Motinos rauda: tegu laikas atsisuka atgal

2017-03-29, Alvydas Ziabkus („Lietuvos rytas“)
Šilutiškė Andžela, dar nesusitaikiusi su baisiu praradimu, apie kūdikį kalbėjo taip, tarsi jis dar būtų gyvas.
Šilutiškė Andžela, dar nesusitaikiusi su baisiu praradimu, apie kūdikį kalbėjo taip, tarsi jis dar būtų gyvas.

Šilutėje buvo neįprastos laidotuvės – šalia savo senelio atgulė  vasario 16-ąją gimęs berniukas, kuris žuvo tėvų laikyto šuns nasruose.

 To dar nebuvo ne tik Šilutėje, bet, ko gero, ir visoje Lietuvoje – iš aptvaro ištrūkęs savas šuo užpuolė vežimėlyje lauke gulintį kūdikį. Nusitvėręs vaiką už sprando, šuo jį tarytum gyvą žaislą tampė po gatvę. Išgelbėti mažylio gyvybės nepavyko net tai daryti bandžiusiems policininkams.

Paliko vaiką vieną lauke

Neseniai iš gimdymo namų su naujagimiu grįžusi kūdikio motina Andžela, dar nesusitaikiusi su baisiu praradimu, vakar apie vaiką kalbėjo taip, tarsi jis dar būtų gyvas.

Šeimos, kuri augina dar tris vaikus, bute stovėjo paklota vaikiška lovelė, ant spintelės lentynų tvarkingai išdėlioti kiek paaugusiam mažyliui paruošti batukai, ant skalbinių virvės džiūvo šliaužtinukai, tarsi jų dar prireiktų. Ašarų nesulaikanti šilutiškė tikino, kad dabar viską darytų kitaip, tik laiko jau nebeatsuksi. Tragedija įvyko trečiadienį apie 18 valandą. Iš miesto namo sugrįžę sutuoktiniai, vežimėlyje gulintį kūdikį paliko lauke, o patys užėjo į kaimynų butą. „Palikome lauke, kad saulutėje pabūtų“, – teisinosi tėvai, nors kokia galėjo būti saulutė vėsų vakarą. Greičiausiai tėvai taip skubėjo pas kaimynus, kad nematė reikalo vežimėlį su kūdikiu iš pradžių įnešti į savo butą. Po baisios nelaimės kūdikio tėvui Aleksandrui nustatytas beveik sunkus girtumas – 2,36 promilės alkoholio.

„O ką, vyras ir išgerti negali? Svarbu, kad motina buvo blaivi“, – savo atsakomybės nejautė Aleksandras, nors, prisiminus nelaimę, jam vis dėlto sudrėko akys.

Su vaiku lakstė po miestą

Vežimėlis su kūdikiu buvo paliktas daugiabučio namo kieme šalia šuns voljero.

Iš tiesų - tai  iš netvirtų vielų supintas gardas, iš kurio čia dvejus metus laikomas dobermanas buvo ne kartą ištrūkęs. Anot Aleksandro, šį kartą šuo iš aptvaro išsmuko jo duryse išgraužęs skylę. Tai patvirtino ir tą vakarą netoliese žaidę vaikai. Atsidūręs laisvėje, šuo iškart puolė prie vežimėlio ir pašokęs dantimis išsitraukė apklotą su jame suvyniotu kūdikiu. Pačiupęs už sprando vaiką, keturkojis išnėrė jį iš apkloto ir pasileido bėgti. Į miesto parką atbėgusi šunį pamatę žmonės iš pradžių pamanė, kad jis laksto įsikandęs pagalvę, tačiau vėliau su siaubu išvydo, jog gyvūnas tampo kūdikį. Iš parduotuvės su pirkiniais einanti moteris prabėgančiam šuniui numetė žuvų – manė, kad jis paleis savo grobį. Tačiau, apsukęs ratą, dobermanas su vaiku sugrįžo prie namų. Tuo metu jį pastebėjo gatve automobiliu patruliavę policininkai. Iš pradžių jie pamanė, kad šuo tampo lėlę, bet supratę, kad nasruose – vaikas, šoko iš mašinos. Paleisti grobį policininkai gyvūną privertė tik šovę į jį elektros prietaisu „Taser“. Pačiupę dar gyvasties ženklus rodantį kūdikį, jie iš karto nulėkė į ligoninę, tačiau medikai trapios gyvybės neišgelbėjo. Tikslią vaiko mirties priežastį nustatys ekspertai, bet greičiausiai jis žuvo dėl to, kad šuo jam perkando gerklę. Ketvirtadienį pasigirdo spėlionių, kad mirtinai sukąsti kūdikį šuo galėjo tada, kai jį krėtė elektros srovė.

