Tarybos narys Saulius Vytuvis pažeidė įstatymą

2017-04-13, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Politikas Saulius Vytuvis interesus deklaravo tik po trijų mėnesių – šių metų kovo pradžioje.
Politikas Saulius Vytuvis interesus deklaravo tik po trijų mėnesių – šių metų kovo pradžioje.

Nuo šių metų vasario mėnesio įdarbintas Savivaldybei priklausančioje įmonėje UAB „ Šilumos tinklai“, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, socialdemokratas Saulius Vytuvis pateko etikos sargų akiratin. Jie nusprendė, jog vis dėlto politikas įstatymą pažeidė.

Balandžio 5 dieną Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertino, ar Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys S. Vytuvis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o šiam kilus – nusišalinti bei deklaruoti privačius interesus nustatyta tvarka ir terminais. Kovo 5 dieną VTEK rinkosi į posėdį ir nusprendė, jog laiku nepateikęs privačių interesų deklaracijos Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys S. Vytuvis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Taip pat VTEK nusprendė, kad politikas nepažeidė minėto įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o šiam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Jo metu nustatyta, kad, 2016 m. lapkričio pabaigoje tapęs Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariu, S. Vytuvis privačių interesų deklaraciją turėjo pateikti per 30 kalendorinių dienų, kaip tai numato įstatymas. Tačiau politikas interesus deklaravo tik po trijų mėnesių – šių metų kovo pradžioje.

Tyrimo metu VTEK taip pat vertino aplinkybes dėl S. Vytuviui galimai kilusio interesų konflikto, kai šių metų sausio pabaigoje jis nenusišalino savivaldybės tarybos posėdyje svarstant klausimą, susijusį su nekilnojamojo turto perdavimu pagal panaudos sutartį Šilutės rajono Saugų kaimo bendruomenei „Saugų artuma“. Pranešime buvo teigiama, jog politikas yra minėtos bendruomenės narys. VTEK duomenimis, ryšius su Šilutės rajono Saugų kaimo bendruomene „Saugų artuma“ S. Vytuvis nutraukė dar prieš tapdamas savivaldybės tarybos nariu. Dėl to politikui nekilo pareiga nusišalinti Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje svarstant su šia bendruomene susijusį klausimą.

„Yra toks įstatymas ir VTEK laikosi įstatymo raidės“, - pradėjo pokalbį Savivaldybės tarybos narys S. Vytuvis. Netrukus jis pripažino, kad pažeidė įstatymą. „Užpildžiau deklaraciją, bet pavėluotai“, - teigė pašnekovas. Anot jo, deklaraciją suskubo pateikti ne tuomet, kai jau buvo apie pažeidimą informuota VTEK, o vasario 6 dieną. Tiesa, valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidusiais privačių interesų deklaravimą reglamentuojančias Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!