laiko, kol paaiškės, kas taps šių metų „Metų švėkšniškiu“.

Taip vieno sumanaus, jauno švėkšniškio dėka visa bendruomenė įsitraukė į labai prasmingą veiklą – pagerbti aktyvų, daug visuomenės labui nuveikusį savo bendruomenės narį.              


Foto galerija

Šių metų miestelio šventėje jis su žmona Inga tarp dalyvių važinėjo su dviem savo atžalomis – Amelija ir Adomu.J.Girskis Švėkšnoje žinomas ir gerbiamas.

Straipsnio komentarai

Edita2015-01-03
Dziugu, kad atsiranda tokiu iniciatyviu zmoniu. Kiekviena seniunija galetu tureti toki laikrasti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
svieksnos vietinis2014-12-30
nereikia rasyti ant krutines ir taip matosi kad svieksna Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Emilija2014-12-19
sanuolis vis dziugina ir dziugina sveksnos miesteli :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?