Bando purtytis kaltės

Kraupaus įvykio aplinkybes pradėjusi aiškintis Šilutės rajono policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Kaltinimai gali būti pateikti šuns šeimininkui – kūdikio tėvui Aleksandrui. „Kuo aš čia dėtas? Ar aš tam šuniui turėjau geležinį tvartą pastatyti? Iš kur galėjau žinoti, kad jis puls vaiką? Juk mažos kaimynų mergaitės pro aptvaro skyles rankas jam kaišiojo ir glostė“, – vakar kalbėjo kūdikį praradęs šilutiškis.

Šuo bandė raminti kūdikį?

Dėl šios nelaimės ne šunį, o jo šeimininką kaltino kinologai. „Pirmiausia, šeimininką reikėtų sodinti už grotų dėl gyvūno kankinimo. Dėl agresyvesnės ir piktesnės išvaizdos šiam šuniui yra nukirpta uodega ir nusmailintos ausys, nors iš tiesų dobermanų ausys yra nulėpusios. Taip keisti šių šunų išvaizdą draudžiama ne tik Lietuvoje, bet ir visose Europos šalyse“, – teigė Lietuvos kinologų asociacijos trenerė Skaistė Svidraitė. Kinologijos specialistė teigė, kad agresyvių šunų apskritai nėra. Yra tik netinkama priežiūra ir gyvūno auklėjimas, kuris tam tikroms veislėms yra privalomas. Apie tai, kad šuo yra apleistas, vakar kalbėjo ir po įvykio jį priglaudusios gyvūnų globos tarnybos „Nuaras“ Klaipėdos filialo administratorė Gintarė Liutkuvienė: „Gyvūnas išbadėjęs, išsigandęs. Dabar tupi susitraukęs kamputyje. Dobermanas negali būti bailus. Matyti, kad jis yra patyręs ir fizinį, ir psichologinį smurtą, todėl visuomet yra pasiruošęs gintis.“ Anot kinologės S. Svidraitės, dobermanai yra itin aktyvūs šunys, todėl laikyti juos uždarytus voljere ir neleisti bendrauti su žmonėmis yra tikras gyvūnų kankinimas. Trenerė mano, kad šuo greičiausiai taip išreiškė globą be priežiūros paliktam kūdikiui: „Gyvūnas vaiko nedraskė, o, ištraukęs iš vežimėlio ir sukandęs už sprando, nešiojo kaip šuniuką. Tai verčia manyti, kad šuo nerodė jam jokio pykčio. Gal kūdikis verkė, ir gyvūnas šitaip bandė jį nuraminti.“ Anot jos, šunį laikančių šeimininkų klaida, kad jie gyvūno nesupažindino su nauju šeimos nariu ir dobermanas kūdikį laikė svetimu. Kinologų asociacijos trenerė prisiminė, kad panašiomis aplinkybėmis prieš keliolika metų Jonavos rajone kūdikis žuvo nuo čiau čiau veislės šuns, kuris pradėjusį verkti vaiką dantimis čiupo už sprando ir, norėdamas jį nuraminti, nešėsi į savo guolį.


Straipsnio komentarai

@2017-04-19
Degradams ir taip gerai. Juk nera kada remontoti, geriau prie bonkes Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ramzis2017-04-19
reikejo valjera tevui sutvarkyti irbutu viskas gerai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
!2017-04-04
Tai yra seima " be jausmu " ir be gailescio Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ir....2017-04-04
Ir laikas neatsisuks, ir ta seima neigaus nei proto, nei gerumo.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
you2017-04-03
isgamos ne tevai nerupejo nei vaikas nei suo tokius sodint i kaliuze jokios atsakomybes sunsnukiams nera Komentaras patinka Komentaras nepatinka
baisu2017-04-01
tipo tvarkinga seima buvo....apie kokia seima kalba eina?vaiko tevas yra atmata,teistas maziausiai 10 kartu,kai iseina is kalejimo,susiranda vis kita sugyventine-ar tai yra seima?stovedavo tas gaidys gatavas prie rambyno su tuo suniu,siundydavo ant zmoniu...tik jis suzalojo sunelio psichika,nes yra piktas ant viso pasaulio...uzmigdyti reiia ta pydera o ne suni
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
bl2017-04-01
Tai kad jie nei suns nemylejo. Petardas metydavo i narva. Debilu kompanija. Reikejo pacius i ta narva uzdaryti ir palikti savaitei, ir dar est neduoti. Kad suprastu, koks ten skonis uz setkos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kaimynas 2017-04-01
tai jai šuo brangesnis nei vaikas ką nori ta turi jai nebeskiria šuns nuo vaiko meilės čia jau viršūnė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kuo as cia kaltas?2017-03-31
O tai gal kaltas pats vaikutis? Kad paliko tevai ir pirmiausiai bego pripilti gerkle. Neziurejo suns, visi skriaude, erzino. Visas tas apsileidimas, tik del tevu kaltes ! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?