Viename renginyje – visos rajono bėdos

2014-12-17, Sąžinė Pareigytė
Į H. Šojaus dvare vykusį festivalį rinkosi Šilutės elitas, nes paprastam žmogui mokėti 100 Lt už galimybę stebėti vykusį reginį – per didelė kaina. Šilutės r. savivaldybės nuotraukos
Į H. Šojaus dvare vykusį festivalį rinkosi Šilutės elitas, nes paprastam žmogui mokėti 100 Lt už galimybę stebėti vykusį reginį – per didelė kaina. Šilutės r. savivaldybės nuotraukos

Svajotojas viename vandens lašelyje mato visą pasaulį, o politologas viename veiksme ar poelgyje – visas ydas ir problemas. Šeštadienį H.Šojaus dvare vyko teatralizuotas H.Šojaus dvaro atgimimo renginys, kurio metu dvare turėjo skambėti profesionalių Lietuvos atlikėjų muzika, ant brokuotų grindų turėjo suktis šokėjai, trumpam atgyti dvaro ponios ir netgi pats dvarininkas Hugo Šojus.

Baudžiauninkams vieta už tvoros

H. Šojus ne tik Šilutės krašto šviesuolis bei filantropas, tačiau ir svarbi krašto politinė figūra. Būten jo iniciatyva į Prūsijos Parlamentą buvo iškelta žymaus krašto lietuvininko Viliaus Gaigalaičio kandidatūra. H. Šojus buvo vokietis, tačiau būdamas šio krašto patriotu negalėjo nekreipti dėmesio į vietinių žmonių kalbą, kultūrą, jų ekonominius ir politinius siekius. Ne veltui dvarininkas talkino rašytojui H. Zudermanui renkant šio krašto tautosaką, kalbą, gyvenimo būdo detales, vėliau atgulusias į Nobelio literatūros premijos laureato kūrybą.

H. Šojaus dvaro atgimimo renginio organizatoriai mums pasiūlė rusiško stiliaus „dvaro renginį”, kuriame dalyvaus tik 60 vienetų rajono ponijos. Mūsų, baudžiauninkų, vieta yra tik už meninės kalvystės darbo dvaro tvoros. Ir tai pristatoma kaip renginys, kurio misija – suteikti postūmį Šilutės kultūrai!

Elito puota už mokesčių mokėtojų pinigus

Anais laikais H. Šojus inicijavo ir mecenavo ne vieno žymaus Šilutės miesto viešojo statinio statybą ir atsiradimą. Dvarininkas naujai kuriamai įstaigai skirdavo arba kokį nors pastatą, arba žemės sklypą, arba pinigų reikalingai įrangai nusipirkti. Taip Šilutėje atsirado gaisrinė ir liuteronų evangelikų bažnyčia.

Keičiasi laikai, keičiasi ir papročiai, todėl šeštadienį, gruodžio 13-ąją, koncerto rengėjai pasiūlė naują požiūrį į mecenatystę. Dvaro atidarymo renginį finansavo Lietuvos kultūros taryba. Rengėjų teigimu, bendra renginio sąmata siekė 20 tūkstančių litų. Šešios dešimtys save vadinančio Šilutės elito atstovų už bilietą sumokėjo po 100 litų. Koncerto rengėjų teigimu, taip jie mecenuos koncerto organizatoriaus „Pamario festivaliai“ ateities renginius. Mes tokį mecenavimą laikysime subsidijavimu, nes valstybės mokesčių mokėtojų pinigais, sumokėję mažą dalį renginio sąmatos, Šilutės elito atstovai pasidarė sau kalėdinį vakarėlį.

Kai iš Šilutės krašto šviesuolio atstatinėdami jo dvaro pastatų kompleksą šaipėsi rajono politikai ir statybininkai – juos buvo galima suprasti (bet ne pateisinti). Kodėl iš šio šviesaus žmogaus nusprendė pasišaipyti menininkai – lieka didžiulė paslaptis.

 

 


Foto galerija

Štai kaip atrodo organizatorių išgirti ypatingieji pakvietimai į H. Šojaus dvaro atidarymą.Festivalyje ne kartą skambėjo H. Šojaus vardas.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?